Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

padress

Konečne sa proti Hulkovi postavil zloduch. Jednotka bola tým nudná, že nemal potenciálneho premožiteľa. Len neviem prečo tam prepašovali aj Tonyho Starka, nakonci ho dokonca aj ukázali...uvidíme, čo z toho vznikne o ďalších 5 rokov:) ()

cypher

Ano, moc se mi to líbilo, nejvíc mě asi dostala scéna z Yonge Street v Torontu (začátek bitvy na ulici mezi monstry - pro zasvěcené), protože jsem se tam v únoru 2008 procházel. Silnej zážitek a do shlédnutí tohoto filmu mě Hulk nijak moc nezajímal, stejně tak všechny ty komiksové filmy. Ale díky tobě, zelenáči, sem si Marvel víc než oblíbil a těšim se na Starkem slibovanou společnost, snad v dalším Hulkovi! ()

Zabuza

S ťažkým srdcom dávam 4/5. Začiatok vyzeral sľubne. Naháňačka po uliciach brazílskeho mesta, zvýšený tep, znovuzrodenie Hulka v továrni na limonádu. Proste výborný úvod. A potom sa TO začalo, ako sa na scéne objavila Liv Tyler. Love story neodmyslitelne patrí do každého komixu, nevynímajúc tohto, ale v tomto prípade mi prílišná patetickosť ich vzťahu prekážala. Vzťah Bruca a Betty sa niesol celým filmom, a preto mi značne poznačil celý dojem. Edward Norton je skvelý herec o tom niet pochýb, ALE do tejto role mi moc nesadol. Radšej by som videl späť Erica Bannu, ktorý pre mňa predstavuje skutočného Bruca Bannera. A Liv Tyler, čo k nej dodať. Ako ju mohli vymeniť za nádhernú a skvelú Jennifer Connelly, to nepochopím. Keď tak porovnávam starého Hulka s novým, miska váh sa mi prikláňa k prvému dielu. Na záver by som odporučil filmovému štábu, aby sa nesnažili prerábať komixy v niečo iné, čo nie sú. Každý komix ma svoju psychologickú úroveň a netreba ju zbytočne prekračovať. Ide predsa hlavne o zábavu. ()

pierre9

Hlavne som rád, že som tento film videl v kine, lebo aspoň vynikli všetky tie nespočetné špeciálne efekty, na druhej strane z pohľadu príbehu, scenáru a všetkého ostatného čo treba na dobrý film, mi Hulk prišiel značne nedotiahnutý. V podstate až primitívna zápletka, kde si na Hulkovi americká armáda viackrát otestuje (neúspešne) svoju kompletnú výzbroj nevynímajúc efektné hummeri, či vrtuľníky. Chvályhodné je však určite herecké obsadenie a na mysli mám okrem Nortona a Tyler hlavne Tima Rotha, ktorý bol v role esa americkej armády pre mňa snáď najuveriteľnejší. Tiež sa však prikláňam k názorom, že medzi Nortonom a Tyler to nejak extra neiskrilo. V sumáre, film s viacerými chybami, dobrým obsadením a efektami, čiže tak na 3*. ()

djrewerz

Mám taký pocit, že tomu niečo chýbalo. Efekty boli ok, hlavne pad vrtulníka na "green" a šantenie príšeriek v uliciach. Liv bola okúzľujúca. Pribeh, dajme tomu, že v pohode ... Trochu ma prekvapilo dosť ľahké porazenie záporáka. Čakal som niečo zaujimavejšie. Možno viac krvi. Možno sem tam niečo utrhnuté by nezaškodilo. ()

