The Haunting

• Česko Strašení (viac)

Na zámek barona Victora Fredericka Von Leppe (Boris Karloff) přichátí mladý poručík napoleonské armády Andre Duvalier (Jack Nicholson). Andre se dostal na Von Leppeho sídlo díky tomu, že sem sledoval tajemnou ženu Helenu. Krok za krokem se před Andrem odhaluje děsivá skutečnost, o duši barona Von Leppe usiluje stará čarodějnice rozhodnutá zlikvidovat každého, kdo by jí v tom chtěl bránit. Na tomhle mysteriózním hororu je mimo jiné zajímavé i to, že se zde Jack Nicholson poprvé podílel také na režii snímku. (SPI International / Omega Publishing Group)

TO

Zdlouhavá nuda s děsně překombinovaným koncem. Tento starý kousek je dobré vidět spíše pro zajímavost, než jako nějaký hrůzostrašný horor, u kterého byste se chtěli opravdu bát. Hlavní je u toho neusnout ()

Han22

Mladý důstojník napoleonské armády přijíždí na strašidelný hrad, obývaný zestárlým baronem, aby našel tajemnou dívku, do které se zamiloval. I když je Karloff zestárlý a mladý Nicholson nijak zvlášť nepřipomíná toho charismatického herce jakým je dnes, docela jsem se celý film bavil. Laciná, ale pěkná výprava gotického hradu a okolí, tajemná záhada (kdo je dívka a proč je baron pronásledován přízrakem své mrtvé ženy) i pěkné scény (když orel vyklove nebožákovi oči a ten se následně zřítí ze skály to je celkem chuťovka). Nechybí ani solidní hudba. Jenže přijde finále s nesmyslným odhalením kdo je kdo, následovaný ještě nesmyslnější záchranou a vrcholící něčím co jsem vůbec nepochopil. A rázem je po dobrém dojmu a zbyde jen průměrný horor. ()

Revolver

Skvělý příklad béčkového hororu ze staré školy. Scénář asi někdo vyndal zmuchlaný z koše, přidal laciné efekty a myslel si, že to stačí. Opravdu hrůza, jediné co se na tomto rádoby hororu dá připsat k dobru je mladý Nichoslon a hlavně legenda Boris Karloff, nebýt jich, prach na DVD by se pravděpodobně usadil navždy. ()

Holina

Hodně je tu vidět rukopis Cormana a to je dobře. Vynikající kulisy, vynikající atmosféra. A samozřejmě mladičký Nicholson pro zasmání. ZAJÍMAVOSTI: Sandra Knight byla během natáčení těhotná. ()

aLPaC

Klasické béčko Rogera Cormana, na kterém zaujme jen veterán Boris Karloff a začínající mladík Jack Nicholson, který mi tu připomíná též začínajícího Warrena Beattyho. Je zajímavé, jak se fyzická krása těchto dvou herců do budoucna vyvinula. ()

Petrus1

Boris už má svá nejlepší hororová léta za sebou a tady se sotva drží na nohou. Ovšem sílu má pořád zřejmě jak bejk, protože otvírání těžké kovové brány je pro něj brnkačka, kdežto mladému Nicholsonovi to dá značné úsilí. Ovšem bez těch dvou by to nebylo ani průměrné. Samotnej příběh - o záhadné ženě s knírkem, která se objevuje a mizí a která očaruje mladého ztraceného důstojníka tak, že se za ní vydává na hrad, aby ji našel a zjistil, kdo to vlastně je - i scény na hradě, hřbitově, skále, jsou v pohodě snesitelné...za to rozuzlené příběhu a závěr je hodně divoký a podivný. Co ovšem nechápu vůbec, proč tam dotáčeli tu první a poslední scénu - je to úplně zbytečný, nesmyslný a akorát to pokazí dojem ze zbytku - nějakej létající duch, pentagram na kůži a vzývání ďábla se sem vůbec nehodí... V tom samém roce vznikly dva filmy se stejným názvem - a já už teď můžu říct, že druhé Strašení je mnohem lepší. :-) ()

Wolvie

Klasika,kterou tady vidělo moc málo lidí na to,aby měla odpovídající hodnocení.Jeden z nejděsivějších filmů co znám,jediným problémem je strašně nevyvážené tempo.Přesto dokonale ukrytý poklad,který by si měli sehnat všichni příznivci dnešních hororů.Aby se trochu poučili... ()

drankeryth

Podareny filmik, kde si aj zahral mlady Jack Nicholson a hororova legenda Boris Karloff, ktory ani tentokrat nesklamal. Uz jeho samotna tvar vzbudzuje v cloveku strach z neho:) ()

Empire

Velice starý film, který nepřakvapivý vůbec ničim. Klasické béčko (tzn. umělá mlha, krajina ze studia, příběh strmí,..), chvilku to vypadalo jakoby režiséři, (kterých bylo na takovou televizní slataninu 4!!) nevěděli co vlastně chtějí.... ()

Kenneth

Pohádka s názvem: Teror, to je opravdu originální. Místy to i nechtěně pobaví, jako třeba roztékající se čokoláda. Má to dokonce i překvapení, pak ale některé věci ztrácí na logice. Ale zas ta barva byla pěkná. ()

Mustaffa

Je to paráda. Po hodně dlouhé době jsem viděl film, který má za sebou už 47 let. A setkání to bylo vskutku ohromné. Sice se Strašení má tvářit jako mysteriózní horor a věřím tomu, že v sedmdesátých letech asi mohl nahánět hrůzu, tak v dnešní době bych to zařadil do škatulky pohádky pro dospělé. Máme tady mladého, udatného vojáka, který se zamiluje na první pohled do krásné slečny, kterou pronásleduje až na tajemný starý zámek nějakého Barona. A začíná příběh plný tajemství, kouzelných filmových efektů a zapálených hereckých výkonů. ()

djbarrel

Celkem hezká atmosférická podívaná, ovšem že by se jednalo o buhví jaký horor to zase ne. Hvězdné obsazení není na škodu, ale v tomhle případě ani nějak nepomohlo, protože všichni byli lehce prkenní a řekl bych že se moc nesnažili. Jinak na svou dobu, celkem pěkné triky. 59 % ()

Scaevola

Přestože na filmu není při prvním shlédnutí patrná celá pětice režisérů - čímž jsem byl velmi překvapen -, výsledek je nezáživný a zdlouhavý a to ani nezmiňuji podivnou zápletku se záměnou. S. Knight je sice vskutku osudová žena a J. Nicholson společně s hudbou (!) se velmi snaží, ale studio Hammer v téže době zvládalo to samé bezkonkurenčně lépe a s lepší atmosférou. ()

MsGt

Příběh, jako z produkce Hammer studia :) Jack Nicholson má na francouzského poručíka až moc vyleštěný americký úsměv a Karloff bez masky vůbec neděsí :) Příběh průměrný, ale stejně se to dá dokoukat do konce... Jediná věc, co mě opravdu dostala, tak kromě jiných nepřesností, revolver místo pistole ... České titulky jsou zde: http://napoleonica.cz/filmy.html ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (viac)