Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

jcall2bad

A mě se to líbilo! Mělo to šmrnc a překvapivě se mi Willis v roli záporáka líbí stejně, jako v roli statného hrdiny. Hvězdička dolů za Richarda Gere, který se do té role prostě nehodil a za občasnou nudu. ()

Adolf47

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Říká se, že každý film je tak dobrý, jak dobře je ztvárněn hlavní záporák. V tomto případě je to naprostá pravda. Bruce Willis je jako nájemný zabiják nepřekonatelný a u sledování jeho příprav na provedení akce se člověk rozhodně nenudí. Jsou to rozhodně nejzábavnější sekvence filmu, oproti počínání agentů FBI a jejich teroristického poradce. Není divu, když je před nimi Šakal vždy o krok napřed. A závěr, kdy už si člověk myslí, že jej nic nemůže překvapit, je dokonalý. Jen to v tom metru mělo dopadnout jinak... Jedná se sice o remake filmu Den Šakala, který vznikl v 70. letech minulého století, nicméně v tomto případě je remake nejen důstojnou oslavou skvělého námětu. ()

zurivymlok

Šakal je docela slušné dílo. Hlavně postava Šakala se mi líbí až na posledních 10 minut, kdy se charakteristika šakala změní z chladného málomluvného vraha bez emocí na hulákajícího idiota se stupidním scénářem. Tá ženská v poslední scéně dodala stupidnímu konci korunu. Typická ukázka, jak se dá zprasit závěrem poměrně slušné dílo. Co se týká dabingu (zde polemizuji s Tosim), tak si myslím, že volba Soukupa zde byla vhodná. Důvod je ten chladný hlas, který Soukup má. Myslím si, že to vykreslení postavy pomohlo zrovna tak, jako v Mlčení jehňátek u Hanibala Lectera. Jinak mám také samozřejmě rád Wilise s tradičním dabingem Alexeje Piška. Ale zde bych se také přiklonil spíše k Soukupovi. ()

Agent008

Hodně vytříbený kousek režiséra Michaela Catona-Jonese a k tomu parádní obsazení: Bruce Willis, Richard Gere. Moc pěkný film plný napětí a akce. ()

pavont

Napriek skvelemu Willisovi a niektorym podarenyn scenam mi prisiel film ako strasna zlatanina. Od sovietskych realii na zaciatku az po trapny koniec v metre. ()

chosan

Bruce je můj oblíbenec a tady se mě dotklo že ho zabili. Ale co se dá dělat. Film hodně koukatelný a zajímavý ale na mě docela málo akce sice dávám 4 hvězdičky ale hodně jsem uvažoval o 3 na konec zvítězili 4 ale velmi velmi slabé. Film hodnotím 70 %. ()

Tomulka

Nepatří sice mezi nejlepší akční filmy, ale Willisovi se role celkem povedla dalo se na něj koukat. Za to Richard Gere hrůza, prostě mu podle mně nesedí role tohoto typu. Dávám tři hvězdy jen proto, že je to asi nejlepší film o šakalovi co jsem viděl. Jěště bych dodal, že délka 120minut je dosti odvážná na tak natočený film. Nemohu však doporučit na koukání ()

Cesarea

Výborní Bruce Wilis a Richard Gere ve filmu poněkud nešťastně nazvaném Šakal, ani bych to snad nenazývala remake. Každopádně kdo se tímto názvem nedá ovlivnit, toho čeká pěkná akční podívaná. ()

Andy.222

Dokud jsem nečetl (a neviděl) původní Den pro Šakala, tak se mi tenhle film docela líbil. Teď už jej však uznávám pouze jako kvalitně a zábavně zpracovaný akční film a nic více nic méně. Ps. Bruce šakala hraje parádně a nepostrádá jisté charisma a eleganci, které má (filmový/románový) nájemný vrah mít. ()

ktulinka

Nuda, nuda ... Bruce jako gay ... hodně nudy ... ustřelená ruka tlustoprda (i když, nakonec ta ruka bylo to největší co z něj zbylo)... reklama ... normální nudná nuda, následovaná mrtvou policajtkou....další reklama.... mrtvej chlap ... nuda a konec. Paráda film! Ale nejlepší na celým tomhle filmu? Rozhodně Ir v podání Gera! Uplně vidim, jak pustí z vězení s maximální ostrahou teroristu, aby chytli jinýho. Kucí v FBI měli fakt kliku, že je to tak férovej chlápek a ani ho nenapadlo utéct. ()

happy.lenulka

nevím proč, ale jeden z mých oblíbených filmů. ráda se na tento díl dívám.. nejoblíbenější scénka je, když testuje novou zbraň. plus senzační, mráznahánějící úvodní písnička!!!! ()

Agnostik

Výborný a samostatný a zcela nezávislý film o kterém tvrdit remake,zní v podstatě jako urážka.Bruce Willis kontra Richard Gere jako dva rivalové na opačných stranách/dá se říci/politického thrilleru,si výborně sekundují.Démonicky chladný zabiják-šakal/Willis/a bývalý terorista IRA/Gere/,který za jistých podmínek pomáhá FBI k šakalovu dopadení.Film je plný zvratů a akčních scén s absolutní grácií.Naprosto výborné pokoukání! ()

Dataminer

Nemohu si pomoci, ale v tomto filmu prostě fandím záporákovi. Film mám rád, ikdyž mě vždy do ruda rozpálí a rozčílí posledních 15 minut. Během většiny stopáže filmu jsem totiž ještě schopen tolerovat postup pátrání po Šakalovi. Jenže v oněch posledních minutách si autoři z diváka doslova dělají srandu a je vidět že film vznikl v devadesátých letech, kdy film musel skončit porážkou padoucha a vítěztvím lásky za každou cenu, stůj co stůj. To jak postava Richarda Gera na vše příjde s tak ohromující rychlostí dedukce, jako by se Šakalem spolupracoval ne jednou, ale jako by byly odkojeni stejným prsem, u mne film degraduje. Za s prominutím nejdebilnější moment filmu považuji scénu, kdy má Šakal svůj cíl na mušce a stačí to už jen zmáčknout. Jen zmáčknout. Nic víc. A přesto....To že má zbraň, která má takovou ráži, průbojnost a kadenci, že by se se zaměřováním nemusel ani obtěžovat a rosekal by nejen svůj cíl, ale díky rozptilu zbraně i vše co je v okruhu několika metrů včetně bodyguardů či budovi, raději nezmiňovat. Chci věřit, že v nějaké verzi, někde v sejfu u producentů leží kotouč s inteligentním alternativním koncem jinak dobrého a zajímavého filmu. 4 hvězdičky bych už jen na základě uvedeného neměl filmu udělit, ale Bruce Willis je pro mě jako Šakal vynikající a tak jí musím dát. ()

Reddman

Nechápu zdejší nízké hodnocení. I když neholduju přetáčkám tak tady se to myslím docela povedlo. Bruce měl hrávat záporáky častěji.dobrá hudba a svižné tempo. Uznávám, že konec mohl být udělaný líp, ale třeba ta šakalova vypiplaná příprava před akcí byla skvělá a výběr patřičného kanónu a hlavně jeho zkouška s libovým Jackem Blackem to byl nářez. Typický devadesátkový akčňák s jak jinak než klaďasem Gerem, který mi tu vůbec nevadil. Tady se, ale spíš fandilo záporákovi. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)