Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Iwiiik

Dva profíci proti sobě. Jeden terorista je hodný a druhý padouch. Hodného hraje mijoušký obstarožník Richard Gere a padoucha charismatický drsňák Bruce Willis. Kdopak asi vyhraje? Zákony Hollywoodu nám tuto rovnici vyřešily už při počátečních titulcích a proto lze u tohoto snímku pouze nalít drink, natáhnout nohy a uvolnit se. I když nás však Šakal ničím nepřekvapí, jde o hezký akčňáček z kategorie B+. Netleskám, ale ani nepranýřuji. Pouze otevírám Zippo, zapaluji cigáro, vypínám mozek a užívám si poměrně zdařilou pohodovku. ()

Folky

Možná bych přemýšlel i o čtyřech hvězdičkách, ale nakonec dám jen tři. V některých scénách mi vadil Richard Gere a v jedné scéně mě překvapilo že se Šakal netrefil. Ale Bruce Willis je fakt výborný. ()

Ydrosten

Bruce Willis, Richard Gere, Sidney Poitier. To snad nemůže dopadnout špatně ne ? No v celku to špatně nedopadlo, ale něco mi tam k tomu vyššímu hodnocení chybělo. Bruce Willis se ale umněl skvěle přestrojovat ( nevím, nejsem si jistý jestli jsem tohle nečetl jako knihu ) ()

Raziel_cz

Spíš thriller než akční, ale stejně pecka. Richarda Gera mám pořád zařazeného jako bělovlasého elegána ze slaďáků, takže mě v téhle pro mě netradiční roli dost překvapil. Jeho irský přízvuk mi sice přišel místy trochu vtipný, ale myslím, že se s ním popral, jak se dalo. Film si pro sebe ale jednoznačně ukradl Bruce Willis – no jo no, devadesátky, doba, kdy nehrál pořád to samé a možná to nedělal jenom pro prachy. Jeho Šakal je super, a to i přesto, že na konci vypadne z pózy pragmatického zabijáka, aby ukázal, jak strašně zlý ve skutečnosti je. Ale to se asi dalo čekat. Parádní snímek, kterému je dlouhá stopáž ku prospěchu. A má skutečné exploze a vrtulníky, kolik dnešních filmů se může chlubit tím samým? ()

Evander

Šakal mě i po mnoha letech dokáže skvěle pobavit a tak mu původní vysoké hodnocení ponechám. Je to jeden z mála filmů, které pro mě ani s přibývajícími léty, nic ze své krásy neztratily. ()

helloween93

Je škoda, že v první půlce film postrádá jakoukoliv akci, naštěstí to kompenzuje druhá část, herecké obsazení Willis-Gere- Poitier a finále. Šlo z toho vytěžit víc. 3* ()

levente

Richard Gere jako ten správný terorista, no to je už trochu moc. S původním Forsythovým šakalem to nemá zbla společeného. Je to hloupé, nanicovaté a hlavně velmi lehce zapomenutelné.... ()

Yomega odpad!

Tak nízké hodnocení nedávám pro to, že by byl film až tak špatný (i když špatný je dost), ale za totální zprznění geniální knihy Fredericka Forsytha. Kdyby se to jmenovalo jinak, jednu hvězdičku bych asi dal, ale takhle nemohu. Chtít zabít první dámu protileteckým kanónem, to mohou vymyslet fakt jen Amíci.neskutečná slátanina. ()

Barak

Naprosto jednoduchý přímočarý thriller, který s sebou nepřináší nic nového - až na účesy Bruce Willise. Ty totiž mění hodně často, protože co čtvrtý záběr ho má jiný - jindy vypadá jako člen pětiprocentní menšiny (v jedné scéně tam dokonce dává i jednomu chlapovi pusu), jindy zase děsně "cool", každopádně kadeřnice si s ním docela vyhráli. Na druhé straně je tu pak Richard Gere, který postrádá to, co Willisovi značně nadbývá.. nakonec to dopadne tak, že k němu nebudete cítit nikterak velké sympatie a budete fandit Bruceovi protože ten celý film táhne - sám to však neutáhne ;) Snímek postrádá nějaké to větší napětí, nějaký ten spád, lepší akční scény.. závěrečný moment překvapení není ani moc překvapivý (předchází mu nějaké divné vysvětlení od Gera, která jsem jaksi nestrávil) a má to opravdu debilní konec (kde se tam jako vzala??). Nijak výborný film to teda není, ale ty dvě hoďky se dají v pohodě ustát.... 6.5/10 (v "Obsah / Info" je popsán celý film, kromě závěrečných cca patnácti minut) ()

Kakho-oto

Pro mě je to jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Vyloženě průměrné hodnocení tohoto snímku mě dost překvapuje. Film má děj, spád, dobré herecké výkony (hlavně Poitier, ale líbí se mi třeba i Willis v pro něho dost netradiční roli). Na velmi dobré úrovni je též hudba nebo úvodní titulky. Film neobsahuje žádné extra přehnané akční scény. 95 % ()

Kingjiri

Nic neříkají akční béčko, na který jsem se koukal jenom kvůli hereckýmu obsazení (Bruce Willis a Richard Gere) a moc jsem od něj podle hodnocení neočekával. A neni skutečně co očekávat, námět neni žádnym způsobem originální a dvě hodiny jsou v tomhle případě pěkně dlouhý. Za Bruce Willise v roli záporáka, do které se docela hodil a jeho přehlídku účesů nakonec přidávám druhou hvězdu. ()

Ondr@932

Povedené herecké obsazení, ale jinak mě film bohužel docela nudil a ke konci i usnul. Někdy mu možná dám ještě šanci. Teď ale nemůžu jinak ... 40% ()

michald99

Tohle se, děti, stane, pokud děláte remake a totálně to pokazíte. Willis je v hlavní roli otřesný, místo tichého, trpělivého profi zabijáka Šakala, s elegantní skládací odstřelovací custom puškou jsme dostali amatérského zabijáka, který zabíjí civilisty bez jakéhokoliv důvodu, a který si místo odstřelovací pušky koupil námořní kanón s intergrovaným těžkým kulometem. Opět, kdyby se to nejmenovalo Den pro Šakala, tak bych tomu možná dal tři hvězdy a schoval v paměti v kolonce "podprůměrné akčňáky", ale takhle je to pouze urážka originálu. ||20%|| ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)