Aienji

Smutně vtipný příběh o opravdové lásce dvou mladých lidí. Dívka, která trpí nejrůznějšími nemocemi a je kousek před smrtí, se zpočátku brání zamilování, ale když zjistí, že chlapec, který dobývá její srdce, ji opravdu miluje, tak prožije nejkrásnější chvíle svého života. (BUD-SFIS)

BUD-SFIS

Cim to, ze se takove filmy netoci v Evrope nebo v Americe, cim to, ze asiate maji takovy cit pro detail, pro dokonalost, pro vciteni se, pro hudbu a jeste k tomu, kdyz se to zkloubi dohromady, vznikne z toho opravdu nadherne dilo. Prekrasny pribeh dvou mladich lidi, celkovy dojem zalozen na nadhernych, jednoduchych, vsednich ale pri tom krasnych obrazech. Nadhera ()

darm

...ing je dobrý film, ...ing je výborný film, ale přece jen ve mně po skončení nezanechal takovou různorodou směsici pocitů, nedokázal mě při sledování na delší dobu naprosto strhnout (tak, že bych naprosto nevnímal okolní svět), jak se to prozatím ostatním korejským romantickým filmům dařilo.. Přesto film nezačíná nudit a něco do sebe určitě má a najde se i pár nádherných scén, které nenechají člověka úplně chladným... Jen jsem prostě při sledování a po zhlédnutí tohohle kousku neprožíval takové pocity, které jsem zažíval po zhlédnutí těch pětihvězdičkových korejských romantických filmů... 90%. ()

Laputa

Velice hezké. Přirozené a neumělé. Oba představitelé hlavních rolí ( Su-jeong Im, Rae-won Kim ) jsou velice příjemní. Film přechází z příjemné zábavy ( vkusných vtipů ) přes laškování a seznamování až po tragické loučení a smutek. Film na mě působil velice příjemně. Ost bylo hezké. V jednoduchosti je krása. ()

forsythia

Je to zvláštní. Člověk by řekl pořád to samé, ale já se těch asijských variací na jedno a totéž téma nejspíš nikdy zcela nenabažím. Korejské city mě prostě berou za srdce, ať chci, nebo nechci. A i když si místy říkám, jestli už toho není náhodou trošinku moc, ty slzy v dešti a slzy nad fotografiemi a slzy na nemocničním lůžku, budu si to zřejmě říkat ještě stokrát, protože jestli existuje tolik korejských filmů, u nichž budu mít příležitost si to říkat, tak tu příležitost nepromarním. ()

ivan_drago

Tříprsťák, cha... Ale teď vážně... Tak vtipné to moc nebylo, pár momentů k pousmání možná, jinak klasické melodrama s důrazem na emocionální prožitek a prožité štěstí hlavní hrdinky... S těmi fotografiemi a neuskutečněným výletem na Hawai možná tíhne film až k přílišné ubrečenosti, ale nikdy nesklouzne k citovému vydírání.... Závěr pojat bez zbytečného nátlaku na slzné kanálky.... prostě zemřela, no... Neskutečně sympaticky napsané hlavní figury a i jejich herecké představitele se podařilo vybrat dobře... ()

Sarpele

Další dívka v jihokorejském filmu umírající v rozpuku svého mládí. Divím se, že jsou v Koreji ještě nějaké starší ženy ;) ()

terunka003

Vtipné, romantické, nápadité, hezké × proč furt musej umírat! To byl zase doják. Ale krásný. Moc hezký příběh o nemocné dívce, která se i přes svojí opatrnost a nechtění se zamilovat do nového souseda stejně zamiluje. A podnikají spolu moc krásné věci. Vše se opět zdá až moc hezké, až se najednou vše strhne k dramatu... Krásné fotky, krásná vsuvka s za deště plačícím pánem, který řídí dopravu u přechodu u školy, krásná Hawai. Ale proč musej vždycky tak krásný příběh tak zdramatizovat? Holt žádná sladká Amerika. "Jak se budou ty želvy jmenovat?" "Neil a Amstrong." ()

Brandon

Před pár minutami skončil další z jedinečných filmových zážitků. Ujídám čokoládu, poslouchám podmanivý soundtrack z Il Mare, v hlavě je klid a ticho. Jako po bouři. Je obtížné psát komentář k Aienji tak, aby nevyzněl příliš klišovitě. Raději se na film mrkněte. 4,5* P.S. Pokud se Vám bude líbit, doporučuji i obdobnou japonskou lahůdku Sekai no chûshin de, ai o sakebu ()

skretik

S obsahom nie úplne súhlasím... Je to inak... Je to o stretnutí staršieho chlapca a mladej chorej dievčiny, ktorí sa skamarátia a neskôr to prerastie aj do hlbšieho vzťahu, ktorý sa ale nestíha rozvinúť... ()

Narya89

Korejské filmy pracují s úplně jiným podáním romantiky a vztahů, než ty hollywoodské. Především je v nich zcela opomíjen fyzický aspekt vztahů, což dodává citům neskutečnou čistotu a nevinnost. Ústřední pár si často ani nedá pusu nebo nedojde ke klišoidnímu vyznání lásky,ale vše je zpracováno natolik citlivě, že je jasné, že se milovali. Nevím, jestli jde o korejskou mentalitu a jejich vztahy jsou skutečně jiné, nebo zda jde pouze o jiný náhled na tuto tematiku, která akcentuje jiné aspekty a je třeba trochu idealizovaná, nicméně na mě to působí. Už jsem přesycena tělesnosti, nahotinek a sexu, který vydělává peníze. Kdykoliv si chci připomenout své ideály a znovu uvěřit v lásku, jednoznačně sáhnu po korejském filmu, jako je třeba tento, i když nemusí mít šťastný konec. ()

