Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

Sharleen

Nádherne natočené klišé o úspešnom, bezcharakternom obchodníkovi, ktorému sa otvoria oči návratom do detstva stráveného v podmanivom prostredí francúzskych viníc.. a ako inak stretnutím Femme Fatale v podobe krásnej Marion Cotillard. Chvála Ridley Scottovi za tento kúsok, ku ktorému sa stále rada vraciam. ()

VlastaFlaksa

Tak tenhle film si můžu pustit snad kdykoliv a vždycky mě naladí do pozitivna. Ačkoliv je děj jednoduchý, teda jestli se vůbec dá mluvit o nějakém ději, tak se nenudím, humor je jemný, bez vulgarit (snad jen kromě vztyčeného prostředníčku Maxe Skinnera), postavy jsou pestré, svérázné, zábavné......... co dodat. Snad jen že bych se jednou taky ráda usadila někde na jihu Francie a užívala si života. ()

kubilov

Krásný až idylický romantický film s nejlepším hereckým výkonem Russella Crowea, jehož normálně moc nemusím, a nádherné a francouzsky elegantní Marion Cotillard v krásném prostředí prosluněné jižní Francie - Provence. Úžasně zpracovaný má Scott i přerod neústupného a cynického mistra burzy na bodrého Dionýsa, jehož nezajímá nic než klidný život v rodinné idyle. Obrovské překvapení, které se zastavilo těsně pod 5* ()

mosem

příjemný, relaxační film. Líbila se mně nosná myšlenka - hledej skutečný život, hledej skutečné místo kde jej žít, hledej skutečné lidi se kterými jej lze žit se mně moc líbí. I když ne každý má možnost tak zásadní změny jako hrdina filmu. Co mně na tomto filmu trošku vadilo byla předvídatelnost vývoje, scény ve stylu Rosamunde Pilcher, zcela nereálná hyperaktivta některých postav.....Snad bylo možné více vytěžit i z pohádkovosti krajiny Provence, jakkoliv záběry vinic jsou nádherné. ()

BardDeLune

Lance Armstrong byl a zůstává komediálním vrcholem této příjemné podívané. Kouzlu francouzské vinice a Marion Cotillard těžko odolat. I tak má ale film mnoho do sebe v jakémsi pohádkovém sebepoznání. Moc příjemné. ()

Jehan

Skvělá oddychovka pro všechny: Scotta, Crowa a nás, obyčejné mamlasy, kdo mají rádi dříve zmiňované a k tomu víno. Povedlo se a budiž za to dík. ()

Nightmare89

Pravdou je že tento počin má asi milión nedostatkov, lenže zároveň skrýva aj fakt, že ma donútil sa po tom Provensálsku prechádzať (hoci platonicky) ešte aj dnes. ()

Brano

So Scottom to ide za posledné roky z cesty. Nechápem prečo sa vôbec ujal takejto slátaniny. Pozrieť sa to dalo, ale neviem ani aké pozitíva by som vyzdvihol. Možno príjemne prostredie, krásny song od Alizee a to je tak všetko. Premena hlavnej postavy mi prišla nepresvedčivá, ako aj jeho milostný románik. Celkovo som sa viac nudil ako bavil. Herci ma tiež veľmi nezaujali. Scenár bol slabý. Tak na nedeľňajšie poobedné chvíle. ()

Hawaj

Celkem fajn podívaná, ani bych nečekal, že to je ze Scottovy kuchyně. Akorát tomu Croweowu přerodu ze samolibýho asociálního burziána v citlivýho sentimentálního hocha furt né a né uvěřit. ()

helrohir

Skromný a nenáročný film o prostých radostiach života, ktorý svojím pohľadom na svet a priority pôsobí veľmi inšpiratívne. Film sa nikam nenáhli, ide si po celý čas svojím tempom, čo na jednej strane dáva vyniknúť romanticky štylizovanej atmosfére francúzskeho vidieka, ale zároveň pôsobí na môj vkus trocha rozťahane a sem tam aj nudne. Veľmi ma potešil Russell Crowe v pre neho tak trocha netypickej hereckej polohe a samozrejme aj krásna Marion. Taký slušný priemer. 60%. ()

ac1976

Ridleyho ako režiséra nemôžete mať zaškatuľkovaného. Toto je dôkaz, že dokáže natočiť aj príjemný, oddychový, zábavný a mierne romantický film, tento ročník bol fakt dobrý a chutil. ()

marek29

Klasický scénář, ale netradiční romantická komedie. Nádherná Marion Cotillard a taktéž šťavnatá Abie Cornish :D a famózní pečování o spálenou pokožku. Děj předvídatelnej, ale přitom to neni žádnej Hollywood a jen Francie, víno a ženy. Super romantika :) doporučení. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)