Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

pakobylka

Vůbec nevadí, pokud hned v začátku pochopíte, oč běží. Naopak. Protože do poslední chvíle netušíte, jak příběh půvabné, leč tvrdohlavé Susan Wheeler SKONČÍ. P.S.: Pokaždé znovu a znovu mě fascinují zvídaví jedinci, kteří si žijí své vcelku všední, více či méně naplněné životy přesně do onoho přelomového okamžiku, kdy se v jejich blízkosti vyskytne něco podezřelého. I když nemají policejní výcvik ani žádnou jinou průpravu pro zvládání nebezpečných a fyzicky i psychicky náročných situací, pouštějí se obyčejně bez váhání a bez jakékoli podpory do pátrání na vlastní pěst, ačkoli jim přitom nejde o nic menšího než o život. Velice ráda bych je viděla v reálu, leč ve světě filmu právě nerozvážné počínání hrdinů-amatérů otevírá dveře té správně napínavé atmosféře, která vás postupně pohltí. ()

Juto

Dosť jednoduchý príbeh, ale vyrozprávaný takým mrazivým spôsobom, že návštevníci nemocníc sa už nikdy nebudú cítiť rovnako. 7/10 ()

dr.fish

Je to poctivá a čistá práce. Thriller z nemocnice jak má být. Takhle se to prostě dělávalo tenkrát. Celou dobu si člověk není jistej na čem je. 80% ()

Mylouch

Drama, založené na domyšleném tržním potenciálu sféry zdravotnictví a řízené péče, z onoho kouta světa, kde možné důsledky začali promýšlet o nemálo desetiletí před námi. FIlm, který zřejmě vzápětí našel evropskou obdobu v povedeném filmu Kandidáti života a smrti. ♫ Hudební dramatická Goldsmithova rozcvička. ()

Courtemanche

V hlavní roli Geneviève Bujold s přehledem, ostatní se k slovu takřka nedostanou. (otázkou je, jestli by se to nedalo jinak, když už tam ti herci jsou). Není to poprvé že obraz od Crichtona je takový jednodušší, ale umí pracovat s časem a příběhy mívá zajímavé. Tento je pomalu zrající drama, po čase málem až do hororu, ale konec by mohl být lepší. 3,5/5 ()

stOKYi

Veľmi dobre natočené a atmošku to malo veruže super. Slovenský dabing, z dávnych časov tomu ešte pridal. Dejovo zaujímavého tam bolo však trochu malo. Ale opäť, tá atmoška, a ten inštitút bol ...no zimomriavky.. ()

AntonG.

Výborný lékařský thriller, jako šitý Crichtonovi (jako vystudovanému lékaři) na míru. A nezklamal, příjemné rozkrývání konspirace s tradiční špetkou paranoii, pozvolně rostoucím napětím a závěrečným odhalením (které už ale v dnešní době těžko někoho překvapí). A ani stáří filmu mi nijak zásadně nevadilo, i když v dnešní době mobilů a podobných technik by asi celá druhá půlka filmu byla zbytečná. Už tak mi vadilo chování hlavní hrdinky, která i po rozpletení záhad místo aby zavolala policii, tak stále jednala na vlastní pěst. Tohle, spolu s hereckým výkonem hlavní hrdinky, který mi místy poněkud neseděl, bych viděl snad jako jediné mínusy. ()

Jizni Tlapa

Škoda táhlejšího úvodu, protože zbytek byl takřka čtyř-hvězda. Skvělá herecká plejáda patří k tomu nejlepšímu. Zdárně jí pak sekunduje Goldsmithova hudba, která díky tradičním smyčcům umí udělat ze zdánlivě průměrné lekačky kvalitní napěťovou gradaci. 70% koma probuzení... ()

