Laurel a Hardy! Kdo by neznal onu nesourodou dvojici? Ollie se "nešťastně" zamiluje, a proto se rozhodne vzít si žovot. Samozřejmě s sebou na poslední cestu, bere i svého nejlepšího přítele Stana. Před společným skokem je zachrání voják, shodou okolností manžel Ollieho vyvolené Georgette, a pošle je oba do cizinecké legie, aby tam zapoměli. Ani v tomto snímku nechy bí živý situační humor a klaunská komika podařeného párečku. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Scéna s pokusem o sebevraždu (a kolegiální sebevraždu) a uprchlým žralokem patří k těm, které mám s Laurelem a Hardym spojené už dlouho a nejspíš navěky, ale mám dojem, že celý film jsem poprvé viděl až dnes. Je to výborná komedie. A je v ní vše, co čekáte, i trochu toho, co možná nečekáte. Myslím, že Laurel a Hardy by dokázali zničit i Švejka. ()

Marek1991

Jedna veľká báseň, veľa vtipu a heftov, ktoré sú ozaj úsmevné. Film som si užil a spomedzi tých starších to má ozaj energiu a nepripadalo mi to otravné a ani nudné. Zvláštne je, že sa mi pri tomto nechce ani nejako rozpisovať, ono to treba vidieť a užiť si ten nadnesený humor. Či už smiešne spojenie hoď to za seba, či oblievanie vodou, pochodovanie vojakov, cesta tunelom, jazda a let lietadlom, či záver s reinkarnovaným Hardym boli ozaj úžasné, len velitelia, ktorí hovorili anglicky a nie francúzsky, napriek tomu, že to bola cudzinecká légia sú pre mňa takou malou chybičkou krásy, inak kvalitný film. ()

gudaulin

Ztřeštěné gagy Laurela a Hardyho jsem měl rád jako kluk, byl to jeden ze žánrů, na kterém jsem vyrostl, ale když jsem se po dlouhé řádce let k filmu vrátil, tak jsem zjistil, že jsem se už posunul někam jinam, a tenhle styl humoru mě až tak dalece neoslovuje. Ovšem pro příznivce klasické grotesky je to bezpochyby skvělá volba. Celkový dojem: 55 %. Kvalita DVD, které je na našem trhu, mě v negativním slova smyslu překvapila. Je ale možné, že film opravdu není dostupný v technicky lepší kvalitě. ()

bloom

Jsou tu opravdu skvělé scény, zvláště s tradičním partnerem L+H Jamesem Finlaysonem, předchůdcem Louise de Funése. Závěrem filmu člověk trochu posmutní, ale pointa vás dostane. Kdysi jsem to viděl na Hallmarku jako Strmhlavý let a L+H byli nadabováni(!) slovensky, což by tak nevadilo, kdyby nemluvili hlasy, které se k nim vůbec nehodili. ()

Pohrobek

Ollie se "nešťastně" zamiluje do vdané paničky a rozhodne se sejít z povrchu zemského. Samozřejmě chce s sebou vzít Stana (Co by to bylo za přátelství?) Před společným skokem do řeky je ale zachrání voják, shodou okolností manžel Ollieho Georgette, který je pošle do cizinecké legie, aby tam zapomněli... Docela našlapaný kousek - výborný slovní humor, pasáže se sebevraždou, praní prádla, útěk tajným tunelem i letadlem. Ze sentimentality čtyři hvězdičky. ()

• Film je částečným remakem grotesky pánů Laurela a Hardyho Beau Hunks z roku 1931. V obou filmech hraje roli velitele americký herec Charles B. Middleton. (Komiks)
  • Stan Laurel si během natáčení příliš nerozuměl s režisérem A. Edwardem Sutherlandem. Sutherland jednou dokonce řekl, že by raději jedl tarantule, než aby znovu spolupracoval s Laurelem. (Komiks)
  • Skladba, kterou Laurel hraje na dráty pod matrací, se nazývá "The World Is Waiting for the Sunrise" (v překladu "Svět čeká na východ slunce"). Ve chvíli, kdy skladba zazní, pochopila většina diváků pointu tak, že Laurel a Hardy také čekají na východ slunce, tedy na dobu, kdy měli být popraveni za dezerci a další vážné přestupky. (Komiks)