Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

noall

Ostrov začne jako velice povedené science fiction, předkládající řadu zajímavých morálních a etických otázek (jejichž zodpovězení časem určitě překročí práh pouhého sci-fi), aby je v druhé půlce vystřídala akce v typickém Bayovském stylu. Tenhe "přerod" mi spolu s dost roztřesenou kamerou moc nesedl. Asi jsem moc zasažený Gattacou, ale myslím, že i tady by filmu slušel spíše komornější ráz; závěr tak trochu vyšumí do prázdna. Ačkoliv to byl film se slušným potenciálem, nakonec ve mně nedokázal vzbudit zásadnější emoce (o ty se z velké části postaral hlavně Jablonského theme My name is Lincoln). Uběhlo to nicméně velice svižně, takže celkově kladný dojem převažil. ()

vofo

Možná, že Bay narazil komerčně, ale řemeslně je to opět špička. I příběhová stránka není k zahození a je to rozhodně jedna z nej podívaných roku 2005. ()

Brenda.Ch

No já musím dát pět hvězd. Ano, je to pohádka pro dospělé se vším všudy, ale tak geniálně natočená, s tak dobrým námětem, zpracováním, dobrými hereckými výkony a bombastickými akčními scénami - já normálně akční filmy nemusím, ale tady nejen že nevadily akční scény - honička uprchlíků je fakt velmi povedená - ale dokonce k filmu tak nějak přirozeně patřily. Odpustila jsem filmu i schematičnost a předvídavý závěr, vždyť je to pohádka, jak už jsem psala. :-) ()

Bruce_cz

Bay se vším všudy. I s hromadou product placementu ;-) Skvělý výběr herců. První třetina luxus, v LA to trochu vázne a konec zase hodně vysoko. Velmi pěkný film. ()

hony23

Dobrý film s originální zápletkou trošku nudí jen v první půlhodině. Pak už sledujeme nepřetržitou strhující akci a kocháme se pohledem na krásnou Scarlett Johansson:-) ()

RomanT

Mé pocity z tohoto filmu se pohybovaly ode zdi kde zdi. Chvílemi jsem byl nadšený, chvílemi jsem Baye proklínal hlavně za zbytečně megalomanské a někdy až hloupé akční scény (jako pěst na oko na mě působila např. honička létajících skútrů à la Hvězdné války) a za snad nejokatější product placement v dějinách filmu. Pozor na spoilerový obsah! Pokud jste film ještě neviděli, tak nečtětě výše uvedený obsah. Hned v první větě prozrazuje to, co se objeví až v polovině filmu. ()

ludovit14

OSTROV je jedno nadherné sci-fy,ktoré ma dobrý scenár,ako aj réžia Michaela Baya je výborná-takže to vyzerá,že k tomuto filmu nič nechýba.Ale,toto veľmi slušné herecké obsadenie-paradoxne najviac škodí k tomuto filmu,práve herecké výkony uberajú toto krásne sci-fy od plnohodnotného filmu.Ešte výkon E.McGregora bol dostačujúci,ale S.Johansson som postavu Jordan vôbec neveril.Sean Bean podal jeden z najhorších her.výkonov,aký som od neho videl-veľmi nedôveryhodný výkon.Djimon Hounsou-najslabší článok filmu,katastrofálný herecký výkon a ešte k tomu aj nesympaticky.HOD:76%.VIDEL 2 krát. PS:ak,by tu boli 100% herecké výkony-bolo by to pre mňa najlepšie SCI-FY. ()

moriero

Tak to byl, dámy a pánové, opravdový nářez. Nebudu tady vypisovat pár nelogických chybiček, ale ani vychvalovat epickou dokonalost některých záběrů a technologií. U mě film boduje, když i po několika letech ve mně zůstanou některé jeho momenty. A ty si dovolím vypíchnout: M. C. Duncan, jak ho chodbou táhnou za nohy k operačnímu sálu... Čerstvá maminka popravená minutu po porodu... plynová komora jako v koncentráku... A nestydím se přiznat, že jsem měl slzy v očích při kýženém hollywoodském finále. ()

v.indruchova

Kvalitně natočené sci-fi. Emočně se mě to dotýkalo, zahráli na mou strunu. Vidím v ději značné poslání, které luštím tak ráda. Díky za příjemný snímek. Připomínalo to místy Matrix, man of steel. ()

kelet

Michael Bay opäť raz ukázal, že ak sa do niečoho pustí, musí to k...a stáť za to. Nič nerobí v v malom alebo strednom merítku, proste sa do toho obuje a zakaždým je to skvelá jazda. Toto dielo nie je výnimkou. Skvelý príbeh je korunovaný premakanou akciou (najviac ma dostala scéna s kolesami od vlaku, čo bola neskutočne masívna a drtivá scéna, z ktorej som bol doslova zatlačený do sedačky),dej postupne graduje bez hluchých miest. Pri 136 minútovej metráži je úctihodné udržať diváka v napätí a stopercentnej pozornosti, čo Michael Bay zvládol ľavou zadnou a ako vždy pridal aj vtipné momenty a hlášky. Chuťovečka na záver: Dávajte si pozor aby ste neboli bohatý a chorý človek, ktorý si objedná svoj klon aby získal zdravé orgány a nakoniec zomrie tvárou v tvár svojmu klonu, pretože klon presvedčí strelca, že on ste vy... Hodnotenie: 100% ()

