Čerstvě vystudovaný inženýr postupně vystřízliví ze studentských ideálů, naráží na odlišnou realitu, než s jakou počítal. Málokdo chápe jeho odpor proti zaběhaným poměrům v prosperujícím podniku, prohlubují se osobní hrdinovy konflikty s nadřízeným. Poznává pokrytectví: lidé říkají něco jiného, než co si doopravdy myslí. Naráží na úlisnou poddajnost a vypočítavost, ať pobývá na venkově nebo se přesune do velkého města. Celý příběh, dotýkající se rozčarování, se odehrává v retrospektivách, které si naprosto rezignovaný hrdina bolestně vybavuje. (oficiálny text distribútora)

Biopler

Príbeh rozprávaný skrz retrospektívu, veď ináč to ani nešlo. Mladík plný ideálov stráca svoj životný elán keď vidí ako sa riadi "prosperujúci" socialistický podnik. Film je o neistote a bohužiaľ aj neistým krokom vpred ho vedie režisér. Akosi chýba nápad, scény a spôsob ich natočenia s vnútorným monológom protagonistu sa opakujú, prešľapuje sa na mieste (doslova v aute) a tak to už môže zmeniť jedine žena, no tá rozsúdila dvoch pánov nerozhodne, tak na remízu. Jemné blues i stará Bratiška potešili. ()

rudeboy

Skvelá kamera legendárneho Stanislava Szomolányiho (Slnko v sieti, Organ, Panna zázračnica...) a zaujímavá stavba príbehu (retrospektívy hlavnej postavy počas cesty autom) robia z tejto snímky nadpriemerný zážitok. O tomto filme sa príliš veľa nerozpráva a (ako vidno aj tu na csfd) veľa ľudí ho ani nepozná, čo je veľká škoda. Podľa môjho názoru, spracovanie tohto filmu určite nie je fádne, tak ako tvrdí Master 19. ()

Flego

Je neuveriteľné, že taký dobrý námet sa dá podať tak nudne a fádne. Mladý inžinier sa vo svojom prvom zamestnaní stretáva so všetkými neduhmi socialistického podniku a nevie sa s tým vysporiadať. Film je natočený formou retrospektív, ale chýba mu ťah na bránu, iskra. Len popisuje udalosti bez hlbšieho prieniku. Debutujúcemu Marianovi Sotníkovi prepožičal hlas Karol Strážnický a Dane Smutnej Eva Rysová. Štvrtý komentár. ()

troufalka

Těšila jsem se na šedesátkový film a dostala jsem mdlou agitku. Nebavila mě ani milostná zápletka, ani hlavní konflikt. Jediné, co mě bavilo, bylo blues a to je na divácký zážitek málo. ()

WANDRWALL

Film pomalu končí a dávají ho právě na CSFilmu. Vidím ho podruhé, a jde o běžnou deziluzi, kterou asi prodělává každý, kdo vyjde ze školy a náhle musí začít chodit do práce. Atmosféra filmu mi připomíná jistou vrstvu ducha doby - 60. léta 20. století, socilismus jak ho někteří žili. ()

• Film sa natáčal v mestách Bratislava, Dunajská Streda, Komárno a Štúrovo. (Raccoon.city)