Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

Galactic7

Na začátku filmu leží chlap s prostřelenou hlavou na zemi. Na konci filmu se tentýž chlap zvedne a pronese „GAME OVER“ a Vy jenom sedíte a nevěřícně koukáte.5* ()

Nickkk

Tragédie dlouho jsem žádnej film nevypnul v polovině naposledy Mlhu, ale tohle bylo snad ještě horší...Cary Elwes v téhle roli?!?!Vtip?!Spíš naprostá idiocie lidí, kteří za tím stojí a dvaceti pokračováním to jenom potvrdili....Nejlepší postava: absolutně žádná ()

CrashHP

Vynikajúca prvá časť o neznámom maniakovi, ktorí vám nachystá pascu, z ktorej veľká šanca na únik nie je. Z nízkeho rozpočtu tak veľký film, to sa často nevidí. Bravúrne zvládnuté herecké výkony a príbeh tiež vynikajúci, človek nevie, čo má očakávať. Výborný začiatok série, ktorej ďalšie časti na túto nemajú. ()

BigLoser

O tomhle filmu jsem nic nečetl, triler jsem neviděl, prostě nic. Nakonec jsem si ho přinesl z videopůjčovny, kde jsem se rozhodoval mezi SAW a Vymítačem Ďábala: Pčatek... Jelikož jsem slyšel, že nový Vymítač je celkem slabej, tak jsem šáhnul po SAW, nic jsem nečekal a dostal jsem to, na co jsem u hororu čekal už dloho. Parádní psychologická hra, zajímavý vizuál, herci z druhé, ale rozhodně né špatní herci, parádní záporák. James Wan dokázal svou celovečerní prvotinou, že i horor může být originální, nervy drásající a řádně brutální. Nevím jak ostatním, ale mě už přestali, padající blondýny se čtyrkama bavit. Tohle je prostě jiná liga. Škoda jen, že se ze SAW stala pouhá dojná kráva, která je tak spatná , jak byl první díl dobrý. Původně jsem chtěl dá za 4 hvězdy, ale za tu originalitu a odvahu Wana dam plný počet. ()

KcarlosK

"Chtěl bych si zahrát takovou hru." Dokonale vypointovaný psychologický thriller, kde prostě musíte fandit práci pana Jigsawa. Asi by jich mělo po světě pár chodit. Rozhodně jeden z nej filmů tohoto ražení. Originální hejblátka, která bych teda okusit nemusel (týká se všech dílů). Abych parafrázoval Jokera - "Kde bere ty hračky ?" Scénárista musí být pěkně ujetý parchant. Stejně jako já, když jsem u toho slintal blahem. "Většina lidí si svého života neváží. Vy už ano. Konec hry." ()

whass

Opravdu nejlepší SAW celé série!!!Chválím Caryho Elwese za skvělý výkon a halvně ten konec ten mě totálně nažhavil na druho produkci.Bohužel ta je asi nejnudnější ze všech. ()

Smoldo56

Prvá pilka priniesla prvé mučenie, takmer prvú urezanú nohu a hlavne hru o prežitie, kde nič nieje také ako vyzerá. Bolo to napínavé, horovému žánru inovatívne a malo to pointu. ()

dawit86

skvěle vymyšlená zápletka, skvělá režie, tomuto hororu opravdu nechybí téměř nic. hra ve které nemá téměř nikdo šanci přeží, skvělá pointa, film dokáže šokovat, jak svým průběhem tak isamotným závěrem. Hodnocení: 88% ()

Honzyg

Poměr cena/výkon je tady velmi dobrý. Lepší zážitek mi ale kazí pár nelogičností a občasná donebevolající iracionalita jednání hlavních postav, ale tak už to prostě bývá. Jako celek to šlape, děsí, zvedá kýbl a celkem baví. ()

pan Spock

Odvážný, rafinovaný a hlavně velmi dobrý horor. Hutná atmosféra a dobře vymyšlené pasti dokáží udržet diváka po celou dobu filmu v sedadlech. Všechno ve filmu působí velice realisticky a věrohodně, napínavé je to až do konce a když ještě připočtete velmi zajímavý konec. vyjde vám z toho velmi slušný kousek. A to zejména v tomto žánru potěší. ()

