Byla jednou v roce 1905 v Indianě v krásném bažinatém kraji zvaném Limberlost jedna dívka jménem Laurie (Jean Parker). Vychovávala ji zlá teta Nora (Marjorie Main), která ji neměla ráda, protože si její maminka vzala muže, kterého Nora chtěla. Laurie čte knížky v pauzách mezi krmením dobytka, má sbírku motýlů a sní o tom, že jednoho dne odejde a bude žít ve městě. Když se toulá krajem, pozná studenta práv Wayna (Eric Linden) a povídají si o přírodě. Pak potká laskavou bohatou dámu z města paní Parkerovou (Betty Blythe), která ji pozve na čaj. Při odchodu pozná Laurie hrubého vdovce Corsona (Edward Pawley), kterému se zalíbí. Laura se postupně zamilovává do Chrise, ale teta Nora jí jasně oznámí, že se provdá za Corsona, protože ten slíbil, že jí promine splátky hypotéky na farmu. Na svatbě je nevěsta bílá jako její šaty a oči má plné slz. Chris v zoufalství popadne pušku a jde za Corsonem. Ten mu jí sebere a při rvačce mu zbraň vystřelí a zabije ho. Chris je obviněn z vraždy a jde do vazby. Paní Parkerová přispěje Laurie na právníka, který začne chystat obhajobu. Jak dopadne soud a jaká překvapení nás při něm čekají? (Peabody)