Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Xaar

Michael Bay je režiser který je tady od toho aby lidi bavil. Aby se mohli odreagovat a sledovat úžasnou akci. A v tom je Bay špička. Dobrý námět, skvělé akční scény, bezvadný Ewan McGregor a Scarlett Johansson v protikladu s opravdu přehnaným ,,R" a špatně natočeným koncem (Taky Vám ten úprk klonů připoměl Indiana Jonese a Chrám Zkázy? :) ) Tři Hvězdy. A nestydím se je dát. ()

esmoke

Rozhodne to neni takovy propadak, jak by se mohlo zdat. Lepsi nez Pearl Harbor, horsi nez Mizerove. Vizualne podmanive, scenaristicky bida a ocekavatelny nudny happy end. ()

romulus

No co říci na další skvělý Bayův film!!!Jedno je jisté, někdo ho bude zatracovat a jiný vyzdvihávat do nebeských výšin!!!Já jsem na té druhé straně,ale zas tak bych to s těmi výšinami nepřeháněl!!!Takže tak. Michel Bay se prostě zrodil pro akci, která mu jde a vždycky půjde. První část filmu je na něho trochu nezvyklá, ale i tak se jedná o solidní nadprůměr, v druhé už Michael moc dobře ví co má dělat a dělá to setsakramenstky dobře. Jediný co mi kazí dojem z filmu je celkem divný závěr, ale i tak je moje hodnocení nadprůměrné. Jen tak dál Michaele!!!Takže čistých 80 procent!!! ()

the_doctor

Akce strida akci, ze zacatku to bylo moc pekne, pekne vystupnovane, ale pak se to trochu zvrtlo. Mockrat se mi za posledni dobu nestalo, ze bych najednou kouknul na hodinky a rekl si: "to je nejaky dlouhy...zkratte to", chybu bych videl v prilisne rozvlacnosti. Prislo mi to skoro jak slepena miniserie. Strih je skvelej, je to jeden silene dlouhej videoklip na kterej se skvele kouka. Hudba Stevena Jablonskyho me moc potesila a stejne tak hlavni predstavitele. Hezka podivana, ale vic jak dvakrat bych to asi videt nemusel. ()

Doctord

Asi se opravdu jedná o první Bayův film,který se podle mne nesnažil až o přílišnou vlnu digitálních triků. Bohužel snaha nestačí, Herci se mi i líbili, škoda ,že nám Steve Buscemi tak brzo odešel:-) Ostatní bylo již řečeno zkušenějšími kritiky.SBOHEm:( ()

cubiczech

Michael Bay je pro mne dosti nejisti reziser.. jakmile mu neco date do rukou, nemate jistotu. Muze to byt absolutni nedodelek (Pearl Harbor) nebo perfektni akcnak (Skala). Ostrov se kloni spise k druhe moznosti, scena na dalnici je vyborna a Ewan taky nezklamal... ()

Remielia

u mna je to niekde na hranici medzi tromi a stzrmi *, pribeh dobry, herci su super, triky su skvele len ten zaver nejak vysumi do prazdna mam z neho zmiesane pocity ze to chcelo nievco drnejsieho alebo toho viac dopovedat inak skvely letny popcorn ()

Hird

Akce ujde, ale očekával jsem poněkud víc - tenhle film je prostě jenom akce, děj je nechutně předvídatelný a od začátku spěje k jasnému, klišovitému konci, takže po prvních asi 30 minutách už jsem se jenom nudil... Postavy jsou tak zoufale šablonovité a všechny dějové události tak očekávatelné že akce nemá šanci celkový dojem zachránit.. ()

Sonick

Úvod filmu je úžasný. Řád, simulátory, testery hladiny krevního cukru a život pro něco víc, pro ostrov. Dnešním vítězem je John, který celý šťastný je odvezen na popraviště. I ta věc ohledně klonování, jsme si jistí, že takhle nedopadnem? A potom přijde úžasný prostor pro nápady, když naši dva hrdinové utečou. Tady sice film lehce ztrácí, avšak nádherné a strhující záběry kamery vše naprosto vynahrazují. Nechápu jak tohle mohl být propadák. ()

david666

Dejte M. BAYovi jakékoliv téma a udělá Vám z toho "kůlničku na dříví". I v tomto filmu se ničí budovy, auta (honička při které padají vlaková kola je úžasná). Sice je škoda, že díky tomu zůstal potenciál zajímavého námětu nevyužit. Myslím totiž, že vývoj klonování se nebude moc odlišovat od ztvárnění v Ostrovu. Kdo by se ale zlobil, při pohledu na Scarlett:-). ()

