Môj sused zabijak

• Česko Můj soused zabiják (viac)

Montrealský zubár Nicholas „Oz“ Oseransky (Matthew Perry) žije na predmestí s manželkou Sophie (Rosanna Arquette) a svokrou (Carmen Ferland), ktorá ho rovnako ako manželka nemá veľmi v láske. Okrem toho, že ho obe ženy len využívajú, musí Oz splácať dlhy za svokra, ktorý nedávno spáchal samovraždu. Zvrat v jeho neradostnom živote nastane v momente, keď Oz vo svojom novom susedovi spozná povestného zabijaka Jimmyho „Tulipána“ Tudeskiho (Bruce Willis), ktorý svedčil proti svojmu bossovi a odkrútil si päť rokov! Hoci sa Oz s prekvapivo priateľským zabijakom spriatelí, odporná Sophie ho donúti, aby odletel do Chicaga, udal Tulipána synovi odsúdeného bossa Jannimu (Kevin Pollak) a získal tak odmenu vypísanú na jeho hlavu! Sotva však Oz odletí, Sophie ho okamžite „natrie“ Jimmymu - v nádeji, že sa tak nepohodlného manžela konečne zbaví a zároveň získa peniaze z jeho životnej poistky! Situácia sa ešte viac skomplikuje, keď vyjde najavo, že Janniho, Jimmyho a jeho manželku Cynthiu (Natasha Henstridge) spája desať miliónov dolárov, ktoré sú uložené na účtu, ktorý môžu vybrať buď spoločne, alebo každý sám – samozrejme však len ak ten, čo ostatných prežil, prinesie ich úmrtné listy. Akoby to nestačilo, zoznámi sa Oz so Cynthiou - a po spoločne strávenej noci sa do nej zamiluje... (TV Markíza)

Marsik

DVD 1 (CZ) - (Prolog: "V dnešní přetechnizované době, kdy filmovému světu vládnou BLU-Ray přehrávače, nebo si diváci dopřávají filmy ve formátech MPEG 4 či jiných, které podporují to nejvyšší rozlišení, jsem si já pořídil klasický DVD přehrávač :-) Obrovské množství starých DVDíček se mi již několik let štosuje v regálech a již několik let se na tyto filmy nikdo nedíval. Nyní jsem se ovšem rozhodl, že si rád zavzpomínám na doby, kdy pojmy HD a FULL HD rozlišení byly velkou neznámou. První film, po kterém jsem sáhl, byl starý dobrý Můj soused zabiják.") Dneska se mi film líbil snad nejvíc. Skvělý humor, skvělé hlášky, skvělý Willis, přitroublý Perry a neskutečná pipka Arguette. Další obsazení taky na jedničku - Henstridge, Peet, Pollak nebo Duncan (nechť je mu zem lehká). Závěr už sice trochu překombinovaný, ale tak zase jste byli překvapeni, jak to vlastně dopadne, kdo přežije a kdo si odnese těch 10 milionů. Zkrátka jsem si napoprvé vybral velmi dobře, a tak 4 hvězdičky jsou samozřejmostí. 77% (with J.) ()

Kryton

Willis se přistěhuje k Perrymu. Perry se vyspí s jeho ženou. Willis se vyspí s jeho asistentkou. Willis chce zabít Perryho. Perryho žena ho chce také zabít. Perry chce zabít Willise. Perry i Willis umřou. Willis i Perry nakonec neumřou. ()

Adasin

Z českého názvu jsem čekala spíš nějakou hodně ujetou parodii, kde budou střílet jeden přisprostlý vtip za druhým, ale tenhle film byl překvapivě hodně promyšlený a jako komedie se zas tak moc netvářil. Vlastně si nejsem jistá, kam přesně bych ho zařadila, ale nemůžu napsat, že jsem se u něj nebavila. 7/10 ()