JohnSmith

Velmi dobrý thriller z lékařského prostředí. Crichton se na postu režiséra dobře uvelebil a natočil moc zajímavý a napínavý film. Sice jsem čekal, že Douglas bude ve finále hlavním záporákem, ale byl jsem příjemně překvapen, že to tak nebylo. ()

blackJag

Povedený, pomalu stárnoucí thriller z lékařského prostředí, jehož výjev z místnosti s "uskladněnými" pacienty v kómatu bych se nebál považovat za ikonický. Jednu z prvních filmových rolí si tu odbyl Ed Harris, coby pracovník na patologii. Osobně bych neváhal (spoiler) zakončit film i méně happyendově - myslím, že po konečném záběru na hlavní hrdinku Geneviève Bujoldovou, zavěšenou na stabilizačních drátech ve "skladovací" místnosti Jeffersonova Institutu, to přímo volalo. Film je třetí režijní prací spisovatele Michaela Crichtona. 80% ()

Autogram

Starší kúsok z kategórie tých lepších, aký sa nestratí ani v dnešnej dobe prekombinovaných zápletok a situácií. Nemáme až do konca jasné, kto je na akej strane, aj keď sa dá tušiť, kam vedú hlavné nitky zločinu. Niektoré naháňačky by sa možno dali skrátiť pre lepší spád deja, ale nahrádza to prevedenie úschovne živých mŕtvol, ktoré ma niekedy dávno úplne ohromilo. –––– Můžeme ho držet při životě rok, dva, neomezeně dlouho. ()

Pecival

Slušný, klasický triller se sympatickou Genevieve jako doktorkou, které trochu přicmrndává mladý Douglas. Svět politiky v nemocnici, kde skoro každý čachruje nebo jinak intrikuje by mě zaujal i bez hlavní dějové linky. Golsmithova hudba k filmu přesně sedne a je skvělá. ()

Smileface

Velmi napínavý thriller od Michaela Crichtona na téma prodej a zneužití lidských orgánu ala. "Farma na orgány".Michael Douglas je napsán jako druhý,ale rozhodně není hlavní postava a ve filmu se vyskytuje celkem málo často i když je u důležitých momemtů.Taky díky tomu že je film už docela starý (1978) a tehdy si nadčasovost vysvětlovali po svém má nyní zvláštní nádech sci-fi které dá se říct bylo překonáno. ()

MaMitti

Fíha, tak to jsem si zavzpomínala na éru Robina Cooka a jak to rodičové všech mých kamarádek a kamarádů za našeho dětství hltali....já od něj nečetla nic, nějak jsem na to tenkrát byla malá. V televize se mi V komatu včera moc líbilo - pořád stejně aktuální, navíc povedeně udělané, napínavé až do konce... ()

Jiří K.

Napínavý fIlm ve kterém mi nevadí (věčně vykulený) M.Douglas. Křehká Genevieve Bujold, která pár let předtím řádila po boku J.P.Belmonda ve filmu Nenapravitelný. ()

Han22

Výborný thriler z nemocničního prostředí. První půlka je poněkud nudná, ale jak po hlavní hrdince začne jít zabiják, děj se přesouvá do Jeffersonova institutu (tady to působilo poněkud scifoidně) až ke strhujícímu finále. Crichton umí perfektní sondu do lékařského prostředí a pointa toho co se tu děje je dostatečně hrůzostrašná. Jinak být hlavní hrdinkou, tak Douglase zabije za tu jeho nechápavost a nedůvěru. EDIT 2023: I po letech velice působivý thriler. Crichton byl určitě lepší spisovatel než režisér, ale tady zaválel. Mrazivý příběh o uvádění lidí do komatu s reálným vysvětlením toho kdo a proč, který v druhé půlce sází napínavé až infarktové scény s výbornou vyděšenou Bujoldovou. Umím si to moc dobře představit v českých reáliích. Jediná výtka je, že to napětí a mrazivost jdou trošku na úrok logiky. Hrdinku za celou dobu nenapadne zavolat policii a ten její přítel se chová jako totální nechápavý pitomec, který s ní jedná jako s s hysterkou i když právě utekla vrahovi. Silné 4* ponechávám. PS: První známější film film Douglase, který přeznamenal jeho thrilerovou specializaci, v mini roličkách se mihnou Selleck (mrtvola) a Ed Harris (mladý vlasatý! patolog). ()

Hanys_

Podařený lékařský thriller s několika "ani nedýchám" scénama a zároveň svého času asi také dost dobrá reklama na Bostonskou nemocnici. Na knihy Robina Cooka začínám být hodně zvědavý..7/10 ()