Taliansko, píše sa rok 1481. Akýsi Leonardo z mestečka Vinci (Stefano Molinari) celkom náhodou príde na to, ako možno z olova vyrábať zlato! O päťsto rokov neskôr je zo známeho väzenia Sing Sing prepustený geniálny zlodej Eddie „Hudson Hawk“ Hawkins (Bruce Willis). Aj keď si sľubuje, že sa polepší a bude žiť poctivo, nie je mu to dopriate. Všetci okolo neho - muži zákona i muži mimo zákon - od neho totiž chcú, aby pre nich niečo ukradol! Konkrétne tri vzácne umelecké diela majstra Leonarda Da Vinciho - tieto tri artefakty totiž ukrývajú tajomstvo na výrobu zlata. O prípad sa zaujíma aj pôvabná vatikánska agentka Anna Baragliová (Andie MacDowell). Spoločne s Hawkom sa jej podarí zistiť, že v hre je diabolský plán na ovládnutie sveta, ktorý zosnovali sadistickí milionárski manželia Darwin (Richard E. Grant) a Minerva (Sandra Bernhard) Mayflowerovci. Do naháňačky okolo Da Vinciho vynálezu sú zapojené snáď všetky strany - agenti CIA, vatikánska tajná služba, mafia... (TV Markíza)

lxbch

Co na tom, že spousta lidí tenhle film zatratila a pohanila, mně se to zdá dobrý. Hlavní je, že mě to nenudilo! A to jsem to viděl asi 4x. ()

foundation

Toto je jedna z velmi mala komedii ktora je schopna udrzat ma v pozornosti cely cas. Z 90 percent vynikajuci napadity a hlavne nenasilny humor ktory nie je zalozeny len na tom ze sa niekto niekomu vyserie na hlavu alebo nacura do pohara s pivom. Willis dostal rolu ktora bola mu asi bola usita na mieru. Takisto Richard Grant a Sandra Bernhard alias manzelia Mayflowerovci nemaju absolutnu chybu. Genialny casting a vidno ze ti dvaja si to vazne uzili :D. Ak by som mal niekomu napisat list komedii ktore doporucujem/ co by bolo u mna vazne tazke/ tato by v nom rozhodne nechybala. A ako jeden z velmi mala filmov ma Hudson absolutne dokonaly cesky dabing. POZOR. Myslim ten stary povodny cesky dabing, nie tu zmrsenu odpornu novu verziu. ()

tranquill

"Promiň, byla to nuda, tak jsem se zachránila sama." To byla asi nejlepší hláška. Tato dobrodružná komedie měla své silné i slabé chvilky, ve výsledku standard. ()

Stíba

Přijde mi, že naprostá většina lidí ztratila smysl pro humor. Byť je v tomto případě možná trochu přihlouplý, ale stále více než důstojný, strašně přímočarý, hutně dávkovaný a obratně a lehce do toho klasického příběhu zakomponovaný. Já se skvěle bavil scénu za scénou. ()

haWranka

Je to zvláštní, ale praštěnost a naprostá nereálnost tohohle filmu se mi svým způsobem líbí. Není tu nic náročnýho, nic, u čeho by se muselo přemýšlet a příjemně to pobaví. A taky si užívám ty písničky. Jediný co mi vadí je ten nechutně křečovitej páreček hlavních záporáků. ()

Slimakovec

Tohle neni ani tak o ději, jako spíš o vtipu. A toho tam je víc než dost, třeba scéna s Monou Lisou hned na začátku. Tady se nedá najít absolutně nic reálnýho, všechno je nadsázka a parodie. A to je dobře. A jedna perlička - omylem jsem si to pustil s českym dabingem na levnym DVD z novin a doslovný přeložení "holly shit" jako "svatý hovno" (a to dabovaně), to mi vážně dostalo! ()

Inozuka

Zdá se, že tohle nemůže být špatný film ... hláškující tvrďácký zloděj, sexy jeptiška, psychopatický padouch, borec ze CIA s poker facem, záhada kolem Da Vinciho a Řím. Ale přestože ingredience jsou lákavé, výsledek chutná jako pověstný dort pejska a kočičky. Scheisse Hund und schweine Katze. ()

Bounded

Dojem z dětství se proměnil ve zklamání. Jak se píše všude okolo, jedná se zejména o humor, který ač je někdy vydařený, tak rozhodně ne vždy. Hudební vložka je podaná příjemně, Bruce Willis taky neomrzí, ale co filmu škodí nejvíce, je to, že je neuvěřitelně špatně sestříhán a absolutně nekonzistentní. Působí na mě dojmem, že každou scénu točil někdo jiný a v důsledku toho se část filmu dá normálně odkoukat, ale ta druhá nikoliv. Asi tak padesát na padesát. ()