Život ide ďalej

(TV film)
  • Česko Příběh Brooke Ellisonové (viac)
všetky plagáty

Biografické drama natočené podle skutečných událostí vypráví příběh jedenáctileté Brooke Ellisonové, která po tragické nehodě ochrnula. Rodiče svou dceru všemožně podporují a díky jejich obětavosti dívka vystuduje střední školu a je přijata na Harvard. Film natočil někdejší představitel Supermana Christopher Reeve, který sám úplně ochrnul po pádu z koně a strávil devět let na invalidním vozíku. Režisér, jenž se svým údělem velmi statečně bojoval, zemřel týden před premiérou. (oficiálny text distribútora)

Marsik

HBO HD - Koukám, že budu první slovní hodnotitel tohoto filmu, to mě velice těší. Obzvlášť když se jedná o takto pěkný snímek. Nechápu současné nízké hodnocení (53%), i když je pravda, že zatím film hodnotilo pouze 38 lidí. Nicméně mě se film velice líbil. Drama, podle skutečné události, které je dobře natočené, emoce a smutné scény nejsou nijak přehnané a výběr všech postav je určitě povedený. Nevím, co bych vytknul a myslím si, že Christopher Reeve nám tu nechal krásné životopisné drama. Škoda, že toto byl jeho poslední filmový počin. 80% ()

hygienik

Tak takto optimistiícky to vo svete vozíčškarov nechodí často. Väčšinou platí, že rodičia sú vyčerpaní a vyhorení a vozíčkar je odkázaný sám na seba (pokiaľ má to šťastie a môže šoférovať auto) a na pomoc platených asistentov, ktorých je ako šafránu. A aby som nezabudol vzťahy v rodine narúša fakt, že postihnutý súrodenec je 1000x rodičmi preferovaný pred ostatnými a tí z toho radosť samozrejme nemajú. A manželstvo vozíčkara? Pokiaľ je nna vozíku žena, šance má mizivé, pokiaľ muž tak má vyššiu šancu, lebo ženy majú prirodzený opatrovateľský sklon. A to už nehovoriac o celom rade komplexov, pre ktoré sami vozíčkari často volia sociálnu izoláciu. Pre zdravých je tento film len ďalší z radu skutočných povzbudivých príbehov. Pre vozíčkarov, často len smutnou ukážkou toho, ako si zvorali život, lebo neboli dosť dobrí bojovníci. ()

BOURQUE

TV Film všetkým čo k tomu patrí. Možno niektoré scény sú až neuveriteľné, ale predsa len Ch. Reeve dal dohromady veľmi silný príbeh, ktorý dokáže rozobrať na kúsky každé srdce. Herecky veľmi dobre a autenticky zahraná dráma. Ozajstná láska a obetavosť sa ukáže v najťažších chvíľach. Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

cerbygerby

Tak já tedy koukám že budu až druhý, co tento film okomentuje... Co k tomuto filmu napsat.. viděl jsem ho jen tak náhodně brzo ráno v televizi kdy jsem nemohl spát a ten film mě zaujal tím že byl natočen podle skutečné události... Na takové filmy jsem vždy zvědav co se z nich vyklube... No a jak film plynul, tak jsem se do něj víc a víc zažrával, což jsem ani nečekal. A od té doby co na vozíček usedla Lacey Chabert, bylo i na co koukat.. Celkově film hodnotím dost dobrými 4* ()