Luther Krank (Tim Allen) už má Vianoc naozaj plné zuby! Obzvlášť komercia spojená s týmito sviatkami lásky, pokoja a mieru mu ide zopár rokov neuveriteľne na nervy. No aby nezarmútil svoju dcéru Blair (Julie Gonzalo) to zatiaľ nikdy nedával príliš najavo a vždy sa veľmi snažil, aby spolu s manželkou Norou (Jamie Lee Curtis) pripravili naozaj dokonalé vianočné oslavy. No keď im Blair oznámi, že tohtoročné sviatky neplánuje tráviť doma, Luther to pochopí ako svoju veľkú šancu – rozhodnú sa s Norou Vianoce tento rok jednoducho odignorovať! Žiadny stromček, žiadne darčeky, žiadny snehuliak... Namiesto toho nekonečne veľa slnka a slanej vody na nezabudnuteľnej dovolenke v Karibiku! Ibaže Krankovcom sa napokon predsa len nepodarí uniknúť vianočnému šialenstvu, ako dúfali... Blair sa totiž náhle rozhodne inak, chce sa na sviatky vrátiť domov! Luther a Nora majú sotva 24 hodín na to, aby vyzdobili dom a všetko pripravili, čo sa však zdá, vzhľadom na okolnosti, absolútne nemožné. No ak sa im to náhodou podarí, bude to čosi ako ich osobný vianočný zázrak... (TV Markíza)

Xeelee

Zbytečnej kýčovitej vánoční film pro celou rodinu, ze kterýho si určitě každej odnese nějaký to ponaučení. Já ho tu radši zveřejňovat nebudu, aby náhodou někoho můj komentář zbytečně nepohoršoval, když máme ty svátky klidu a míru. ()

Sofia

Kutil Tim Allen jako vždy vtipný, ale chabý scénář ani on nezachrání. Pár vtipných scén (Botox a solárium), ale to je asi tak všechno. Navíc mě překapilo, jaký má Jamie Lee Curtis v originále nepříjemný pištivý hlas. ()

Johny_fork

Vím, že jindy než na Štědrý večer bych se na něco podobného nepodíval a po prvních minutách filmu jsem byl zděšený a bál se mozkového výplachu, ovšem po chvíli jsem navykl stylu snímku založeného na vtípcích, kterou jsou tak trapné, až se zasmějete. ()

moviesfan

Typický vánoční film vyrobený v USA. Opět se zde setkáme s nepřítelem Vánoc, záhadným člověkem, ze kterého se vyklube Santa Claus, a také s lidmi, kteří pozitivem jen hýří. Sice je tento film čistým průměrem, ale i přesto jsou ,,Vánoce naruby" občas dobrá zábava. ()

liquido26

Jsem opravdu hodně rád, že bydlím v paneláku v centru města a jsem ušetřen jakýhokoliv zdobení, světýlek, sněhuláků a vánočních večírků. Vánoce mám sice rád, ale to, jak to měli v týhle čtvrti, bylo už trochu moc :-) Jinak ale vtipná komedie. Tom Allen je sympaťák. ()

corpsy

Tak teda potencionálnych triumfov na okázalú vianočnú filmovú parádu mal tento snímok neúrekom ( herecká zostava, výprava, soundtrack - a vlastne aj samotná story ). Lenže všetko dohromady sa to akosi sprasilo. Kto za to všetko môže najviac? Herci, ktorý zabudli aký majú komediálny talent? Scenárista, ktorý zabudol, že niekedy natočil jednu z najväčších vianočných klasík a namiesto toho napísal nudný scenár? Alebo režisér, ktorý nedokázal ani hercov ani scenár dohnať k lepšiemu celku? Nakoniec tu ostala iba technicky skvelá scenéria mestečka, žijúceho sviatočnou náladou, ale ktorého nálada ostala iba na plátne. ()

themic

Ze začátku docela vtipná komedie částečně proti vánocům, ale zbytek filmu už nesrší tolik vtipem jako začátek. Druhá část filmu už je skoro o ničem, pár vtípků se objeví, ale to je tak všechno. Tim Allen a Jamie Lee Curtis tu jsou dobrá dvojce. 50% ()

Orlau32

Ani jednou jsem se s chutí nezasmála. Možná pro děti v pubertálním věku dobrý, ale jako rodinný film mě to připadalo ujetý. ()

Her0.89

Poněkud ospalý začátek, ale konec se mi líbil. Smíchy jsem se rozhodně neválel, ale občas jsem se pousmál. Komedie byla spíše příjemná než zábavná. Typická amerika ( když jseš v koncích, sousedé a známí ti vždy pomůžou). ()

blackrain

Krankovi se rozhodli,že nebudou slavit Vánoce, když jejich dcera opustila rodné hnízdo. Radši by odjeli na dovolenou a svátky vymazali z kalendáře. Bojkot se nepodaří. Jenže jejich dcera má přijet na svátky domů i se svým přítelem. Proto mají Krankovi pár hodin na to, aby nachystali báječnou vánoční párty, na kterou se jen tak nezapomíná. ()

MATADOR

Vůbec ne špatný vánoční film, jen má hromadu nedotažeností a postrádá ve výsledku smysl. Ale ústřední dvojici si zamilujete. ()

Chen

Vánočním komediím lze odpustit spoustu prohřešků s ohledem na snahu navodit atmosféru svátků. Vánocím naruby se to celkem daří. Některé gagy sice hraničí s trapností, ale Tim Allen a Jamie Lee Curtis je z 90 % zachraňují. ()