Doktor Martin

• Veľká Británia Doc Martin
TV spot 2
Veľká Británia, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Tvorcovia:

Dominic Minghella

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (viac)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (57)

Doktor Martin (2004)

Seriál z venkovského prostředí s minimem akce, dávkou suchého humoru a slabšími dramaty. Takový (hodně nadneseně) jiný doktor z hor. ;) ;) Doktora Martina jsem narozdíl od buranských obyvatel vzala na milost hned. I když je to divný patron. Narozdíl ale od mnohých obyvatel městečka umí uznat chybu, když se jí dopustí a ví co dělá. Pěkné místo natáčení, milostná linka je víc než jasná, ale já pořád ve skrytu duše doufám, že ho scénáristé dají do kupy s někým jiným, než s Louisou. V první a druhé řadě se to zatím nevymyká průměru, ani samo sobě. ()

Série 1 (2004) (S01)

První série je příjemným úvodem do seriálu. Sice je to poklidné, ale musím se přiznat, že člověka mé povahy často štvali starousedlíci snad více jak nebohého doktora. Ten je sice kapku jiný, ale sympaťák! ()

Kdo je Bodmin? (2004) (S01E01)

Já bych kvůli tomu výhledu taky zůstala :D První díl nabízí příjemnou podívanou, jsem zvědavá, co bude dál. Hlavní hrdina rozhodně zaujme jak zevnějškem, tak ne zrovna sluníčkovou povahou. ()

Gentlemani (2004) (S01E02)

V tomto díle mi vesničtí obyvatelé pili krev snad více, než doktoru Martinovi jeho asistentka. Jak si pak člověk má tu podívanou užít? ()

Malá velká veverka (2004) (S01E04)

První díl, který mě zaujal trochu víc. Jak by taky ne, když se na scéně (ne)objeví gigantická veverka. ()

Bolavé srdce (2004) (S01E05)

Achich ouvej... stará láska nerezaví! ;) ()

Zlá krev (2004) (S01E06)

Ta konečná byla vážně vtipná. Čekala jsem to asi stejně tak jako Louisa. :-) ()

Série 2 (2005) (S02)

Druhá série se moc nevymyká té první, až na to, že nám trošičku poodkrývá pozadí utvoření doktorovy "láskyplné povahy". Celkově můžu říct, že bych asi nedokázala určit, které díly byly v jaké sérii (no možná bych se mohla řídit jen příběhem konstábla Marka, který se jako jeden z mála opravdu někam pohnul). ()

Vrtošivé stáří (2005) (S02E01)

Do první epizody druhé série (jak jinak než poklidně) vplula Katherine Parkinson a já jen doufám, že se v seriálu nějaký čas zdrží. ()

Puchýř (2005) (S02E02)

Já být doktůrkem, tak slavnou Louisu kopnu do zádele. ;) ()

Krev není voda (2005) (S02E03)

Zatím to vypadá, že mi víc sedí, když doktor neordinuje v "tvrdém jádru" a posouvá se kousek dál. Pointa mi došla jen pár vteřin předtím, než ji prozradili, takže super. Smutný příběh. A stále si stojím za tím, že je Louisa pokrytecká husa. ()

Aromaterapie (2005) (S02E04)

Poor Fredy! Btw: Ten Carolinin bejvák a výhled! krása. ()

Nepokojná mysl (2005) (S02E05)

Zdá se, že jediná, kdo to má v tom městě v hlavě v pořádku je Martinova teta Joan. ()

Rodičovská láska (2005) (S02E06)

Kdo tohle vymýšlí... asi budu muset odvolat to s tím "seriál pro relax", protože u tohoto dílu se mi vařila krev od začátku do konce. A zvlášť tu matku bych tak nakopla do zádele, že by si na nějakých 40 let už nikdy nevzpomněla. Jak tohle někdo může říct. ()

Cesta z lesa (2005) (S02E07)

Je možné, že jsem Alovi tu ruinu záviděla? U scény s pastí (i když dost laciné) jsem se od srdce zasmála. ()

Šalebná láska (2005) (S02E08)

Chvíli to vypadalo, že tahle epizoda obrátí všechno vzhůru rukama, ale nic není, jak se zdá. A u noční pijatice a následného rána jsem se náramně bavila. ()

Návrat ztraceného otce (2005) (S02E09)

1. část - První část nejspíš staví půdu pro tu druhou a je to celkem nuda. Doktůrek je naštvanější než obvykle a tentokrát jsem moc nechápala proč. Na scéně se ukazuje druhý "ajťák" a asi se nám z toho vyklube drama. ;) 2. část - Byla akčnější a nelogická. Když zvládl Al zavolat tatínkovi kvůli provazu, tak mohl stejně dobře zavolat policii. I když je pravda, že pokud by tam jela se stejným nadšením jako sanitka, tak by to stejně k ničemu nebylo. ()

Série 3 (2007) (S03)

Třetí série se zabývá opravdu převážně vztahem doktora a Louisy. Vše pomalu vrcholí (se všema zatáčkama a karambolama), až k té největší slávě. Většinou jsem se doopravdy bavila. Asi zatím z těch viděných sérií nejvíc. A moc se těším na další! ()

Tik tak (2007) (S03E01)

Lovestory se přitvrzuje. Blbost pacientů taky. Jsem zvědavá, co se nakonec vyklube z nového konstábla. ()