Taxikár Matěj (Filip Tomsa) spokojne žije s novomanželkou Luciou (Lenka Zahradnická) v hlavnom meste. Pár je veľmi zamilovaný a pokúša sa o bábätko. Lucie má o Matěja strach, pretože v Prahe vyčíňa sériový vrah taxikárov, ktorého sa polícii nedarí dopadnúť. Jej obavy sú oprávnené, pretože už čoskoro vrah (Dušan Sitek) skutočne nastúpi do Matějovho taxíka a usadí sa na jeho zadnom sedadle... Príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami z roku 2014, keď sériový vrah pripravil o život troch českých taxikárov. Polícia oficiálne pripisuje vraždy jedinému páchateľovi, ktorý je však verejnosti stále neznámy. Tragédia sa stala impulzom na nakrútenie filmu, ktorý rýchlo diváka vtiahne do deja a nechá ho prežívať všetky pocity - strach, odvahu i nádej. Odkryje nielen možný dôvod, prečo páchateľ vraždil, ale ponúka tiež príbeh Matěja a Lucie, mladého manželského páru, ktorý sa nevzdáva ani vo chvíli, keď už prakticky nemá žiadnu budúcnosť. (TV JOJ)

Jan00

Nedostačující scénář, neodpověděl na více otázek, např. zda byl vrah dopaden, případně na kolik roků byl odsouzen, kolik taxikářů bylo zavražděno atd. Když už se film prezentoval, že byl natočen podle skutečné události, měl divákovi podat vyčerpávající informace!!! ()

Alena.Durech

Mňa tento film celkom dostal... prelínanie “skutočného” deja s dejom “co kdyby...” Odkaz pre ženušky: nerobte zo svojich mužov podpantofláky. Môže im to po tých rokoch prdnúť v bedne všelijak... ;-) Pre mňa silný snímok ako celok, hudba, kamera. Ja tomu nevytýkam nič. Každý by zistil ako sa zachová v takej situácii, až keď ju zažije. Všetky vyjadrenia čo by robil keby, sú úplne zbytočné. ()

mdf

Na záčátku to mělo tempo,možná i trochu thriller,ale pak zdlouhavé monotonní dialogy a natahovaný neuzavřený konec.Ale vzhledem k jakým sračkám,které se natačejí s pojmem český film,za posledních 10-15 let,je to vítaná jednohubka. ()

typa

Scénář i kamera dobrý, udržela jsem pozornost, přestože mi vadily průměrné výkony herců. Povedla se závěrečná scéna s telefonem, kdy alespoň zezačátku se Filipu Tomsovi konečně zatřásl hlas a dal najevo nějaké emoce. Škoda, že v době natáčení ještě neznali tvůrci identitu vraha a tak na skutečnost film navazuje jen velmi volně. ()

ArMvdD

Tak dobrý film by to mohl být. Opravdu dobrý. Téma je super. Bohužel, bylo by potřeba věnovat se víc osobnosti pachatele, nebo alespoň pátrání po něm, než cajdáku jak z telenovely, který není dost dobrý ani jako vedlejší epizoda příběhu, natož jako jeho hlavní náplň. Zoufalý "zvrat" v podobě těhotenského testu na nočním stolku vedle plačicí čerstvé vdovy, je jen posledním hřebíčkem do rakve. ()

Damocles

Ke shlédnutí filmu jsem se dostal až v prime TV Prima, to jest dávno po odchycení skutečného vraha taxikářů a tak mne film trochu mátl tím, že je na motivy těchto událostí. Tomuto zajímavému debutu by slušela přísnější dramaturgie, která by zkrátila úvodní dlouhé pasáže "ze života taxikáře". Pozornost divákovu prvních x minut (neměřil jsem to) uspávali příliš šablonovití pasažeři, z nichž svou neuvěřitelností vynikal zejména Roman Vojtek jako fotbalový agent, sypající ze sebe moudra a rady do života a ze kterého by se člověk pomalu rozplakal, jaký je to chudák. Když pak do auta n nasedl vynikající Dušan Sitek, u kterého jsem si celou dobu říkal, kdo to je a proč mi tak připominá Lubora Tokoše, bylo to pro mne překvapení (v kontextu skutečných událostí). Chápu, že film ale vznikal v době, kdy nebyl pachatel znám a řekl bych, že motivy ve filmu jsou "zajímavější a drsnější", než poněkud ubohá realita. Každopádně od této chvíle film nabírá skutečné obrátky a diváka konečně přikove do křesla či pohovky. Vnitřní představy Matěje dokážou diváka někdy zmást, ale to není výtka. Zejména ta poslední vize u kukuřičného pole s námi docela zamávala:) Celkově by tedy filmu slušel zkušený dramaturg a odvážnější střihač. Na filmové plátno to bylo možná moc utahané, televize v prime time to snesla docela slušně, až na to, že na komerční televizi už tak dlouhý rozjezd filmu prodlužují nekonečné reklamy... ()

supg

Skvělé drama, doplněné o vkusnou hudbu, která umělá přidat na již tak husté atmosféře. Minimalistický film. Skoro celé se to odehrává v autě, ale scénář byl využity téměř do maxima. Jedine mínus bych dal za fiktivní představy hlavní postavy, které byly zbytečně matoucí. ()

moshe

Předem se musím vyloučit pro podujatost, neb jsem taxikář, proto se mi asi první část filmu, která je pouze o běžném, každodenním životě a práci taxikářů, líbila, protože scény byly celkem reálně podané, jinak ale chápu, že pro ostatní to může být celkem nuda ... Druhá část, která se zvrtla v celkem napínavý drama, mě tak pozitivně překvapila, že jsem si říkal, že dám 4 hvězdy, a to i přes nezáživný začátek a trochu zdlouhavé osobní scény mezi taxikářem a jeho ženou, jenže ... pak přišel závěr, přesněji řečeno dva závěry, kterými tvůrci film totálně zazdili, zničili, zdevastovali a zdegradovali ho na úroveň normalizačních estrád, kdy diváci rozhodovali o tom, jak to celé dopadne ... absolutně to nechápu, kdo mohl mít tenhle nápad, jinak výkony herců, zejména Filipa Tomsy a Dušana Sitka, byly celkem v pohodě ... 4/10 ()