Pepe1783

Film není špatný, dobře se na něj dívá, ale typický Bay to není. Ve filmu nebyla nějaká delší nudná pasáž, ale až na honičku vozidel ani žádná zběsilá akce. Je to lehce nadprůměrný film, ale Bayův lehce podprůměrný. Na 5 hvězd to není. ()

xylobrno

úžasné! naprosto dokonale uvěřitelné a skutečně možné! až na jedinou věc: datum, je poněkud přehnané, že by za deset let jezdily vlaky na neviditelných pražcích, bylo možno vytvářet lidské klony a existovaly trysková vznášedla. ale i kdybych za toto strhla hvězdičku, musela bych ji zase přidat za hudbu. zkrátka, úžasné. ()

Zeddi

V začátku filmu jsem tušil nějaké sci-fi. Postupem času mi došlo, že se o sci-fi úplně nejedná a začínal jsem se tak trochu nudit. Zhruba od poloviny začínal film nabírat na obrátkách ve stylu Michael Bay a až do konce se míhala jedna akční scéna za druhou. Zkrátka jak jsem byl ze začátku dost skeptický tak konci jsem zhodnotil, že jsem viděl dobrou akční podívanou a v mých očích si tento film pět hvězd zaslouží. ()

AdamK.

Až nechutně svižná akce, která trvá téměř bez přestávky od začátku do konce si mě získala. Stejně jako herecké výkony. Dal bych hvězdičky 4, ale přidávám jednu za černé vosy a úžasného cadillaca. ()

`barocco

Scifi rozpravocka s velmi vaznym mravoucnym posolstvom dokaze strhnut vizualnou strankou tak ako je to u rezisera Baya zvykom. Ustredna dvojica je sympaticka a postupne si ziska divakovu priazen. Aj napriek dobrej teme so solidnou zapletkou, nadupanym rozpoctom ktory vykuzli akcne sceny z ktorych prechadza zrak sa pri pozerani natiska otazka, co zostalo s klasickej filmarciny v dnesnej dobe? Kde sa stratili tie skusenosti filmovych postupov ktore ovladali ti starsi reziseri s mensim rozpoctom a s mensou trikovou vybavou, zato vsak vedeli divaka vtlacili do fotelky sposobom ze ani nedychal, drzal hlavnym hrdinom palce aby sa zo svojej situacie vysekali a nakoniec vychutnal zaverecny happy end kde dobro vitazi nad zlom. K comu su lietajuce auta v povetri ked po takomto fantastickom namete divak odchadza od telky bez vyraznejsieho emocneho zazitku? Remeselna rutina bez hlbsieho kuzlenia s magickostou filmoveho umenia, to je nakaza dnesnej produkcie nielen rezisera Baya ale aj inych sucasnych filmovych tvorcov ktorym produkcia stedro naplna rozpocet na co najfantastickejsie trikove snimky... ()

paniColombova

Nechtěla jsem se na to koukat, protože nemám ráda scifi. Ale tohle neni 100 procentní scifi a takové filmy já můžu. Hlavně když tam hraje Ewan McGregor. Hodně dobrý a napínavý film. ()

wray

Dobre akcne scifi. Uvod sa mi zdal trosku zlozity (a uz som sa bal ze to bude dalsi intelektualny film, plny myslienok a posolstiev) ale ako keby si aj autor uvedomil ze tade cesta nevedie a lahodne presiel do akcie ako sa patri :) Proste klasika pre masy. Sexi hlavna hrdinka, vybuchy a vizualne efekty, scifi hracky, majestatna hudba, par znamych hercov aby to nalakalo divakov... Nie - este stale som sa toho neprejedol a mne to na dobry akcny film staci. Myslienky a posolstva teda radsej nehodnotim (to by som mozno narazil na par logickych nezmyslov), ako jednoduche akcne scifi to bolo podla mna fajn. (ps. skoda Steve Buscemiho, prijemna postavicka, mohla si dlhsie pozit :))) ()

Callie

Slušná akční a sci-fi podívaná. Celkem nic objevného, ale mělo to švih, nenudila jsem se. Pro mě dost podstatnou chybou byl Ewan McGregor . Podle mě se do role hodil jen pokud nezačal něco dělat a utíkat. Je moc sladkej na špínu a šrámy na čele. Asi po čtvrtém zhlédnutí filmu, měním hodnocení. Opět mě to bavilo a oba jsou tak krásní :-) ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)