Aienji

Smutně vtipný příběh o opravdové lásce dvou mladých lidí. Dívka, která trpí nejrůznějšími nemocemi a je kousek před smrtí, se zpočátku brání zamilování, ale když zjistí, že chlapec, který dobývá její srdce, ji opravdu miluje, tak prožije nejkrásnější chvíle svého života. (BUD-SFIS)

novoten

Všechna přesvědčení, předsudky nebo přednosti, které u mě byly spojené s hranou asijskou kinematografií, dostaly před pár lety pořádnou trhlinu. V momentě, kdy před mýma očima skončilo Aienji, emoční dopad získal netušenou sílu, slzy nechtěly přestat téct a několik hodin jsem nemluvil. Některé romantiky zůstanou v duši navždy. A i když třeba tahle není bez chyby, tak právě díky nim a díky několika srdečně dokonalým scénám zůstane nesmrtelná. ()

Tsunami_X

Pro mě osobně zjištění, že německá romantická televizní tvorba a korejské slzopudné pásovky mají více společných znaků, než bych čekal. Rytmicky rozplizlá podívaná, která obsahuje přehršel retardačních momentů a její největší slabinou jsou rutinní žánrové kejkle bez výraznějšího formálního přikrášlení. Ještě štěstí, že je to celé tak příjemně civilní, protože v opačném případě by se na to dalo koukat jen stěží. Tenhle snímek od průměru nezachrání ani padající deštníky a roztomilé želvičky. ()

Adrian

Ak by som raz stál pred voľbou vybrať pre budúce generácie filmy, ktoré by najlepšie charakterizovali žáner romance, výber by pozostával takmer výlučne iba z juhokórejských snímok. Ich emociálny dopad na mňa sa veľakrát slovami ani nedá opísať - podobne ako nedokážete nikdy vystihnúť skutočnú lásku - áno, tú PRAVÚ - JEDINÚ, ktorú môžete iba zažiť a hlavne CÍTIŤ. Keď sa vám chce smiať a plakať zároveň, keď každým okamihom svojho bytia a každou bunkou v tele kričíte do sveta aké nádherné je ŽIŤ, MILOVAŤ a BYŤ MILOVANÝ. Keď pohľadom rozdávate lásku všetkým a všetkému naokolo, keď... . Vždy keď vidím ďaľší juhokórejský romantický film, ktorý ma emociálne vytiahne do neba, myslím si, že už nič krajšie (alebo prinajmenšom rovnaké) sa nedá natočiť. A pokaždé sa tak nádherne zmýlim. ...ing je toho ďalším dôkazom. Už od úvodnej sekvencie na prechode pre chodcov som dostal jedným milým pohľadom a jemnou hudbou jasný signál, že je tu ďalší filmík, ktorý si získa moje srdce. A krásne obrazy (postupne zaplavované objímajúcim a jemným humorom, ale i smútkom) sa rinuli ďalej. Netreba žiadne efekty - iba skutočné a na city nekonečne obsiahle srdce, ktoré dokáže viesť svoje ruky a pracovný tím naokolo k zobrazeniu nezobraziteľného. Vďaka takémuto prístupu aj zdanlivo "obyčajná" scéna navliekania baletných cvičiek dokázala moje telo roztriasť do neopísateľne emočne nabitých vibrácií, kedy som od dojatia musel stopnúť film a scénu si dopozerať až potom, keď sa trocha upokojím... . A keď sa upokojím ešte viac, tak si rozhodne tento film pustím znova a znova a... . ()

May

Jak casto se vam stane, ze po skonceni filmu jste schopni jen v agonii zirat pred sebe, neschopni jedineho slova, bez jakychkoliv starosti, mimo realitu.. rezonuje ve vas citova rozervanost a neschopnosti pochopit, jak je mozne byt v takovem stavu "jen" diky jednomu filmu.. ()

emma53

Jižní Korea mě začíná chutnat. Pomalu, ale jistě se mně omotávají ty jejich příběhy lásky, smutku, něhy a křehkosti kolem mého srdce. Kdy se nejkrásnější chvilky života mladé dívky stávají pro druhé těmi nejsmutnějšími. Přiznávám, že jsem si pobrečela, protože se Aienji dotklo mého nitra víc, než jsem si byla schopná připustit. "Láska je něco tak skutečného, že pro každého, kdo skutečně miluje, je naprosto nemožné tento cit potlačit." ()

Marius

...ing má vlastne príbeh na úrovni filmov, ktoré u mňa dostávajú bežne hodnotenie odpad. Viem si predstaviť, ako by takýto film dokázali sprasiť v Hollywoode. Lenže naštastie ho natočili Kórejci a natočili ho s neuveriteľným citom, bez tlačenia na pílu a veľmi inteligentne. Komediálne prvky sú výborne načasované, a vždy keď som čakal nejaké „veľké“ slová prišiel svieži vtip, ktorý ma presvedčil o tom, že žiadne klišé sa konať nebude. Nájde sa tu aj pár celkom podarených vizuálnych nápadov a hlavne skvelé pesničky. ...ing je krásny , citlivý a smutný film, ale napriek tragickému koncu, ktorý divák tuší od začiatku, nepôsobí depresívne. Je to oslava života na pokraji smrti a radosti z neho, oslava lásky a dôležitosti robiť štastnými tých, ktorých milujeme. Preto i keď si poriadne poplačete, bude to plač s úsmevom pochopenia na perách. 9/10 ()

Jossie

Jeden z nejrásnějších a nejsmutnějších romantických filmů, jaký jsem kdy viděla. Příběh osamělé dívky s rukavicí, která potká lásku, prožije nejšťastnější chvíle svého života a zanechá nesmazatelnou stopu v mysli lidí, kteří jí milovali. Film je natočen tak dobře, že od samého začátku neodtrhnete oči od obrazovky, je vtipný, milý, s krásnou hudbou, až je vám líto, že všechna ta bezstarostnost najednou končí a směřuje k nevyhnutelnému konci, kde jsem se slzám neubránila. ()

EdaS

Natočit film o první lásce holky, které zbývá pár týdnů života, aniž by výsledek byl citově vyděračský nebo šíleně depresivní, tomu já říkám umění. Celý snímek je neskutečně lehký, citlivý a přirozený - ideální příklad toho, proč mám rád korejské romance. ()

Pethushka

Tohle "dílo" na mě nepůsobí ani jako film, ale jako pírko, které mě pohladilo po ruce a přeneslo do mě nějaký pocit. A přesto, že si myslím, že Jížní Korea má mnoho propracovanějších filmů, tenhle je jeden z těch, co se mě dotkl nejvíce. Všechno to ale asi ještě vstřebávám, protože mám dojem, že koncem to neskončilo. Je zbytečné hodnotit tu scénář a herecké výkony, když si myslím, že herci to nehráli a scénář byla realita. ()

Shit

Další z řady hodně si podobných korejských melodramat, který maj většinou téměř totožnej vývoj, ale co s tim, když to stejně pokaždý zapůsobí a pokaždý je příběh dokonale zpracovanej a herecký výkony famózní. Krom toho Im Su-jeong působí nesmírně zvláštně a zajímavě ()

sniper18

Je to vydarená romantická dráma. Má veľmi dobrý príbeh o nevyliečiteľne chorom dievčati, ktoré aj aj vďaka mame, ktorá sa s tým už aj celkom zmierila berie život tak, aký je a tak sa s tým už tiež vyrovnala. A keď sa do rovnakého domu nasťahuje sympatický mladík, ktorý sa do nej hneď zamiluje, svoje srdce mu postupne otvára a tak má dievča možnosť prežiť svoju prvú a zároveň aj poslednú lásku. Spracovanie je na tom veľmi dobre, dej je celý čas výborne podaný, nemá žiadne slabé miesto alebo čokoľvek, čo by mohlo aspoň trochu prekážať, je tu množstvo zaujímavých prvkov, hlavne nezabudnuteľný muž na prechode, ale aj tak mám pocit, že sa takmer zo všetkého dalo získať ešte o trošku viac. Ale to je prakticky to jediné, čo tu môžem vytknúť, pozerá sa na to skvelo aj kvôli množstvu rôznych skvelých situácií, ako napríklad fotenie baletiek a úplných maličkostí, ktoré diváka príjemne pohladia aj napriek tomu, že pre celkový dej nemajú prakticky žiadny význam a tak sa mi to páči. Herecké obsadenie je výborné, či už Im Soo-Jung, ktorá ma ale viac bavila vo viacerých iných úlohách, tu pôsobí až príliš mlado, podobne je na tom aj Kim Rae-Won, viac mi sedí v tých akčnejších úlohách, ale aj tu je dobrý a za hlavnou dvojicou o nič nezaostáva ani Lee Mi-Suk v skvelo podanej úlohe matky. A poteší aj niekoľko menších postáv, ako strážnik a samozrejme spomínaný muž na prechode. Réžia a technická stránka sú vydarené, na debut je to perfektná práca, to musím režisérku Lee Eon-Hie pochváliť a aj celkovo je to veľmi výrazný nadpriemer, ale za úplnou špičkou to podľa mňa trochu zaostáva, hlavne tie emócie sa u mňa nedostavili. ...ing je veľmi príjemný film, ktorý má pár menších slabín, hlavne tá dramatická zložka na mňa moc nezapôsobila, ale všetky ostatné už áno a tak nemôžem byť nespokojný. 78% ()

molotov

Koreská romance, která mě docela překvapila. Za prvé je tam takové menší překvapení, které značnou část děje odromantizuje (tento moment jsem v korejském romantickém filmu fakt nečekal) a za druhé to neskončí dobře. Jediné, co mě nepřekvapilo, byla kvalita filmu a emoční dopad na mne. Zase jsem si zabulel:-) ()

berg.12

Podle zdejších hodnocení mám pocit, že jsem viděl trochu jiný film. Nevyléčitelně nemocná dívka žije sama se svou matkou a jednoho dne se do ní zamiluje jistý chlapec.... no, i když všichni tušíme jak to skončí, je tu jedna malá závěrečná klička a citový potenciál v sobě příběh také má. Ten je ale u mě zabit dokonale nudnou režií, která se za zvuku pohodových odrhovaček loudá k jistému konci a neobtěžuje se zavadit o nějaký zajímavější nápad, atmosféru nebo barevnější rozvedení nějakého vedlejšího motivu. Herci tomu moc nepomáhají a příliš se spoléhá na to, že téma film unese samo. A i když Korejci velmi dobře vědí, jak a kdy uhodit na tu správnou emocionální strunu, na mě to tentokrát moc nezabralo. ()

kitano

Taka komornejsia verzia neopakovatelneho A moment to remember. Nie tak "velke", nie tak zdrvujuce, nie tak nekonecne smutne ......a predsa skoro rovnako nadherne. Akoby sa ten pribeh odohral niekde poblizku v mojom susedstve, akoby som niektore postavy sam poznal. A uplne najsmutnejsou filmovou postavou pre mna navzdy zostane chlapik, ktory kazdy den stoji na prechode pre chodcov, smeruje premavku a dava pozor, aby sa nikomu nic nestalo. A ked niekedy prsi, po licach sa mu spolu s dazdovymi kvapkami leju slzy....(9/10) ()

PinokKio

Krásný, ale přece jen příliš sladkobolný příběh korejské dívky na prahu dospělosti, poznávající svou první skutečnou lásku. ()

gogo76

Klasická kórejská romantická dráma. Podľa šablóny A moment to remember vznikli desiatky podobných filmov, kde je prvá polovica plná nápadov a vtipov, aby vás potom tvorcovia vykúpali v slzách. Je to trochu vypočítavé a po piatich kórejských filmov na túto tému i veľmi predvídateľné. Buď by som sa mal klaňať tvorcom, alebo sa čudovať sám sebe, ale napriek tomu ma to zatiaľ baví sledovať a vidím, že nie som sám. Hodnotenie tohto filmu sa mi zdá trochu štedré a porovnávaniu s filmom A moment to remember by som sa vyhol, pretože na neho kvalitatívne nemá. Prvá polovica je vtipná a veľmi ma to bavilo. Potom film začína prešľapovať na mieste a nájdu sa i hluché miesta. Smutný záver beriem, ale nedojalo ma to tak, ako som si myslel. Pravdepodobne pre naťahovaný záver , kde divák už 30 minút pred koncom vie ako film skončí, kórejský fandovia skôr než si film pustia. Napriek uplakanému záveru je minimálne polovica filmu natoľko kúzelná, že dávam 4*. 80%. ()

Mahalik

Je to tam! Když jsem u 21 gramů psal o mé možné hroší kůži, netušil jsem, že Jižní Korea mi za pár dnu pošle express balíček, ze kterého budu na cucky. Jakoby to snad věděli nebo co.. Je pravda, že zakončit prázdniny právě Aienji byl dobrej nápad. Ten film je plný odhodlání, smíchu a nálady, z níž by se i největší neurotik zakuckal. Ale i slz, který ovšem nejsou nucený a tím pádem nemáte pocit toho, že jste baba. Prostě se to odpočítalo a už to jelo! Může se zdát, že jsem byl připravený, vždyť Nae meori sogui jiugae jsem prořval setsakra celý, ale Aienji, byť taky končí smutně, mi dodala tu potřebnou náladu do novýho školního roku. Je to proklatě otřepaná fráze, ale i tak: "Láska je všude kolem nás!". Konec sentimentálního komentáře... ()

Divočák

Budu vám vyprávět příběh o muži jménem Ki-Su. Když chodil na vysokou školu, šíleně se zamiloval do jedné dívky a každý den ji čekával před školou. Pak ale jednoho deštivého dne, když na ni Ki-Su čekal, ji srazilo při přecházení silnice auto a ona zemřela. Od té doby stává Ki-Su s vlaječkami před školou a řídí dopravu a když se rozprší, tak pláče. Kvůli tomuhle filmu jsem si zase připoměl, jak moc svoji přítelkyni miluju... ()