Roberta Guaspariová zůstala sama s dvěma dětmi. Potká ji ale přítel, který ji zná jako nadanou studentku hudby, a nabídne ji práci na střední škole, kde se učí chudé děti z Harlemu. Roberta přijme místo učitelky hudby a chce pro školu získat padesát houslí, které lacino koupila. Nechce vydělat, ale přesvědčit ředitelku, že výukou hudby může škola hodně dosáhnout. Ta si to nemyslí a navíc škola nemá na školní orchestr finance. Nadšená učitelka se ale nevzdá a začne se zasazovat o komplexní školní program. Čeká ji dlouhý a těžký boj - školská správa se brání nevyzkoušeným změnám, a chuť nemají ani děti a jejich rodiče. Roberta obětuje všechno, protože láskou k hudbě má šanci v studentech zažehnout plamínek, který může změnit jejich život k lepšímu. Na konci cesty všechny čeká úžasný zážitek, a i nevěřící uslyší hudbu svého srdce. (oficiálny text distribútora)

gabin(a)

Nemůžu jinak než za pět. Takové filmy jsou potřeba! Nemůžu uvěřit, že to režíroval Wes Craven! Klobouk dolů. Jestli se nemýlím, tak je to podle skutečnosti, takže nějaké naříkání, že je to doják, asi nemá smysl. Dojemné je to, protože se prostě povede úžasná věc. No a klasickou hudbu miluju, Meryl Streep taky, Itzaka Perlmana a Isaaca Sterna taky, proto končím, jak jsem začala: nemůžu jinak, než za pět! ()

progression

Film, který jakoby nepatřil do filmografie Wese Cravena, ale to zdaleka neznamená, že je to "chudý příbuzný". Wes si splnil svůj sen a asi moc dobře věděl, proč si dává podmínku k natočení tohoto filmu před dalším Vřískotem. Skoro neuvěřitelný skutečný příběh učitelky hry na housle Roberty Guaspariové je dalším z hereckých koncertů Meryl Streep. Ale hodně zajímavé jsou i postavy v podání Angely Bassett, Glorie Estefan i většiny dětských představitelů. O hudbu zde jde především a v závěru filmu si sami sebe zahrají i takové houslové ikony jako Isaac Stern, Jischack Perlman, Joshua Bell, Mark O Connor a mnoho dalších. Závěr filmu je strhující, tématicky je film z podobné kategorie jako Opus pana Hollanda. Podle mého názoru jeho kvalit nedosahuje, ale ani nezůstává moc pozadu a na divákovi, který má rád hudbu, může zrovna tak zanechat následky, které se jen tak nezapomínají. V souvislosti s Joshuou Bellem, jedním z nejlepších houslistů současnosti, který beznadějně vyprodává prestižní koncertní sály po celém světě, se mi vybavila zajímavá perlička. Nechal se přemluvit k zajímavému experimentu a v přiměřeném převleku předváděl svůj koncertní program v metru. A skoro nikdo si ho ani nevšimnul :-) To je ta relativita. ()

Autogram

Meryl tento film statočne potiahla, hoci príbeh o záchrane detí z problémovej štvrte prostredníctvom vážnej hudby nie je nejako objavný. Na záverečný koncert v nie celkom obyčajnej koncertnej sieni som sa tešil, ale keď prišiel, zdal sa mi pridlhý. ()

prezdivaka

To byl jedním slovem děs. Taková záplava předvídatelného kýče, falše a povrchnosti...asi bych dal i odpad, ale kvůli téhle herečce to nejde. Kdybych sám nevěděl, jak těžká je hra na housle i pro talentované děti, ani tak bych ani na chvíli nevěřil scéně z Carnegie Hall, která byla jediná volná, aby tam mohla hrát černošská třída z Harlemu. A za rok se naučili všichni skvěle hrát. Holt New York. ()

Argondia

Začátek je okopírovaný Přístav naděje, který se točil o rok dříve. Dokonce tu nechybí ani ten nechutně přeslazený typ chlapa a kromě něj se tu zjeví ještě cíťa s kytičkou, co to myslí upřímně. Dvě hodiny učitelka Roberta fidlá na housle, učí děti a jak je pro Meryl typické, už zase za něco bojuje, tentokrát za výuku hudby. Bylo to jako propojení Nebezpečných myšlenek a Školy rocku, ale bez vtipu, nebo napětí. Děti byly roztomilé, hezky hrály, koncert povedený, Streepová jako vždy v roli silné ženy, co se nevzdává. Film byl celkem nudný, až příliš dlouhý a lehko zapomenutelný. Dalo se od příběhu o učitelce houslí čekat něco víc? ()

Max Q.

Pořád jsem čekal, kdy do Carnegi Hall vběhne nějaké to monstrum a všechny povraždí ocelovými houslemi. Naštěstí se tak nestalo :) Moc pěkný film. ()

Gortyna

Já vím, že to je přeslazené, plné klišé, rasově vyvážené atd. Jenže v jakém hraném filmu uvidíte hrát pospolu takové legendy jako jsou Stern, Perlman a O´Connor? A uslyšíte takovou hudbu? Nadsazuju, ale dávám 4*. ()