Šošia

Dávala jsem víc i větším blbinám, ale asi jsem tolik nepařila hry při sledování takových 100 minut honiček - zbytek byly holywoodský nesmysly. Námět i herci nicméně výborní, Beana žeru už od chvíle, kdy hrál toho zlýho hraběte ve Scarlett a moje tehdy do základní školy chodící dušička se před ním třásla strachy. Tady opět vystoupil jako pološílená nadupaná božským komlexem sužovaná guma a těm já prostě fandím :) ()

Elilast

Film (ve němž působil Ewan McGregor mnohem sympatičtěji než ve Velké rybě) odhaduje nedalekou budoucnost i chování tříletých dospělých, příběh plyne svižně a na poměry Michaela Baye docela logicky. Nepříliš povedené se mi však zdáli dost nestabilní záběry při akčních scénách. Celkově film nabízí zajímavý námět a jednoduchý děj o těch nejhorších lžích. ()

LeePriest

Několik překážek, které se hlavní dvojici dostaly do cesty by bylo asi nemožné zdolat, jinak se ale na drtivou většinu věcí koukalo skvěle. Nápad hodně zajímavý, akce propracovaná, vizuální stránka krásná. Žádná uspávací nuda, pořád se něco napínavého děje. Škoda těch pár chyb typu - konečně po strašné námaze a ztrátách se podaří sebrat hlavní ženskou hrdinku, dlouhou cestu jí vezou do komplexu, pak jí konečně usadí v příslušné místnosti a ona náhle vytáhne pistoli. To ji jako měla celou dobu ukrytou a nikdo si toho nevšiml?! ()

Eeve

Svižné akčné scény, vystružlikaný dej a do detailov rozpitvané prakticky všetko, čoho výsledkom je aj to, že je to tak príšerne dlhé :) Musím ale povedať, že tie neakčné časti som mala radšej ako tie akčné poväčšine - bolo zaujímavé sledovať samotný vývoj postáv a odhaľovať postupne kúsky skladačky. Hlavné postavy aj vedľajšie zvolené výborne. Je ale milé vidieť takúto jednohubku v súčasnej hollywoodskej kinematografii, pre ktorú je väčšinou dobre spracovaný príbeh a prepracovaný filmový svet skôr niečím nepotrebným. Pre dlhý zimný večer ako stvorené. ()

SvobiQ

Dobrý nápad, dobrý provedení docela dobře zahraný, docela dobrý konec.....Sean jakož to chodící spoiler nezklamal :) u mě za 80% :) ()

petr.al

(Lodní deník) Den šestý. Je to již skoro týden co se můj kajak nešťastnou náhodou roztříštil o skaliska a já uvízl na tomto nehostinném místě. Dnes jsem se rozhodl ,,Ostrov" prozkoumat. Nic. Nikde nikdo. Jsem tak osamělý. Společnost mi dělá pouze dvd přehrávač na solární panel a jediný film, který jsem byl schopen zachránit z rozbouřeného Mácháče. Jaká to ironie. Titul filmu nese název ,,Ostrov." Pouze díky úžehu z rozpáleného Slunce a silné dehydrataci jsem schopen dokoukat veledílo bumbumprásk Michaela Baye až do konce. Mám halucinace, že ne jen klony jsou klony, ale i jejich strůjci jsou klony s intelektem patnáctiletého jedince. Tajemný bunkr, jenž je prošpikován nejmodernějšími technologiemi za milióny bitcoinů nemá pár drobných na průměrný kamerový systém. Utajovaná smrtící mise, jenž má vést k likvidaci nebohých klonů na útěku, je tak velkolepá, že by si ji fakt nikdo z kolemjdoucích nevšiml a nepoložil si otázku: ,,Co se to k čertu děje?" Záměna klonů za movité příjemce orgánů? Opravdu komplikovaný oříšek. (Osobně bych takovým situacím předcházel obyčejný čárovým kódem z Kauflandu). Shrnuto. Výbuchomaniak Bay bere svého diváka jako pacienta, který podstoupil částečnou lobotomii či jako ztroskotance se silným úžehem..........(Lodní deník) Den sedmí. Už aby mě někdo zachránil. Slunko pálí jak sviňa a mě tady ten ,,Ostrov" už nebaví. 2,8*za film + 10* za Scarlett Johansson - 10* za Michaela Baye. ()

easer07

Vcelku slušný akčňák. Michaelovi Bayovi jsem příliš nevěřil, ale tentokrát se mu to docela povedlo. Bravurné herecké výkony, ale občas nudné a zbytečně natahované :) ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)