Jodie Foster byla znásilněna. Ale šance na potrestání viníků je malá, protože její pověst není zrovna nejlepší...  Mladou servírku Sáru brutálně znásilní tři muži. Obžalovaní postaví svou obhajobu na tvrzení, že je podnapilé a vyzývavě se chovající děvče, které má navíc i záznam v trestním rejstříku, vyprovokovalo. Mladá prokurátorka Murphyová se jen těžce zbavuje nedůvěry vůči Sáře, když tato navíc dodatečně přizná, že před vstupem do baru, ve kterém došlo za hlasité podpory povzbuzujících diváků k znásilnění, kouřila marihuanu. Šance na spravedlivé potrestání viníků je sotva 50procentní... (oficiálny text distribútora)

Klajnik

Nepříliš zajímavý - až nudný scénář i nudné statické zpracování. O čem bych měl u tohoto filmu přemítat? Jestli si Jodie Foster zasloužila znásilnit, když si o to tak "koledovala"? Nebo je její vyzývání polehčující okolnost pro viníky? Či snad je to od mužu stejně bezcitné a zlé ať už tomu předcházelo cokoliv? Nad ničim takovym přemýšlet nepotřebuju. Když žena řekne: "Ne!", tak je to snad jasný. Musí být znásilněna už jen z toho principu, že si dovolí muži odporovat. Ha ha ha. Spíš by muži měli mít pod kontrolou svuj chtíč. Přeci to neni tak těžký. A pokud lze předpokládat, že buránům, či jiných příslušníku mdlé morálky nelze příliš důvěřovat, tak tomu musim přizpůsobit své jednání. Holka byla natolik opilá, že odpálkovala kámošku a balila cizí chlapi pozdě v noci, ale chlapa domů si vzít nechtěla, protože zítra měla mít práci. Najednou s ev ní probudil smysl pro povinnost? To, co bylo předvedeno v klíčové scéně v baru, bylo stupidní. Já k oběti ve filmu necítil žádné sympatie ani lítost. Samotné znásilnění bylo nevěrohodné a tedy těžce nepůsobivé. Těžko si lze představit, že by něco takového mohlo proběhnout v baru plnym lidí, z nichž minimálně polovina nic neřešila (přičemž film se mi snaží namluvit, že skandování partičky nadrženců a řev nebyl přes zapnutou televizi na druhém konci baru slyšet). A kdyby ten film ještě trochu přitvrdil, tvůrci byly odvážnější, udělali z postavy oběti pěknou píču, která ještě u soudu neuspěje, myslím, že by to mělo větší morální hodnotu a podmětnější průběh. Je to ale typická šablonovitá sračka. Gaspar Noe zajebal film mnohonásobně lépe (ač ten na žádnym ději nestojí) ()

Legas

Pro mou osobu špatně vystavěný scénář. Ono znásilnění mi přišlo značně nevěrohodné. Nemůžu sympatizovat s "hrdinkou", která si o "to" vyloženě koledovala. Scéna znásilnění měla být dle mého znázorněna značně syrověji a hlavně uvěřitelněji. Ani bravurní výkon Jodie Fosterové nezachrání slabší dějovou a psychologickou (to hlavně) stránku filmu. ()

Gilmour93

Pan Kaplan v kapli schematičnosti plakal.. Tuctové zpracování vyšlapanou cestičkou až k jasnému konci, uvěřitelná J.Foster a mnoho otázek ohledně možných "polehčujících okolností" u takové prasárny jako je znásilnění, či podněcování k němu. Co se týká trestů, já v tom mám jasno. Aplikoval bych krom odnětí svobody i něco z muslimského práva Šaría a to sice v podobě opakovaného vnoření středně velké cukety potřené tabascem do libovolného tělesného otvoru v dolní polovině těla sexuálního násilníka. A těm, co ho kdysi skandováním povzbuzovali, bych následně připravil mírně pálivý salát z tykvovité zeleniny.. ()

kagemush

Hodně subjektivní hodnocení,kdy mnou značně neoblíbený téma-tzv.soudní drama a občas patos jako zápor, a na straně druhé výborná Jodie (byť rozhodně nejsem její fan) a uvěřitelný příběh jako klad. (poslední a snad jediné ,,soudní drama",které se u mě dočkalo nadprůměrného hodnocení byl Můj bratranec Vinny,- a takhle to mám se vším....) ()

castor

Jodie Foster v ne zrovna lehké úloze, po které ji na poličce přistál první Oscar. V té době už měla za sebou desítky rolí, ale až tentokrát dostala pořádně zajímavý charakter. Coby nijak hezká, nijak inteligentní servírka v opilosti „zmate“ bandu násilníků, kteří se na ní sexuálně vyřádí. Agresoři dostanou poměrně směšné tresty, revoluci ale způsobí snaha dostat i ty ostatní, kteří útok na bezbrannou oběť hlasitě podporovali. V Hollywoodu tabuizované téma tvůrci lehce zjednodušují, ovšem výsledku nelze upřít poctivý přístup k látce a hlavně k herecké práci. Jonathan Kaplan vyprávějící o výkladu práva i o ošemetných hranicích nás nechává dlouho na pochybách, jinak toho ale příliš nepředvede. Oscar tak trochu za odvahu, ale Foster si ho i tak zřejmě zasloužila. Tři až čtyři hvězdy!! ()

• Původní datum vydání filmu - 21. dubna 1988 - bylo přesunuto až na říjen téhož roku kvůli stávce filmových autorů (Writers Guild of America). (D3VIL)