Ziper

Filmový žánr horror sem tam shlédnu. Líbilo se mi, že je sága saw postavená na prakticky pravdivém dění. A to, že si většina lidí svého života neváží. Nebyl to určitě špatný nápad, ale od horroru vyžaduji trochu více než jen krev. Napínavé chvilky a chvilky lekání jsou pro mě u horrorů na prvním místě a to u SAW téměř neplatí. ()

LadyNicole

No nevím, potenciál byl obrovský, ale zůstal absolutně nevyužitý. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale pak nastal zlom, od kterého jsem se až do konce už jen a jen nudila. Vždyť by to šlo udělat mnohem napínavější a zajímavější! Závěrečný zvrat byl celkem dobrý, ale abych byla upřímná, tak mě to napadlo asi půl hodiny před koncem. ()

Lubos N.

O Saw jsem myslel, že je to klasická vyvražďovačka s dalšími a dalšími pokračováními a upřímně - nic jsem od toho nečekal... Jak hluboce jsem se mýlil ! Fakt dobrý ! Parádní zápletka, i když jsem prvních 45 minut pořád moc nechápal, o co tam jde a přeskakování do (nedávné) minulosti mi trochu lezlo na nervy. Ale že to celé dopadne tak, jak to dopadne, to jsem ani v nejmenším netušil až do poslední minuty. Nemůžu říct, že bych se u Saw vyloženě bál a v noci se potom bál jít na záchod. Mrazilo mě nad tím, proč je to takhle a proč je někdo tam a tam a kde se vzal někdo jiný zase někde jinde. Myslím, že jsem párkrát zíral s otevřenou pusou :-) Líbila se mi hudba (zvlášť v úplném finále) a střih v některých scénách byl docela zajímavý. ()

Skoma

S filmem Se7en bych to určitě nesrovnával, protože do toho to má dost daleko. Pár dobrých nápadů tam bylo, které v člověku vyvolají depresi, když se na tím zamyslí. Nuda to není, protože to má napětí, ale jinak děj nic moc. 60% ()

burg

Jediný díl série, který stojí za to vidět. Další díly stojí za vyliž koště a staví na tomtéž: člověk-místnost-past... ()

Sapr21

Začátek geniálního hororového příběhu, který postupně do sebe zapadá. Když se podíváte na tento první díl a osloví vás, tak se budete dívat tak dlouho, než skončí ten poslední. Šílené napětí vás bude nutit zamýšlet se, jestli je lepší obětovat kus sama sebe nebo radši zemřít. 90% ()

Ospalek

Hudba *******************. Velmi drsný a také psychologický film. Díky bizarním způsobům zabíjení jsem se koukal na ostatních šest dílů Sawu. Líbil se mi nejvíc první, jehož podklad jsem už znal z Scary Movie 4 a nejvíc jsem koukal když John nakonec vstal jako ona mrtvola, která oboum mužům poskytla diktafon a pistoli. Až do Sawu 3 mi přišli díly docela normální, ale potom se v dalších dílech čím dál tím víc zaobírají tím co se stalo v minulých dílech a více a více se v tom piplají. ()

Dominiique

Myslím, že tento film, má v sobě skryté ponaučení a to zní : Važte si života ! Když jsem se podívala na Saw 1 řekla jsem si dobrý film, podívám se na další díly. Když jsem je všechny shlédla řekla jsem úžasný film, protože se musíte podívat na všechny díly, abyste pochopili děj a taky konec tohoto drastického příběhu. Film se mi líbil, díky své brutalitě. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)