Mucha

• Česko Moucha (viac)

djbarrel

Naprosto skvělé sci-fi. Zajímavá přeměna (nejen vzhledu, ale hlavně povahy) hodného vědce v bezcitné monstrum. To je největší klad filmu. Skvělá gradující atmosféra, ve své době naprostý top, vzpomínám, když jsem film viděl poprvé zanechalo to na mě opravdu dobrý dojem. Ani v dnešní době tomu není jinak. 84 % ()

Mockingjay

Najnechutnejšia premena v muchu, akú som videla. Dokonalý vizuál celej premeny. Výborné osemdesiatkovské scífko, ktoré ma nikdy neomrzí. Vďaka úspechu, ktorý sa hlavný hrdina snažil dosiahnuť so svojim telepodom, som mala ustlané na príjemnú noc. Nepotrebovala som tiež hľadať žiadne negatíva, lebo do deja som sa zahryzla tak, že iné než Brundla som vnímať ani nestihla. ()

Purity1711

Čo sa stane, keď sa nechtiac teleportujete aj s muchou? Mucha je môj obľúbený kúsok, ktorý využíva dokonalé efekty, herecké obsadenie aj napätie. Je to film, na ktorý sa taktiež nezabúda pre svoju logickosť a veľkoleposť. ()

elanista1

To, ze sa jedna o celkom solidne NUDNY film by som este nejak prezil, hlavne prva polka, ale transformaciu na muchu s kopou odporneho fyzickeho hnusu som uz prezival troska tazsie.. ()

Metal.God

Docela strašidelný horor. Film má skvělý námět, ale příběh samotný se při přeměňování Brundela na mouchu, které je skvěle ztvárněno, jakoby zastaví. Herecké výkony mi přijdou velmi slabé. Jeff Goldblum, který se řadí k mým oblíbeným hercům, je ještě snesitelný, ale Geena Davis podává hrozný herecký výkon. Hudba je nadprůměrná. Nejděsivější byl asi ten obrácený pavián. ()

moviefan4

80.roky v plnom prúde a čo vykúzlia tento krát? Muchu. Velmi vydarený horor ktorý ma dokonalé kostímy a dej je veli dobrý. Filmu nič nechýba a trápna dvojka sa mu nevyrovná. Proste dar hororvému žánru. Ktorý v dnešnej dobe pomaly ale isto umiera. ()

Lucbric

Super film! :) pamatuju si útržky ještě z dětství, kdy mi utkvěla v paměti tato slavná a děsivá metamorfóza, ale dnes, s odstupem času, to hodnotím jako skvěle zpracovaný a na tu dobu fakt perfektní film (remake).. Nemůžu si pomoct, ale.. taky jste fandili mušímu Sethovi až do posledního dechu? :D .. Jinak vidět v originále Mouchu z roku 1958 s Vincentem Pricem je taky delikatesní zážitek! :) ()

harycek

Povídku jsem četl, a film se vcelku povedl, ale závěr je trochu jiný než v povídce pokud se dobře pamatuji!?!?Jinak pěkně drsný horror!! ()

DePompon

Stojím pred veľkou dilemou. Úžasný old school horor, bravúrne zvládnutý čo sa týka scenára, aj atmosféry, ale zároveň tak hnusný, že som sa musela čím ďalej tým viac odvracať, aby som to nevidela... Preto váham, či sú štyri hviezdičky z mojej strany skutočné, alebo by boli skutočné v prípade, že by sa na masku dalo ako tak pozerať bez totálneho znechutenia ku všetkému, čo aspoň trochu pripomína krv alebo hnis. V každom prípade, dávam štyri a sľubujem, že už to nikdy nebudem pozerať. Nikdy!!! ()

caMen

S odstupem času to nejde hodnotit výš, ale kvalitní to je. Goldblum to hraje dobře a to myslím hodně drží celej film nahoře. Oscar za masky je dneska už k pousmání. Paralely s Řehořem Samsou tam nehledejme. ()

J.Mayen

Zde není dlouze moc nad čím uvažovat, film si samozřejmě zaslouží nejvyšší hodnocení. Tohle byl dokonalý herecký cirkus Jeffa Goldbluma. V ostaní filmech (Jurský park). již tolik nevynikal, škoda. Tohle byla jeho životní role a lze vidět, že si jí dokázal vychutnat. Mě jen mrzí, že jsem film viděl velmi pozdě, až někdy po roce 2000 a neměl jsem takový ten jedinečný zážitek z VHSky a rychlodabingem. Původní verzi jsem zatím neměl možnost vidět,ale určitě nevylučuju. Také si vždycky vzpomenu na svýho bráchu, kterej říkal, že maskéři neměli ani tolik námahy Jeffa vzhledem k jeho vypouklým očím namaskovat. :-) ()

RobinPM100

Proč tenhle klenot u nás žádnej distributor doposud nevydal na blu-ray je pro mě vrchol demence! Jak se z vědátora stane moucha díky teleportaci, snadno, jako při vaření, přihodíte přísadu a máte jinej výsledek. ()

AnnaW

Klasika, které se ani po letech nedá zase moc vytknout, zvláště postupná děsivá proměna vědce v mouchu je skutečně výborná. A některé odporné scény sem taky patří. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)