Ľudia spod schodov

• Česko Lidé pod schody (viac)

V každém městě či vesnici naleznete dům, o kterém si dospělí šeptají a děti se mu vyhýbají obloukem. Nyní vás režisér Wes Craven (Noční můra v Elm Street) do jednoho takového zavede ve fi lmu Lidé pod schody. Chlapec, který se vlastní vinou ocitá v opevněném domě v moci tajemného páru, zažívá noční můru, ze které není úniku. Brzy odhalí skutečnou povahu obyvatel domu i záhadné bytosti, které se skrývají pod schody. Věřte, že hrůza, která na něj čeká, je nepředstavitelná... (Bontonfilm)

Derek

skoda ze sa craven nedokazal rozhodnut ci bude tocit komediu alebo horor, miestami to ma dobru atmosferu a je to celkom napinave, aby to o par minut bolo (zamerne?) smiesne. skoda, lebo napad to bol dobry. ()

CageDepp

Kdyby si ten kluk nehrál ke konci na tak velkýho frajera tak by byly jasný 4 hvězdy. Jinak perfektní výkon Wendy Robie a Everetta McGilla. ()

Martin741

Lide pod schody je zanrovo zaradeny ako horor komedia film. A treba povedat, ze toto spojenie priam nenavidim, pricom jedine svetle vynimky su filmy Navrat Ozivlych Mrtvol z 1985 a este Braindead od Petera Jacksona. Wes Craven sice vie, ako vystrasit divaka a Lide pod schody ma aj par drsnych scen, celkovo ho vsak pochovava par vsunutych komedialnych momentov. A tie v horore posobia rusivo. 52 % ()

rakovnik

Prapodivná šílenost, u které mě zpočátku mrazilo, pak jsem se párkrát lekl, pak se nudil a kroutil hlavou a po skoro konci už jsem jen čekal na úplný konec, který byl dost prachbídný. ()

cariada

Hodně jsem se musel přemáhat dát tomu 2 hvězdy.Opravdu větší blbost jsem dlouho neviděl.Onen údajně 13 hoch vypadá ,tak na 10 let.Nejvíc mě tom fascinuje ,jak nemá sebemenší pud sebezáchovy a bez bázně a hany se vrhá na nepřátele. Pak mě velice pobavil tem mladík co bydlel mezi s zdma což byla totální blbost kde by se tam takový chodby vzaly. ()

Koly

A sakra....tady se něco nepovedlo. Craven jako režisér je u mě zapsán hodně vysoko, ale tentokrát mě teda zklamal. Strašná kravina. Vůbec sem se nebavil. ()

Radiq

No jako dobrodružství malého chlapce skoro od Disneyho (až na to, že se tam "trochu" střílí a zabíjí), by to bylo dobré. Ovšem to bych musel být dítě. Jako já jsem dítě, to je každej, ale ne malý fakan (neboli harant) - tomu by se to kdysi dávno líbilo. Já v tom však viděl spíš takovou veselohru, taškařici, kde velikost domu připomínala velikost chaty ve Smrtelném zlu 2, hlavní hrdina byl právě malej kluk, kterej měl tolik síly, že o chlapa přerazil pohrabáč, vydedl ho z míry boxem do koulí (asi má holt sílu) nebo ho nějak jinak omráčil (ale když na něho spadla cihla, tak byl za chvíli v pohodě). Taky jsem nepochopil nerozbitné tabulky skel v oknech, měkkost stěn (dalo se je prošlápnout, proskočit, prorazit atd.), taky nevím, proč mu ti lidi pod schody pomáhali (a ten hlavní pomahač měl celkem slušně zastřihlý háro, na to že tam trčí celej život) a plno dalších kravin, co jsou mimo. U Cravena už mě neudivuje přečervenalá krev (myšleno až moc červená) a úchylné nápady jsou dobré, ale špatně dtažené do konce (až na výjimku sadomasochistického oblečku, ten neměl chybu, chch). No a ti dva z Twin Peaks, ti manželé, byli místy fakticky takoví sympaťáci. Abych řekl pravdu, tak jsem držel palce spíš jim, než tomu malýmu smradovi. ()

SeanLSD

O čom, do pekla je táto perverzná a bizarná úchyláreň ? Namiesto toho, aby točil ďalšie diely fenomenálnej NOČNEJ MORY alebo kvalitných filmov typu HAD A DÚHA, nevie Craven odolať svojmu vskutku špecifickému ( = )zvrátenému ) zmyslu pre humor a vracia sa aj v pokročilejšej fáze svojej kariéry k témam, a hlavne ich stvárneniam, ktoré sú nezabudnuteľné, hoci sa za to človek skoro hanbí. Sú totiž provokujúce, iritujúce, debilné, bizarné, nemožné, nehorázne... ()

kosta73

No teda... tak toto je skutečně solidní záležitost. Cravenova tvorba mě nikdy moc nenadchla, ale toto jeho autorské dílko mě maximálně pobavilo. Zejména ta část filmu, ve které pomalu začínáte chytat, co se děje a oba "rodiče" se představují v plné síle, je v kombinaci se svérazným humorem pozoruhodná ( s páskou přes oko by to mamči slušelo víc, škoda ). Milé zvrhlé překvapení. ()

3n3my

Známa dvojka z Twin Peaks si zopakovala manželstvo vo filme, no a pozrime sa, ako im to ide! Ich domček je plný prekvapení, detičiek s rôznym vkusom, majú zaujímavý vzťah k návštevám a radi vykonávajú generálne upratovanie. Možno je to zlátanina, možno sa Wes Craven potreboval len vyventilovať od tých klasickejších scenárov, no určite potešil značnú časť hororového publika, ktoré mu rado dá palec hore a možno aj nejakú hviezdu naviac. ()

Sabrewulf odpad!

