Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

stevkoI

Jeden z tych podarenych filmov. Ma takmer vsetko co ma mat, humor, romantiku, dej, herecke obsadenie je vcelku vystihnute a navyse prostredie je nadherne...Nevtieravy a nenudil som sa prinom asi ani minutu. ()

HRom99

Jediné, čo mi na tomto snímku vadilo, bolo to, že som to pozeral na komerčnej TV JOJ a zo 112 minút bolo razom 180. Ale ináč, klobúk dolu pred autorom a realizáciou! Po dlhom čase v tomto žánri niečo príjemné, nápadité, dobre natočené a vtipné. A na dôvažok aj poučné. Každý z nás asi prežije obdobie, keď sa zamýšľa nad tým, či to čo robí v práci aj má nejaký zmysel. Vtedy je dobré, otvoriť si fľašu Chardonnay a pzrieť si tento film. ()

Mezerník

Stokrát obehrané schéma, jak se "městem zkažený manažer" polepší díky pobytu v přírodě (na venkově). Nuda! Zachraňuje to však Ridley Scott, který znovu potvrdil, že reklamy prostě točit umí :-) Výborná kamera, atmosféra, jen tomu bohužel chybí kvalitnější scénář - druhý Blade Runner ani Vetřelec se nekoná. ()

Dodge-I

Kouzelne francouzské vinice, svtlo jako vystřižené z impresionistických obrazů a herecké výkony, které prostě sedí v prostoru i čase jak mají - co víc si přát - lehká komedie s ústřední love story, která se s nadhledem dotýká i rivality dvou národů a jejich lidských představitelů, o dalších osudech nemluvě - už to tu zaznělo - pohoda, která hřeje a ke které si člověk neodolá otevřít něco dobrého - a je jedno, jestli je to víno, nebo pivo a nebo třeba syrečky. ()

Daviidesek

.. u tohoto filmu jsem se příjemně nudil... jedním uchem tam, druhým ven, jedním okem dovnitř a zívnutím ven. Filmová políčka plynou v přesné kadenci a s přímou úměrou k ubývajícím popcornu a srknutím coly každé dvě minuty, přešoupávájíc se z jedné strany sedadla na druhou, přehazujíc taktéž nohu přes nohu v pravidelných intervalech, občasnému příjmu a odepsání SMS, možná i lehkým telefonním hovorem aniž by divák o cokoliv důležitějšího přišel a při občasném "výletu" na WC jakbysmet.. takto nějak bych si představoval průměrného diváka v multikině při sledování této "filmové události" kdy Ridley Scott dopřál po fyzicky náročném Gladiátorovi Russellu Crowemu a sobě dovolenou před a za filmovými kamerami sponzorovanou hollywodským fimovým studiem v krásném prostředí jížní Francie, dostatečně zásobenou vínem a krásnými ženami. Nijak jinak si tento výsledek nedovedu vysvětlit.. ()

JARDAHONDA

Dobrý ročník : "Gladiátor" Russell Crowe a režisér Ridley Scott to dali znovu dohromady a natočili pohodový film z Provence.. Jednoduchý námět, milostná zápletka, výborná hudba. Závěr 85% ()

Paladin78

Jsi rozrušený? Pusť si Dobrý ročník. Jsi naštvaný? Pusť si Dobrý ročník. Jak to vidím já, je tenhle film jeden z nejpohodovějších, co kdy kdo natočil. Pohádka bez králů, bez princezen, ale rozhodně v krajině za devatero horami a devatero řekami. Nádherná podívaná se skvělými herci. ()

pekkanik

To tento režisér natočil Aliena a Gladiátora? Neuveriteľné. Krásny pohodový film sršiaci pozitívnou energiou. Že to je tisíckrát použitý námet mi vlastne vôbec nevadí, skôr si povzdychnem nad tým, že toto v skutočnosti nie je možné, ale na tie dve hodiny sa nechám presvedčiť. ()

MrOgilwy

Krása. Nelze zazlívat klišé a pohodu filmu, od kterého to člověk očekává. Ale přitom toho nebylo moc a proti srsti, R. Scott to s ingrediencemi nepřehnal. Film byl pohlazením a téměř dvouhodinovým výletem do sluncem prosluněného vinařství, které čeká, co s ním bude po smrti původního majitele. Magicky působí na kluka, který je pořád kdesi uvnitř jednoho bezskrupulózního businessmana. Otvírá hodinu po hodině, den po dni zaprášený svůj deníček a postupně musí dojít k jasné premise, se kterou toto bylo natočeno... Jedu-li po koleji a stereotypně nabírám rychlost, nemůžu sledovat krajinu a život utíká příliš rychle. Stačí zvolnit a najít si optimální rychlost a případně odbočit na jinou kolej, která mě povede pro mě hezčí krajinou, možná se i zastavím. ()

BioRaj

Dobrý ročník patří k filmům , které mají takovou očistnou schopnost pro duši a dělají svět hezčím . Už jen pro ty vinice prozářené sluncem , sklepy plné vína a všude přítomnou láskou . Děj krásně nenásilně plyne až vás to slunce a pohoda příjemně zahřeje u srdce . Od doby , kdy jsem film poprvé spatřil mi utkvěla rada moudrého strýčka malému Maxovi , že nejdůležitější pro život je dobré načasování . ()

Louskacek90

Jeden z mála filmů, které mě dokáží vždy s jistotou pozitivně naladit. Dobrý ročník v mém osobním žebříčku předběhl všechny ostatní Scottovy filmy a dostal se na místo nejlepšího snímku. Režie vynikající, kamera okouzlující, hudba nádherná, Russell Crowe perfektní, Marion Cotillard neodolatelná.. Co víc dodat.. ()

Premet44

Jeden z mých opravdu oblíbených filmů. Skvěle natočený snímek o přeskupení svých dosavadních životních hodnot a výsad. S ohledem na to, že vlastní vinice v prostředí slunné Francie je můj sen, jsem by do filmu ještě víc vtažen. Se skvěle hrajícím Russellem Crowem a Marion Cotillard, které role nepřístupné krásky velmi slušela nemůžu hodnotit jinak než 4. ()

Profík

Přiznám se, že film u mě dlouho ležel ladem. Ten námět nebyl nezajímavý, ale bál jsem se nudy a klišé, ale musím se panu Scottovi hluboce omluvit. Je to snímek s vtipem, krásou života v Provence a romantický a optimistický, ale nudný ani vzdáleně. Klobouk dolů. 95%. ()

Kathykat

Trošku pohádka, ale nebylo to špatné. Nádherné záběry z francouzkých vinic a domu, radost pohledět. Sice jsem věděla od začátku, že ti dva skončí spolu, ovšem závěr, jak to bylo veřešeno s domem, mě překvapil. 4* ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)