Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

kukuuuc10

Filmu není co vytknout. Příjemné prostředí, romantické i zábavné scénky, které mě dostaly. S mnoha věcmi jsem se v tomto filmu ztotožnil. Chci být totiž obchodník na trhu s cennými papíry v Londýně, mít poté vinohrad a zamilovat se do bezprostřední ženy, jako je Marion Cotillard. ()

aquiver

Velká odbočka ve filmografii Ridleyho Scotta, tedy natočení „francouzského“ filmu, vyšla jen napůl, je v ní pachuť filmu amerického ve formě neopuštění klišé a limonády, nucený humor (pes počůrá nohu, plácání v bahně v obleku atd.), největší potíží však je vše to spojené se zaměstnáním ve finanční instituci hlavního protagonisty a jeho telefonováním, to zkrátka kazí atmosféru ve filmu, který jako celek je možná pěkný, má příjemnou hudbu i herce, ale jsou lepší kousky. 65 % ()

Drc

Příjemně pohodový film, který se za ničím nehoní, nezahltí vás akcí, ale o to je cennější pro relaxaci a poznání těch klidných hodnot v uspěchaném světě. Naservíruje jak dávku humoru tak romantiky. Navíc oproti některým podobných filmům nezklouzne do nudy, hereckého přehánění nebo zmatenosti. ()

ThomasCrown

Dobrý ročník je pre mňa rovnakou srdcovkou ako Aféra Thomasa Crowna. Život, ktorý by chcel mať každý a pritom je to také jednoduché-stačí si ho len začať užívať. Prekrásne prostredie Provance a jeho vinohradov, dokonalá hudba, ktorá podčiarkuje každú scénu a dodáva jej patinu zašlých čias a Marion Cotillard ako nebeské zjavenie, kvôli ktorému stojí za to stratiť nejaký ten million, veď všade naokolo ich je Maxi-málne množstvo, stačí sa len načiahnuť. ()

Wishkah

Jednoduchý romantický a pohodový snímek. Russel Crow, Marion Cotillard a Francouzské vinice k sobě pasují a nebýt toho zbytečného a klasické motání s dějem a osobníma hodnotama, bylo by mé hodnocení o dost vyšší. Takhle je to pro mě slabší 4 hvězdy ()

Prochy38

Ridley Scott a Russel Crowe, to je prostě dokonalá kombinace. Moc příjemný snímek s moc příjemným obsazením. M. Cottilard je prostě nádherná. Vidět R. Crowea v komedii taky není na škodu. Spokojenost! ()

Schuldiner

Víno miluju, je to věc, která ve mě vyvolává spoustu skvělých vzpomínek... Tenhle film je docela příjemná, poklidná, trošku romantická záležitost s určitými náznaky komedie! Nic nového, nic překvapivého, nějaká ta klišé, ale za vidění to určitě stojí. Nenudil sem se. 70% ()

jabba

Vinařské filmy mají vždy neuvěřitelně příjemnou atmosféru a kouzlo. Ať už je to Sideways nebo Bottle Shock. Zvlášť když u toho vypijete min jednu lahvinku. ()

shimpy(CZ)

Ridley Scott velice překvapil. Jeho komedie s prvky romantiky se opravdu podařila. Z téměř každého záběru dýchá kouzepná atmosféra francouzského venkova, až se mi tam chce vyrazit na výlet. Russel Crowe opět zahrál na výbornou. ()

boro123

Ideální film na mrazivý lednový večer, vtáhne prosluněnou atmosférou létní Provence a nepustí až do konce. Je sice jasné, jak to všechno dopadne, ale to vůbec nevadí, stačí se jen nechat unášet tóny francouzských šansonů, kochat se pohledem na vinice a nádherný dům a na konci zůstane příjemný pocit z dobře natočeného filmu. ()

Chandell

A zase jedno z velmi příjemných překvapení! Ani ne tak samotný příběh, ale jeho zasazení do jihofrancouzské Provence. Krásně jsem si zavzpomínal, ale i tak trošku si podrásal duši: Proč musím být tady a nemůžu být tam?! Kdyby se mi poštěstilo a do klína mi spadlo takové dědictví jako Chateau la Canorgue a k tomu měl jistotu, že si na kafíčko budu chodit k Marion Cotillard, rozhodně bych nelenil, sbalil se a zřejmě už bych se nevrátil… Jen auto bych si pořídil o malinko lepší :) Co ještě stojí za zmínku, je krásná angličtina (a vůbec celá postava) Archie Panjabi. --- “Odpusť mým rtům, našly zalíbení na těch nejneobvyklejších místech.“ ()

Neotom

Nepřirozeně rozpustilá óda na požitkářství a sentiment. Ridley Scott v mých očích opět potvrdil pozici jednoho z nejpřeceňovanějších režiserů současnosti, podobně jako Russel Crowe v herecké kategorii. O vyloženě špatný film se však rozhodně nejedná. 60% ()

Xavi6

Film na pohodu a k radosti diváka. Vždy si tento film rád pustím, hlavně kvůli Russellu Crowemu, protože tak příjemného a hodného jsem ho ještě nikdy neviděl. Myslím, že kdyby tam nebyl on, byl by film na úplně jiné úrovni a troufám si napsat o dost horší. ()

Hanes88

Nevím, kolikrát to tady ještě napíšu ale "Ridley Scott prostě umí". Když tomu přičtu skvělého Russella Crowa, který hraje snad každou roli, jako by to bylo spojené přímo s ním, není co dodat. Nemůžu říct, že by to byl vyloženě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl, ale velice mě bavil a dávám 80%. ()

kobe6

Příjemný, pohodový a skvěle zrežírovaný film Ridleyho, který nemusí být dvakrát originální a i přesto zaujme...84% ()

barcaacrab

Tenhle film mi vždy zahřeje u srdce. Nejradši bych se odstěhovala do Francie a a proměnila se v nádhernou Marion Cotillard, procházela se po vinici, užívala si sluníčka a ochutnávala víno se sýry.... Naprosto skvělý film se skvělým hereckým obsazením. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)