Makky

Asi najnemožnejší zubár na svete s otrasnou manželkou sa zapletie s drsným zabijakom a maďarskou mafiou. Ten, kto toto vymyslel asi nie je v poriadku, ale obdivujem ho :) ()

kaylin

Když jsem tuhle komedii viděl poprvé, byl jsem určitě víc nadšený, ale nic to nemění na tom, že jsem se bavil i tentokrát. Jsou zde scény, které jsou prostě skvělé, a pamatuji si je celou dobu, jsou de místa, která jsou hluchá. Zápletka je trochu suchá, ale ona komedie s poměrně drsnou mafiánskou přestřelkou funguje pořád. ()

suicide

Překvapivě vtipné. Samozřejmě trošku prvoplánovité hodit vedle sebe nemotorného zubaře (vtipálka z přátel) a chladnokrevného profesionálního zabijáka (známý to drsňák z akčních filmů). Paradoxní ovšem je, že vtip se netvoří na kontrastu těch dvou, kde jde spíše o křečovitost (ale kdo by nebyl křečovitý v přítomnosti zubaře, či naopak v přítomnosti zabijáka), nýbrž ve všem ostatním a v charakteru každé z postav. ()

Maq

Ze zásady nemám rád filmy, kde se zabíjení lidí zobrazuje jako jednoduchá záležitost. Nikdy to není sranda. A pokud to snad tak vrahovi připadá, pak je velmi vážným tématem jeho ztracená duše. Uděláme z takového sympaťáka? Je to vážně tak fajn, když miloučký psychopat zastřelí partnera, aby si o něm nemyslel, že měkne, protože nezastřelil kamaráda? --- Mám rád černý humor, například když lordi v klubu kontemplativním tónem vyprávějí brutální historky. Černý humor ovšem hrůzu nikdy nezlehčuje. Nelze dělat černý humor, pokud vtipkujeme o něčem, co necítíme jako hrozné. Co by jinak bylo vtipného na tom, že si lord omylem do čaje namísto citrónu vymačkal kanárka? --- Toto ale není černá komedie, a jaksi se zdráhám přijmout omluvu, že jde jen o legraci, oddechovou záležitost, a že to přece všichni víme. Patřím zkrátka k těm, kteří by uvítali nápad, jak dětem znepřístupnit Toma a Jerryho. --- Pominu-li svoje morální výhrady, pak uznám, že tento film je docela dobrá komedie, se slušnou zápletkou, několika dobrými fóry, bez zásadních prohřešků proti dobrému řemeslu. Běžná zábava do přestávek mezi televizní reklamou. ()

stration

Málokdy se mi stává, abych se v kině smál. Tentokrát se to povedlo. Všechno prostě funguje: Perfektně napsané postavy, šarmantní Willis, fakt vtipný Perry a hromada skvělých gagů. ()

MATADOR

Jo, proč ne?! Tohle se může stát naprosto každému, he. Nešikovný doktor, jeho úděsný manželka a klidný zabiják. Plus hromada dalších zajímavých postav, to ovšem nemění nic na faktu, že jsem byl zmaten z toho, jaký žánr bych si měl vybrat. Satira, parodie, gangsterka, ... I přesto je to příjemně koukatelné, jen jsem čekal všeho trošku více! ()

PogoJoe

Po shlédnutí v originále po 20 letech (tehdy jsem viděl dabované v TV a hodnotil 3*) přidávám hvězdičku. Spousta detailů a opravdu vtipných nápadů, které mi možná před tím unikly, z této komedie dělají nadprůměr. Po přečtení knihy od Mathewa Perryho, kde některé takové detaily a jak vznikaly popisoval, plus jaká byla atmosféra na natáčení a co vše tam probíhalo jsem tohle výjimečné dílo i lépe ocenil. Třeba u těch "pohybových komediálních skečů" M. Perryho (plus jedné krátké momentky Willise s mouchou) jsem občas vyprskl smíchy. A scéna odlákání gangsterů Amandou Peet u schodiště, tu jsem si pamatoval i po těch letech. ()

runner85

Ako nechcem byť zlý ale tento film že je komédia :D ? áno je tam pár vtipných scénok ale žeby som sa chytal za brucho a nemohol nadýchnuť to rozhodne nie, tie dve hviezdičky sú vlastne za dobrý herecký výkon Bruce Willisa. ()

Derek

pozrete opat (naposledy videne v kine) a nebolo to tak dobre ako som si pamatal (teraz by som dal 2,5*). dost ma iritovala hudba a praca so zvukom co davalo filmu pocit televiznej zalezitosti (navyse perry svoju postavu hra rovnako ako chandlera z priatelov). nieco zacharnuje amanda peet (kde skoncila jej filmova kariera???) a pohodovy willis... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)