Medveď

• Česko Medvěd (viac)

Unikátny polohraný dokument o živote medveďa v divokej prírode nakrútil režisér Jean-Jacques Annaud výhradne s cvičenými medveďmi a medvedími atrapami, vystaval príbeh malého medvedíka - siroty, ktorého si osvojuje veľký medveď - samotár, vtlačil svojim zvieracím hrdinom ľudské vlastnosti a vytvoril tak silnú a dojímavú výpoveď o mocných prírodných zákonoch. (STV)

Tyler

Kniha Jamese Olivera Curwooda "Král šedých medvědů" byla v dětství mojí nejoblíbenější - četl jsem jí asi 30x...Když jsem viděl tenhle film poprvé, byl jsem ještě dost malý, a tak na mě některé scény nepůsobily dobře - ať už ty drsné nebo snové...K tomuto filmu jsem se tedy vrátil až po letech. A můj bože - je to nádhera...Víc ani nepotřebujete vědět. ()

LaciLC

V mojom rebríčku najdojemnejších filmov by sa Medveď umiestnil určite veľmi vysoko. Filmy s "prírodnou tematikou" síce nevyhľadávam, ale Annaud ma presvedčil, že aj z takéhoto filmu sa dá urobiť výnimočné dielo. Áno, Medveď je výnimočný film, okrem toho sa odohráva v prekrásnom prostredí, takže po celú dĺžku sa máte na čo pozerať. A vôbec by ma neprekvapilo, keby ste si pri ňom skutočne aj trochu poplakali. Veď aj mne sa to už stalo a nie raz. ()

Djkoma

Působivé. Oba medvědi předvádí nejlepší výkon a jednoznačně přejíždí jedinou konkurenci a to 6 medvědů od Cibulky. Annaud musel mít úžasnou trpělivost, kterou mu závidím a cit pro vytvoření citlivého díla. Tak jako tak jsou Medvědi výjimečným dílem nad kterým hodně lidí bude ronit slzy, ale mě se to nestalo, takže jednu maličkou hvězdičku uberu. ()

akisha

Tenhle film je zásadní záležitost mého dětství, tudíž ho mám samozřejmě spojenej s těžkým traumatem při smrti medvídkovy matky a pak taky při jeho častých haluškách. Vidět ho po těch letech znova byl nádherný zážitek. Člověk víc ocení neuvěřitelnou Kanadskou přírodu a upravenou překrásnou Čajkovského melodii. Příběh je sice jednoduchý, ale funguje a rozhodně jsem se necítila citově vydíraná - podívejte se na takovýho Beethovena, to je aspoň vydíračka. Velkej obdiv pro trenéry a cvičitele zvěře. A střet u vodopádu je prostě geniální. (Musím zmínit i sympaťáka Tchéky Karyo, po medvědech hrál nejlíp). 90% ()

Rimsy

Nádherný příběh o pár medvědech, dvou lovcích, smečce špatně dopadnuvších psů a ošklivé šelmě:) Jakkoli absurdně to zní, tak se jedná o hluboce lidský příběh. Film je místy velmi dojemný, jindy zase veselý (holt hravé mládě, no:)), ale nikdy nesklouzl do patosu. Myslím, že by pro mě byl zážitek ještě lepší, kdyby ani lovci vůbec nemluvili. Ale to je jen detail. Skvělé dílo. 95%. ()

• Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěda grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)
  • Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)