Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

ssfan

Od Šakala se dalo vzhledem k vynikajícímu hereckému obsazení čekat více. Jedná se sice o akční thriller, ale akce tam bylo velmi málo a napínavé to také moc nebylo. První polovina filmu je dost nudná, druhá část to však zachraňuje. Přesto to na lepší hodnocení než tři hvězdy není. 58% ()

mikulem

Kdo viděl původní zpracování, při kterém většinu filmu napětím nedýchám, tomu musí tohle připadat jako zlý sen. Nechutná americká velkohubost, nepovedený padouch - Bruce Willis v polovině scén vypadá jako komická figura. Richard Gere se snaží, ale je tam očividně navíc. ()

Aqualung

Ubohý odvar, či spíše americká limonáda anebo variace na vynikající francouzský film s panem Foxem v hlavní roli.Je s podivem, že se pánové Willis a Geere nechali najmout k čemusi takovému. ()

LadyVader

Tak ten konec mě dostal, Bruce Willis přece nemůže skončit takhle, ikdyby to byl sebevětší záporák! Achjo, ale já nejsem režisér, takže do toho nemůžu kecat. Perfektní film :-) ()

ranp

Poctivý akční film jak má být. I tady by se asi našlo pár věcí, které by se daly tomuto filmu vytknout, nicméně já jsem si Šakala užil od začátku až do konce. ()

herr_carter

Bez toho, aniž bych viděl původního Šakala, se mi toto zpracování líbilo - a moc. Bylo poměrně zábavné sledovat Richarda v pro něj celkem nezvyklé roli (když nehraje lamače dívčích srdcí, či okouzlujícího charismatického intelektuála) a koneckonců i Willise, jenž také za svojí obdivuhodnou hereckou kariéru neztvárnil zase tolik záporáků. Celé to příjemně frčí a graduje až do samotného finále, které jsem si pravda, představoval trošku pompézněji (čti: Šakal prostě umřel příliš potupně,nato,jaká to byla nepolapitelná hvězda)....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

jondoe

Pribeh sice nebol nicim originalny, ale isto nebol zly a jeho prevedenie sa mi teda vobec nepacilo. Dialogy su strojene a nudne a akcie je malo. Potesil ma Bruce Willis ako zaporak bol fakt dobry, ale postavit Richarda Gereho do ulohy byvaleho irskeho teroristu bola fakt sialenost. Tie jeho vyrazy, ktore vo svojich fimoch neustale opakuje mu dokazem zozrat a nevadia mi, v tych jeho lahkych komediach ako Prety Woman, ale tu to bolo naozaj az na zasmiatie. Nechcem hovorit, ze je zly herec, ale tato postava mu jednoducho nesedela. Tento film ma proste nechytil uz pri prvom pozerani, no a dnes ked som ho z odstupom casu pozrel znova, nudil ma este viac. ()

iXtr3m3

Akčná klasika 90-tych rokov. Drsňák Willis v jednej zo svojich ojedinelých záporných úloh, Gere ako antihrdina a dosluhujúci pán Poitier na strane dobra. Skvelý thriller, skvelá akcia, skvelá technika. Slušných 85% ()

klukluka

Delší dobu jsem tomu nemohl přijít na chuť. Bylo to nepřirozené až teatrální. Pak jsem si na to ale zvykl a začalo mě to bavit. Překvapivě víc zásluhou Richarda Gerea, než Bruce Willise. Štvaly mě režijní faily a nedotaženosti, ale méně než 4 hvězdy se mi tomu dávat nechce. ()

Loki_Six

"I didn't like talking to him. I suppose we were all dangerous people, but he was different. I mean Declan was fire. All passion! He had a cause. This man was Ice. No feeling! Nothing!" ()

Perry-

Původního Šakala jsem neviděl, takže se mi film líbil. Jen ten R. Gere mi tam nějak neseděl coby terorista. Role milovníků mu jdou o něco lépe. ()

Castorr

Vidět Willise v záporný roli je určitě filmový zážitek, zvlášť když proti němu stojí další star jako je Gere. Tenhle film se mě líbil, ale pár věcí bych mu vytknul. Škoda, že jsem neviděl původního, něco na srovnání! ()

Revolver

Naivní thriller se slušnou řádkou silných momentů. Méně Gera a více Willise by filmu jenom prospělo, ale i tak v celku slušná popcornová podívaná . ()

wosho

Film podle ojetého receptu: průměrný scénář+solidní režisér, který si nechá kecat do práce+pár hvězd na plakát, aby se nalákali diváci+rozpočet tak akorát, ani málo, ani moc=sekaná do závodní jídelny. ()

Rssa

Docela dobrá podívaná, po všech těch hanách a pomluvách, co jsem na tento titul slyšel, sem se docela dobře bavil. Můžou za to Willis i Gere. 70 % ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)