RomaS

Perfektní akční scény konfliktů zelenáče s armádou nebo s druhým obluďákem. To je taky důvod proč jsem chtěl tento film vidět. Proto je škoda, že emotivním scénám se dává tolik prostoru, raději bych viděl více zešrotované armádní techniky. Taky jsem čekal jakou fintu scénaristé vymyslí na zneškodnění silnějšího záporáka, ale to jsem asi čekal příliš... Tři a půl. ()

david666

standartní komiksovka - nic víc, nic míň, bohužel. akční scény vypadají dobře, zklamala mě dětská finální rvačka. ta byla bez jakýchkoliv překvapujících momentů. rušivě také působil kontrast počítačových efektů k reálným lokacím. ()

gu-staff

No....bezpochyby nejhorší komiksová adaptace letošního roku (a že jich nebylo málo). Trapný scénář, oteklej Pumpkin vs zelenej Eddie, zubatá Arwen, no nevim, čim mně to mělo zaujmout. Možná kdyby to dávali na díly jako večerníčka. Pro mně jeden z nejhorších filmů, ve kterých hraje Norton - jeden z mých oblíbených herců :( ()

lomikarus

Pokud od nového Hulka očekáváte jenom výbornou akční zábavu tak jistě nebudete zklamáni. Horší už je to s výstavbou příběhu, je například dost znát, že se dost stříhalo. Mrak nelogičností je snad v žánru už povinností. ()

Chuanek

Podle mě, ne příliš navazující na první film, nebo spíš nemá skoro s ním ani sebemenší podobnost, až na zelenáče HULKa, kterého zahrál úžasně Edward Norton, o kterém jsem si myslel, že jeho poslední povedené dílko byl film Iluzionista, ale jsem rád, že jsem se mile mýlil a jak vidím se začíná stávat mým oblíbencem. Pokud se lidi kdysi těšili tímto komixem o přerostlém zelenáčovi, tak je to rozhodně nezklame, spíš mile překvapí a bude je to hóóódně bavit. Příběh to má, i když netřeba nějakého velkého přemýšlení, akci to má taky na vysoké úrovni a přijdou si na své aj milovníci romantiky, když to sem tam mezi Nortonem a Liv Tayler zajiskří. Po zdařilých návratech z komixových adaptací od Spidermana po Batmana, je tu další kousek který si vás koupí, teda alespoň ty co mají trošku fantazii, a někdy usínali na komixech, jako já třeba na želvách ninja =)) ()

vasek.raul

V tomto díle jsem se těšil na výkon Edwarda Nortona, který mě nezklamal. Pěkné scény jsou boje Hulka, ty si zaslouží pochvalu. Jinak podle mě průměrná podívaná, kterou asi zřejmě nebudu zrovna dvakrát často opakovat. ()

fferdas

Moc si nelibuju v podobných filmech o superhrdinech atd..., přesto jsem to dokoukal bez větších obtíží. Takže vlastně Bravo. :) ()

veverysiak

Dvojky to majú ťažké, táto sa snažila zabojovať väčšou akčnosťou a švihom, početnejšími súbojmi a efektami, nasadením väčších hviezd, vyškrtnutím psychológie a tým zhutnením deja, pridaním malého množstva humoru, a predsa jednotku nepreskočila, Tim Roth je fantastický herec, ale scifi zmutované monštrum určite nebude typ role, ktorú by mal ešte niekedy rozvíjať, Edward a Liv sú pojmy, ale Ericovi a Jennifer to ladilo lepšie, a tak jedine Hurt predčil svojho predchodcu, je to tvrdý despotický hnusák, ktorému by som dal v scenári umrieť strašnou smrťou hneď na začiatku, taký je presvedčivý, tak som už len zvedavý, či ten záverečný štek Roberta D. Jr. bude znamenať aspoň priblíženie sa Trojky k materi, takže 75%. ()

Manas50

Chtělo by to více propracovat příběh a postavy, potenciál i herci na to byli. Takhle film stojí jen na trikových akčních scénách, které jsou sice vytvořeny krásně, ale za chvíli mě omrzely, protože jsou vlastně pořád dokola. Již zmíňené herecké obsazení je sice silné, ale stejně ve výsledku filmu moc nahoru nepomůže. 55% ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt