Mladý podnikatel se dostane do rozporu se zákonem za podporu teroristické organizace ETA. Může si vybrat: vězení nebo práci agenta tajných služeb. Časem se mu podaří proniknout až do nejvyššího vedení ETA. Naplánuje její likvidaci, ale nejvyšší místa náhle nemají zájem. Při útoku policie málem přijde o život. O vlásek unikne smrti. Nechá si udělat plastiku obličeje a snaží se zmizet. ETA na něj vypsala odměnu a agent s krycím jménem VLK je stále na útěku. (oficiálny text distribútora)

kwoky

Moc akce a dialogu a prilis malo psychologie postav. Nejak to kolem me proplulo a nezanechalo stopu. Mozna je to tim, ze terorismus jako takovy nechapu. Pripadalo mi to cele jako nepovedena variace na Kmotra a Mnichov. Ve srovnani s temito filmy me ale El Lobo trochu zklamal. ()

sona123

Příliš detailní, příliš biografické, příliš nudné...já vím, není to americký biják, ale možná právě proto - čekala bych víc, než jen hluboké pohledy a otrockou detailní práci. ()

RomanHyde

Tenhle španělský film mne příliš neoslnil. Ve propěch snímku hraje to, že byl natočen podle skutečných událostí což zvyšuje jeho poutavost. Každopádně zpracování je místy "televizní", nízký rozpočet bije do očí a někteří herci (vedlejší role), působí až příliš křečovitě. Vše na svá bedra proto berou ústřední postavy, které se opravdu snaží zamaskovat chabou produkci. I tak je to koukatelný snímek, který se hodí hlavně na televizní obrazovky, kde by mohl nahradit některé donekonečna omílané béčkové filmy. ()

Aleix

Kdo zná alespoň trochu emoce mezi španěly o bascích a kastilskou většinou musí ocenit tento film. Je na Vás na kterou stranu se přilkoníte, každopádně obě Vám zaručí , že v noci nebudete dobře spát. ()

fantomas19

* terorizmus & fanatizmus * tajné služby vs sieť organizácie ETA * Španielsky thriller z roku 2004, ktorý natočil Miguel Courtois, je príbehom o tajnom agentovi v teroristickej sieti. Film inšpirovaný skutočnou udalosťou zo začiatku 70tych rokov počas posledných dní Francovho diktátorstva, kedy vznikla teroristická skupina ETA. Mladý Txema (Eduardo Noriega) sa postupne dostáva do štruktúry teroristickej siete, ktorá operuje na hraniciach Španielska a Francúzska, zblíži sa s mladou Amaiou (Mélanie Doutey) a snaží sa dostať do priazne šéfa Nelsona (Patrick Bruel). Jeho utajenie a postup v organizácii prináša väčšie riziko odhalenia a je otázkou času, kedy vyjde najavo pravá totožnosť. Film je pohľadom na terorizmus a fanatizmus členov z vnútra, ako i snaha tajných služieb dostať kriminálne živly pod svoju kontrolu. ()

celticek

Není to ani Donnie Brasco, ani Baader Meinhof Komplex, něco málo tomu chybělo. Nejlépe asi zahrála ta šikovná špiónka, která byla zároveň velmi přelétavá, jak to tak u ambiciózních kurviček bývá. ETA jako organizace vypadá velmi amatérsky, Juan Carlos jim propustil po změně režimu kolegy z vězení a oni na něho zkusí spáchat 3 atentáty. Fuj. Měli by si "vzít příklad" z IRA - ti v 96 odpálili 1.5 tunovou bombu v Manchesteru a sice taky nikoho nezabili, ale dali Angličanům vědět 90 minut s předstihem:) Natočené je to civilně, viděno bohužel s českým dabingem. 3 a 1/2. ()

jafuska

Netradiční film o teroristické skupině Eta,a také jsem se to této doby nezajímala o tuto skupinu, , a tak jsem ráda, že jsem se dozvěděla zajímavé informace a na to, že je to španělský film, tak film měl od začátku svoje napětí, a akce, takže vcelku povedený film ()

dzberry

Sveřepý vlk (šakal nebyl přítomen) zavile zavyl na španělský měsíc a je z toho celkem ucházející snímek o výrobcích ETA... Chyběly emoce. A možná i hlubší historickopolitický vhled... Tři plus. ()

ric

"Politický thriller" na téma rádoby-demokratický boj proti ETA. Doporučuji se zamyslet nad dialogem Vlka a Ricarda v závěru filmu. ()

solisoli

Dráma inšpirovaná skutočnými udalosťami z obdobia Mussoliniho diktatúry a snahe demokratického zoskupenia ETA, zvrhnúť tento režim, svojimi spôsobmi sa mení na teroristickú organizáciu, ktorá začína svoje ťaženie krvavou cestou. Nečudo, že ľuďom tento spôsob boja začína vadiť a vzniká chaos vo vlastných radoch. Príbeh hovorí o jednom podnikateľovi, ktorý pod krycím menom vlk, sa podujme narušiť štruktúru v ETE a tým aj jej vyčíňanie zastaviť. Dej má svoj spád a dramatickosť, ale hlavne perfektný výber hudby. ()

dratkovani

Slušný snímek španělských nedávných dějin,nutno říci,že je pod Frankovým vedením státu i docela chápe,ale neomlouvá,film má spád a je proložen i dobrou hudbou,hlavně mne potěšila píseň L.Cohena na závěr.Vím,že tento film není z nejlepších,ale i tak stojí za shlédnutí. ()

Agnostik

Velice skvělé a napínavé španělské politické drama čerpající ze své národnostní problematiky.Příběh o agentu který se dostane až do špičky vedení Baskické separatistické organizace ETA.Film je taktéž skvělý protiklad stejně kvalitním snímkům jako např.VE JMENU OTCE,KRVAVA NEDELE,STVANEC IRA atd,které čerpají z jiné politické situace jiné země.Výborně a velice nastinujíce problematiku pro neznalé pozorovatele.Skvělé! ()

vinducha

Pěkně Txemu podělali . Taková zajímavá sonda do Španělského aparátu 70. let těsně před Fankovým koncem . Problematika agenta nedobrovolně nasazeného do ETA. ()

JARDAHONDA

Tento špionážní thriller byl natočen podle skutečného příběhu Mikela Lejarzy, agenta špańělské tajné služby, který během posledních roků Frankovy diktatury v letech 1973 až 1975 infiltroval do teroristické organizace ETA pod krycím jménem VLK. Jako mladý podníkatel se dostal do rozporu se zákonem a dostal na výběr - bud´ vězení, nebo práce agenta tajných služeb. To on byl zodpovědný za pád čtvrtiny teroristických aktivistů této organizace včetně speciálních jednotek a některých osob na samém vrcholu organizace. Operace VLK destabilizovala tuto teroristickou organizaci v době, kdy se její akce staly dokonalým potvrzením pro nejkonzervativnější křídlo Frankova režimu, které tak přebralo plnou kontrolu a ukončilo veškeré demokratické procesy rodící se ve Španělsku. Operace VLK překazila plán teroristů na útěk z vězení, kde byli drženi a sledováni za jejich překvapivé útoky po celé zemi. Nakonec byl, ale Mikel Lejarza "VLK" zrazen vlastními lidmi, to jest španělskou tajnou službou. Když už jim nebyl tak užitečný, chladnokrevně ho hodili přes palubu. To však "VLKOVI" nezabránilo pokračování v misi, která se stala nejúspěšnější akcí proti organizaci ETA řízenou španělskou vládou. K vůli jeho zradě ho ETA odsoudila na smrt. Celé Baskicko bylo pokryto plakáty s portrétem Mikela Lejarzy ve víře, některý z jejich stoupenců by jim mohl dopomoci Mikela dopadnout a zlikvidovat. Mikel musel podstoupit plastickou operaci, změnu identity a nakonec zmizel beze stopy do neznáma. Na památku, která je stále patrná, nosí s sebou členové ETA dodnes kulku s jeho jménem, připraveni ho v okamžiku setkání právě touto kulkou zlikvidovat. Film byl natočen v roce 2004, režisérem filmu je Miguel Courtois. Film byl ve své zemi velmi uspěšný, získal dva Goyi (španělská verze Oscara), jednoho za střih a druhého za speciální efekty a na další tři Goyi byl nominován. ()