Luther Krank (Tim Allen) už má Vianoc naozaj plné zuby! Obzvlášť komercia spojená s týmito sviatkami lásky, pokoja a mieru mu ide zopár rokov neuveriteľne na nervy. No aby nezarmútil svoju dcéru Blair (Julie Gonzalo) to zatiaľ nikdy nedával príliš najavo a vždy sa veľmi snažil, aby spolu s manželkou Norou (Jamie Lee Curtis) pripravili naozaj dokonalé vianočné oslavy. No keď im Blair oznámi, že tohtoročné sviatky neplánuje tráviť doma, Luther to pochopí ako svoju veľkú šancu – rozhodnú sa s Norou Vianoce tento rok jednoducho odignorovať! Žiadny stromček, žiadne darčeky, žiadny snehuliak... Namiesto toho nekonečne veľa slnka a slanej vody na nezabudnuteľnej dovolenke v Karibiku! Ibaže Krankovcom sa napokon predsa len nepodarí uniknúť vianočnému šialenstvu, ako dúfali... Blair sa totiž náhle rozhodne inak, chce sa na sviatky vrátiť domov! Luther a Nora majú sotva 24 hodín na to, aby vyzdobili dom a všetko pripravili, čo sa však zdá, vzhľadom na okolnosti, absolútne nemožné. No ak sa im to náhodou podarí, bude to čosi ako ich osobný vianočný zázrak... (TV Markíza)

kukkik

Třebas je to v principu blbost. Třebas je to pro někoho trapnost nad trapnost. Mě si tenhle film získal, protože nejen že pobavil, což by komedie měla, ale především z něj čiší taková ta typická klišé vánoční atmosféra amerického snu, která mi ale tentokrát vůbec nevadila. Je tam pár vážně krásných scén, které zahřejí u srdíčka. Za mě 4* :) ()

Kritik.

Dobry film, pekny film, fajn herci, ale nechapem jednu vec. Preco je pointou filmu údajné sebectvo hlavneho hrdinu (manzela, otca), ked on bol jediny normalny a vsetci ostatni boli sebeckí, šibnutí, krutí, krivdiaci, súdiaci a hnusní k nemu? ()

mira.l odpad!

Teda to byla ale trapárna... Celý ten film je blbý, ale asi nejblbější scéna je ta, kde se kutálí poněkud šišoidní obří  plechovka šunky po parkovišti jako by to byl fotbalový míč. ()

BaronX

Oddechovka u které jsem se solidně bavil, Tim Allen mi v téhle roli konečně seděl a Jamie Lee Curtis má v plavkách fakt monstrózní výstřih - no pane jo ;-) ()

casef

Za začátku hodně divný na vánoční film a dosahovalo to stěží na jednu hvězdičku, ale nakonec na mě dýchlo vánoční kouzlo a jenom kvůli vánočnímu rozpoležení si to 3 hvězdičky vykoledovalo. Ale jinak ten film není ničím originálním a zapamatovatelným. ()

Scraffy

Niektoré vtípky sú už cez čiaru a nemuseli tam byť, ale celkom dosť som sa pri filme bavil. Už dlho sa mi pri komédií nestalo, že som sa skutočne bavil. Má to príjemnú atmosféru, obsadenie je super a celkovo príbeh je jednoduchý a predsa len zaujímavý. U mňa priemer. ()

hrumsrt

Jako každý ze všemožných svátků jsou i Vánoce inspirací pro řady filmových tvůrců, kteří už dávno zjistili, že lidé na tenhle prosincový svátek slyší trošku citlivěji.. Vánoce naruby byly dlouhou dobu posledním scénářem předního rodinného tvůrce Chris Columbuse, který od té doby na psaní filmů trošku zanevřel a není se úplně čemu divit... Koncept vynechání vánočních svátků, ignorování rozdávání dárků, darování do sbírek mi přijde v konzumní době, kdy se Vánoce staly převážně prostředkem k tomu dostat dárky, mi připadá skvělý. A navíc kolik stresu s tím musí odpadnout.. A přesně takový nápad má rodina Krankových, kteří se rozhodnou po tom, co jejich domov opustí děti, namísto Vánočních oslav odjet na Havaj, a to dokonce levněji než by vůbec dali za celé Vánoce.. Celý příběh mě bavil a všemožné střety s nechápajícími sousedy, kteří si něco takového neumí představit, anebo možná nemají tolik odvahy, mi přišly celkem povedené.. I když třeba máte svátky rádi, tak stejně nebyl problém fandit Kraknovým v cestě za jejich snem. A ve všemožných situacích, které pramenili především z kontrastu jejich výkladu Vánoc oproti zbytku, anebo z i třeba neúmyslného tlaku zbytku obyvatel jsem si film užíval.. Pak ale nastává zvrat, který zhatí všechny plány, a co film do té doby budoval promění do ulítlé naháněčky plné kuriózních vánočních malérů.. Kdyby si Krankovi udrželi svoje původní tempo až do konce, možná bych se k nim i někdy na (ne)Vánoce zase přijel podívat.. Tady se účelně mrhá vánočním kouzlem, až už to není účelné a nakonec ani kouzelné.. Do televize obstojné. P.S. Tim Allen konečně napočtvrté doručil koukatelný vánoční good-feel. 55% ()

Alfie

Když bych to měl srovnat s u nás ve stejné době na dvd uváděným titulem Přežít Vánoce,tak snímek s Affleckem je podle mně lepší a minimálně průměrný.Tohle je o dost horší. ()

Zadri

Smrk smrk smrk fňuk. Utírám slzičku z amerického patosu, který je v této "komedii" servírován v míře vrchovaté. Vzpomínám si jen na jednu vtipnou scénu, a to když Tim Allen podstoupí botulotoxinové injekce. Uplné vánoční utrpení se nekonalo, ale jak vlastně můžu hodnotit film, který jsem již zapoměl. ()

Pitryx

Tak jsem se nějak moc nesmál. Neříkám, že to bylo úplně špatné, ale mi nějak Tim Allen nesedí v roli komika. Už ani jako Kutil Tim mi neseděl a proto jsem viděl jen pár dílů. Tady jsem se párkrát zasmál, ale celkově tím nijak nadšený nejsem. Znám lepší komedie. ()

Pharlap

Příjemná oddechová chuťovka. Zas trochu jiný pohled na americké klišé spojené s Vánoci, zas trochu jiná ironie a humor. Tim Allen, kteého mám jako herce velmi rád a opět nezklamal. Bavil jsem se a o to předsi v komediálním žánru jde. ()