Zmatená volovina, ve které malý černoušek ve velkém baráku utíká do schodů, ze schodů, před psem, do sklepa, ze sklepa, před psem, na půdu, na střechu, ze střechy dolů, před psem, potrubím, do sklepa, ze sklepa, chodbami, do schodů, ze schodů, před psem a tak pořád dokola a hlavně to celé nedává vůbec (!) žádný(!) smysl!!! Modrá čísla jsou mi záhadou. ()

Courtemanche

Sem-tam příliš dětinský, nejvíc když se blíží konec. Na druhé straně dítě v hlavní roli Brandon Quintin Adams hrál perfektně. Podal výkon jaký od mladších málokdy vidím. Film nápaditý, horor-komedie ani ne, spíš thriller (dětský). Nějaký gagy, vtípky raději od toho nečekejte. Hlavní devizou filmu jsou nápaditost, a že ne a ne se zastavit. 4/5 ()

filmmovier

K uctění památky velkého a nesmrtelného, našeho pána hororů Wese Cravena, jsem se rozhodl, že si pustím tenhle senzační kousek, který jsem, ke vší své hanbě bohužel ještě neviděl a už dlouho jsem neviděl něco tak skvěle ujetýho jako tohle. Za prvé máme perfektní nápad, který sice není příliš originální, jen je originálně zpracován, napětí funguje skvěle, lekačky jakž takž, hororové atmosféry je (zejména v první polovině, ve druhé už tolik ne) habaděj a vtipu je ještě mnohem víc, Lidé pod schody jsou prostě perfektní sranda. Ten párek geniálně ujetejch úchylů je fantastický, perfektně zahraná záležitost. Scénář skvělý, starej barák se spousty tajnejch chodeb, schovávaček a průlezů, to je moje, navíc s divnou holkou navrch. Odhalení ohledně těch dvou úchyláků taky perfektní, mě by to nenapadlo. Horor jak má být, ale jako komedie to taky funguje perfektně, za mě obrovská spokojenost a památka Wese Cravena budiž uctěna na výbornou. Tuhle náramně ujetou zvrhlost opravdu doporučuji, něco takového se nevidí každý den, fakt geniální dílo s perfektní režií, vše je ukočírováno opravdu skvěle. 87%. ()

Doudis19

Craven nebere zřetel na svého hlavního dětského hrdinu a docela bez servítek ho posílá do domu plného krve, mučení, běsnícího psíka, unesených dětí a dalších milých zvráceností. Aby se neřeklo, tak přes několik krutých až velmi krutých událostí film pojímá s dávkou nadhledu a žádnou situaci nezapomene náležitě ohláškovat. Za největší plus shledávám psího anti-hrdinu, jehož výkon a některé kousky do teď úplně nechápu :-). Bravo. ()

kinghome

Jak to ten Cvok drtil? xD Jako vážně, co tohle bylo za chujovinu? Horror se tomu říkat nedá, ale komedie to je skvělá. Film totálně o ničem s hromadou WTF momentů, ale vážně se u toho zasmějete. Hlavně na tím nezačněte přemejšlet, páč jinak to je odpad jako kráva. Nejlepší hláška cvoka " nechci tě zabít, ale udělám to, protože se mi moc nelíbíš." Kdyžtak cvok je asi 10ti letej kluk, kterej hází jednu hlášku za druhou a táhne celej film, jinak by to fakt nestálo za moc. Může mi někdo říct, proč ten chlápek nosil BDSM obleček? Proooč?! Vážně nějaký scény jsem vůbec nepochopil. 60% ()

TO

Možná, to nejlepší po Nočních můrách, co Craven natočil. „Virtuózní dílo filmové hrůzy i komiky!“ – Los Angeles Times. Opravdu neobyčejná podívaná, mimořádně nápaditá. V tom domě se vám dějí věci, to by jeden nevěřil. ()

Raven0

Hororová komedie? Ale kde pak. Ani jednou jsem se nezasmál, natož abych se lekl, či snad byl hrůzou bez sebe! Co je na tomto filmu dobré? Ehm... Jak tak uvažuji, asi nic. Snad jen pár rádoby drsných hlášek od velkého, malého černého hrdiny. "Nechci tě zabít, ale udělám to, protože se mi moc nelíbíš" :-) To snad hovoří za vše... ()

lennyd

Je mu 13, žije se svojí nemocnou matkou a podivnou sestrou ve starém baráku v ghettu, když se dozvídá, že je majitelé domu bez pardónu chtějí vystěhovat. Za pomoci Leroye (Wing Rhames) se pokusí vloupat do domu majitelů nemovitostí, protože zde má být obrovský poklad - a navíc, zbohatlíci ztrátu pár zlatých mincí ani nepocítí. Ale majitelé nejsou až tak úplně normální - lupiče v domě standardně porcujou jako večeři pro násilně unesené děti, které v domě také drží... Podle jména režiséra jsem čekal slušný horor, ale bohužel se toto nějak nevyvedlo. Asi nejvíc mě na filmu ale sral (s prominutím) ten malej spratek (navíc s pošahaným českým dabingem), který v pohodě zmákne rozzuřenou dogu včetně jejího majitele (chlap standardní velikosti). Navíc celý scénář je trošku ujetej - borec si střílí kde chce a jak chce, a policajtům stačí nabídnout sušenky, a oni odjedou? Hmm .. celkově docela zklamání ... ()

Navždy mladý

Navždy mladý

29.09.2006

Hororový veterán Wes Craven očividně ještě nehodlá odejít do zaslouženého důchodu. Nejen že se opět postaví za kameru, ale bude i autorem scénáře, což by si už zasloužilo nějaký ten přípitek. Od dob… (viac)