Tragédie zasáhla Martina a Anne Tillmanovy těsně před Vánoci. Revolverem Magnum 357 přijde o život jejich dospělá dcera Penny. Po uzavření případu policií začne starý Martin Tillman sledovat historii osudného revolveru, který sloužil dvě desítky let jeho majitelům nejen jako nástroj ochrany, ale i agrese. Po celou tu dobu píše své mrtvé dceři dopisy, v nich se vyznává, jak moc ji miloval a co pro něho znamenala. Všechny ty láskyplné řádky jsou ale vlastně určeny jeho dospívající vnučce Mie a snaží se jimi zahnat démony, kteří vstoupili do jeho života v den, kdy jeho milovaná Penny odešla ze světa. (oficiálny text distribútora)

John80

Príbeh rodiny, ktorú navštívi ich dcéra na sviatky a hneď na to príde aj o život. Otec ženy sa začne zaujímať ohľadom pôvodu zbrane, ktorou bola jeho dcéra zavraždená Dráma 3* ()

D.Moore

Tak tohle je opravdu hodně, hodně podhodnocený film (a to se, prosím, těmhle subjektivním verdiktům snažím vyhýbat jako čert kříži). Škoda. Přitom má divákovi co nabídnout - fajn herecké výkony s veteránem Jamesem Coburnem v čele, zajímavý příběh sledující dlouholeté putování jednoho koltu, a závěrečné povinné zamrazení, které vás donutí k zamyšlení, ať už nějaký ten kvér doma máte nebo ne. ()

LiVentura

Skvělý krimipříběh s opravdu geniálním vyvrcholením. Přechází mezi krimi a klasickým rodinným dramatem, jedná se o jedno z nejlepších krimidramat USA. Hlavní a jednu z posledních rolí zde odvádí brilantní James Coburn. Film je o bezmocnosti starého muže, jemuž v jednom krátkém okamžiku zemře dcera. Je to vražda s loupežným motivem, shoduje se policie a starý pán se rozhodne na vlastní pěst vypátrat viníka podle typu a sér.čísla nalezené pistole. Cesta je dlouhá, vede několika Státy a končí u starých rodičů doma na schodišti v oné skvěle vypointované scéně...! ()

Slarque

Zajímavé drama o americké fascinaci střelnými zbraněmi, které nevyřvává své soudy ve stylu Mooreova Bowling for Columbine, ale vypráví jeden daleko osobnější příběh. A mně je takováhle verze sympatičtější, už proto, že je dobře napsaná i zahraná, a když se na konci podivné puzzle složilo do celku, vše najednou dávalo smysl, i to co jsem předtím považoval za zbytečné žánrové klišé. ()

nmafan

Příjemné překvapení. Zaujme především vysoce originální způsob vyprávění využívající neustálé retrospektivy a opakování některých scén ve zcela jiném kontextu. Na konci filmu pak zjistíte, že je všechno vlastně úplně jinak než jste mysleli. Rozhodně důstojné rozloučení Jamese Coburna s filmovým plátnem. ()