Môj sused zabijak 2

• Česko Můj soused zabiják 2 (viac)

V pokračovaní populárnej krimikomédie si bývalý nájomný zabijak Jimmy "Tulipán" Tudeski (Bruce Willis) užíva pokojný  život v Mexiku, nekonečne vzdialený od svojej predchádzajúcej rušnej existencie. Domáckemu leňošeniu a manželke Jill (Amanda Peetová) sa môže bez obáv venovať len preto, že ho pred štyrmi rokmi oficiálne vyhlásili za mŕtveho vďaka kamarátovi, zubárovi Nicholasovi "Ozovi" Oseranskymu (Matthew Perry). Ten sa však jedného dňa nečakane objaví pri Jimmyho dverách, aby ukončil jeho pohodu. Ozovu manželku Cynthii (Natasha Henstridgeová) totiž uniesla mafia, ako pomstu za nevybavené účty z minulosti - krstný otec Laszlo Gogolak (Kevin Pollak) Jimmymu nikdy nezabudol, že pripravil o život jeho syna. Jimmy "Tulipán" Tudeski, zabijak na odpočinku, našťastie nestratil nič zo svojich mimoriadnych schopností a jeho reflexy zabijaka vyvažujú komickú neohrabanosť Oza. (TV Markíza)

Aluska88

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů v růžových plyšových trepkách, chovající kuřata. To má být pokus o (laciný) vtip? Nejsme si jista, zdali to v tomto případě úplně vyšlo. Film má jistý dynamický, spíše afektovaně komediální, než nenuceně vtipný náboj. Tento humor je po většinu děje prezentován poněkud násilnou a lehce trapnou formou. Má sice pár dobrých momentů i poměrně hodně úsměvných hlášek, ty však docela zanikají v celkovém kontrastu s hlavní roztržitou, bláznivou, příliš americkou linií. "Hele zlato, miluju tě, ale jestli se dotkneš toho kříže, zabiju tě." ()

UncleG

Alternativní začátek: Hned v prvním díle, v první společné scéně vytáhne Bruce „Jimmy“ Willis velikou zrezlou lopatu a umlátí Matthew „Oze“ Perryho osmi těžkými ranami do makovice. Co by nám takový začátek přinesl? Úlevu. Nevznikla by jedna lehce podprůměrná komedie a jeden úplně zbytečný sequel. Ano, tenhle paskvil je natolik debilní, že by scénárista zasloužil pět let natvrdo a Perry by nějakou tu ránu lopatou mohl slíznout doopravdy. Měl jsem to neuvěřitelné životní štěstí, že jsem oba „Sousedy Zabijáky“ shlédl hned po sobě. A jestli jsem předchozímu dílu dal dvě hvězdičky (číslo odpovídající počtu prsou Amandy Peet), pak ve snaze o objektivitu nemůžu druhý díl hodnotit jinak než: Dva prsy v prvním díle, žádné prsy v druhém díle…Tedy dvě mínus dvě rovná se odpad. Nakonec ale musím dát alespoň jeden bod z lítosti. Ale bylo to „o prsa“.. ()

Hopper

Absolútna trapošina. Scénarista bol sfetovaný, keď toto písal, režisér zrejme trpí duševnou poruchou a herci na čele s Brúsom Výlizom sú asi na pokraji bankrotu, že museli niečo takéto zobrať. Nudné, nevtipné, uvrešťané a Perryho by som najradšej nakopal, za to akého blbca produkuje. Najlepšie by sa pre neho stalo, keby odišiel po Priateľoch predávať niekde do sámošky, alebo si otvoril trafiku, do filmu ale nech sa radšej nepletie. ()

Oskar

Všechno, co jsem napsal u jedničky, se definitivně potvrdilo a ještě neúnosně přehnalo ve dvojce. Jestliže v prvním filmu Jimmy Tulipán vyzařoval nějaké charisma a vzbuzoval respekt (a to bych řekl, že ano!), pak ve dvojce o to všechno přichází, protože se chová jako pravý a nefalšovaný debil. Nemyslím tím, že má na nohou plyšové králičí bačkůrky a cupitá v nich kolem plotny. Mluvím o jeho slabošském chování, laciných siláckých řečech; o tom, že kdykoli mu dojdou argumenty, ucedí: "Drž hubu, nebo tě zabiju!" nebo něco v tom smyslu. To už není "ha ha, typický Bruce Willis", to je autorská bezradnost. Ještě nepochopitelněji se chová zubař Oz. Ještě víc jako submisivní fackovací panák, který si nechá líbit takové věci, že nad tím zůstává rozum stát. I ten nejmírumilovnější jedinec by Tulipána dávno bez pardónu nakopal do zadku. A dobře by udělal. 20% ()

klerik

Už jednotka bola ľahučká ako pierko a dvojka plynie tiež pozvolna a nelogicky. Priznám sa, bavil som sa, ale viem, že od poriadneho filmu to má ďaleko. Perry je biedny, Willis je sympatický, a hrá tú istú úlohu ako v Priateľoch, Natasha je krásna a mafiánsky boss je najväčší frajer. Kopec klišé a "zakopávacích" akoževtipov filmu uberá tretiu*... ()

• Když jsou Oz (Matthew Perry) s Jill (Amanda Peet) v motelu v koupelně, tak si její vlasy dělají co chtějí - v prvním záběru je má za uchem a ve druhém zase ne... (asdfasdf)
  • Při natáčení scény, v níž se Oz (Matthew Perry) probudí v posteli s Jimmym (Bruce Willis), byl Willis pod dekou nahý. Matthew Perry nevěděl proč a prý se bál zeptat. (Cheeker)
  • V scéne, kde Jill (Amanda Peet) mieri na Jimmyho (Bruce Willis), aby dokázala, že je pravým zabijakom, mu strhne z krku talizman a hodí ho jeho bývalej. O pár záberov neskôr mu však retiazka stále visí na krku. (elderaniss)