Pedross800

Křehoučká nádhera plná emocí a citů. Komornější variace "momentu" která ale zaručeně romantické duše dožene k slzám. Pocitovka, při které se prolíná úzkost s radostí a je tam to NĚCO co z obyčejné romance dělá něco vyjímečného, něco, co ve vás zapustí kořeny a zanechá pocit čiré radosti ze života. Jak je to smutné, tak je to krásné.......a opravdové! ()

Pecival

Už pomalu nevím jak ty korejské romance chválit nějak originálně :) Tahle mě zaujala dvěmi věci: Postavy se chovají velmi přirozeně, vůbec jsem nezaznamenal to co občas v Korejském filmu vidím - někdy vůbec netuším motivy jejich chování. Za druhé se mi moc líbil Rae-won Kim, jehož sympaťák, nenásilně uhánějící vyvolenou slečnu, mu snad napsali přímo na tělo. Film bych snad ani nemohl označit smutným, protože od začátku je zřejmé co se bude dít. Děj je tedy naprosto jasný od páté minuty, ale to vůbec nevadí, tvůrci mají v rukávu úplně jiné trumfy. Závěr se navíc velmi sympaticky střízlivě drží při zemi (ač je možná trošku roztáhlejší), vlastně stejně jako celý film. Takže i mezi dokonalýma Korejskýma romancema tuhle hodnotím hodně vysoko. Mimochodem ona je v reálu starší než on ... ()

Niella

...ing je velmi dobry film. Najprv mi dosli niektore sceny trocha prvoplanovane, ine troska nerealne, ale tie sa potom ku koncu nadherne vyriesili a zdovodnili. Jednoznacne najlepsi napad je ruka hlavnej hrdinky. Nieco take som zatial nevidela a neviem preco, ale velmi ma to potesilo...Ehm. Nevermind. Rozmyslala som nad 4 a 5*, ale nakoniec som dala 4*, lebo predsalen ostatne 5* filmy(a juhokorejske "romantaky") sa ma dotkli viac. ()

radecacek

Aienji je další korejská romance, kde se dívka, jež trpí nějakou nemocí, zamiluje do chlapce a prožijí spolu románek. Podobných filmů je spousty a tenhle nepatří mezi ty nejlepší. ()

Káronoš

Krásný, smutný, nevinný a zářivý snímek asijské filmografie. Mladá a tak hrozně nevinná introvertní dívka, která má smrtelnou, neodvrátitelnou nemoc a nedává to na sobě znát, snaží se to maskovat, ale její smutné oči to prozrazují. Zamiluje se do mladíka z kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Opravdu silné kafe pro každou lidskou duši. Film byl hrozně smutný a ten konec sem si opravdu vzal k srdci a hodně se mě to dotklo (smutně, ale příjemně). Jako vždy skvělé herecké výkony a ve scénáři byla obsažena taková "jemnost" nevím jak bych to jinak popsal, která děj ozářila a dala mu jiskru. Další parádní romantika od našich asijských sousedů. Hodnocení: 9/10 ()

Emo-haunter

Opět jako u Shigatsu wa kimi no uso. Zcela nevyužitý potenciál, zcela jednoduchý scénář, kde oslní pořádně jen originální chlapík snažící se získat srdce nemocné dívky atypickými způsoby. Co bych vytkl? On byl naprosto originální, dobré nápady režiséra, vážně, nicméně holčina byla poměrně nesympatická, nudná, bez vývoje, a její nemoc po celý snímek vůbec nedegradovala, byla furt stejná a najednou bylo hotovo. Co si o tom pak má člověk myslet? Žádná gradace, žádné pořádné emoční scény, jako třeba u Vzpomínek na lásku, a pak najednou byl konec. Tento film je takový mix céčkového filmu s áčkovými prvky, já si nemohu pomoci. Za celý film se toho moc nestane, a když vás film během své stopáže pomalými kroky emočně nepřipravuje na velké finále, konec vyšumí zcela do prázdna, a zůstane jen prázdné místo v srdci. Velká škoda. ***5,8/10*** ()

ALE5EK

I přesto že podobných příběhů o lásce bylo natočeno několik. A asi jich ještě množství natočeno bude. Tento nejspíš zůstane navždy v mé paměti. Spousta krásných scén, které vám na tváři vykouzlí usměv nebo vás naopak nutí k slzám. Jednoduše nádherný film plný emocí. ()

Martyr

Čuduj sa svete, tento film ma nerozplakal ani nedostal do stavu kedy nevládzem rozprávať ale len pozerám bezducho pred seba, a preto nesplnil moje hlavné kritéria :) Možno to bolo jeho predvídateľnosťou a možno slabšou depresívnosťou ako je tomu u iných korejskych romanťákov. Preto sa proste nemôžem zhodnúť s kolegami a dávam 4 (3 by bolo málo) . Príbeh to bol pekný ale "A moment to remember" mal u mňa oveľa väčší úspech. Stále je tu však možnosť, že som tento film pozeral v zlom období a po druhom pozretí budem súhlasiť s vyšším hodnotením. Nech sa však snažím ako sa snažím na momentálnych 91% mi to stále nevychádza 75% ()