Pokud chcete hovořit s duchy pomocí duchařské tabulky, velice riskujete. Nevíte totiž, jaký duch se s Vámi spojí a co s Vámi zamýšlí. Co když Vás začne terorizovat? A co hůř, co když Vás ovládne! Proto platí pravidlo - NIKDY S DUCHY NEHOVOŘTE SÁM. To udělala hrdinka filmu, a tím se ocitla v kolotoči děsu, násilí a zkázy. Oba muži, kteří ji milují, musí zapomenout na vzájemnou rivalitu a nasadit všechny síly, ba i vlastní život, aby ji zachránili. (oficiálny text distribútora)

topi

Vyloženě pitomá a laciná blbost, ze které šplíchá béčkovost na všechny strany, což mi zrovna u tohoto fláku neskutečně vadilo. Všechno špatný, od hrozných hereckých výkonů až po samotný děj, který ani radši komentovat nebudu. Dlouho jsem si tak nepřál, aby už byl konec a ten byl tedy opravdu geniální. Tohle je přesně ten typ béčka, který je směšný, naivní, nudný od začátku až do konce a na který se už nikdy nepodívám znovu. ()

cariada

Lidi vyvolají ducha "neviditelného" a ten si hraje a vraždí. Stále stejný scénář, někdo tomu věří jiný ne. Slabší béčko. Ps- už jste našel kladívko? ()

Rodriguez

Jako sranda to začalo a jako velký smutek skončilo. Tajemná tabulka Quija je totiž bránou do jiného světa a když narazíte na ducha, nemusí být pokaždé hodný jako osmiletý kluk. Zlo totiž nikdy nespí a využije každou šanci, jenom aby uškodilo. 35% ()

Koly

Film NIGHT OF THE DEMONS, který Kevin Tenney natočil tři roky po WITCHBOARD mi přišel jako hodně slušné béčko, ale nějaké větší sympatie z mé strany si nezískal. Proto jsem s otevřenou hubou čuměl, co se to před mýma očima odehrává na televizní obrazovce při sledování prvního Tenneyeho záseku. Filmu nemám co vytknout. Skvělí herci (Tawny Kitaen je luxusní), výborná atmosféra a perfektní gradace nijak slabé zápletky. Vůbec mi není jasné proč Tenney s horrorem, který se, dle mého, kvalitou hodně blíží podobně laděnému A NIGHTMARE ON ELM STREET, nijak výrazněji neprorazil. ()

Fox Mulder

Nejlepší film od režiséra Kevinna Tenneyho. Výborná až brutální atmosféra z celého tohoto filmu, činí neskutečný horrorový zážitek. Tento film patří mezi nejlepší duchařské horrory, který jsem viděl. ()

TO

Zlý duch skrze duchařskou tabulku ohrožuje překrásnou Tawny Kitaen (ta hrála třeba snoubenku Toma Hankse v Pánské jízdě). Duchařská tabulka Ouija je docela strašidelná záležitost, a přitom jsem o ní moc hororů neviděl. A tento není nic výjimečného, je jen průměrně napínavý a průměrně strašidelný. ()

Tomes83

Takový bordel neměla ve svém pokoji ani LINDA BLAIR, jejíž jméno ve filmu zazní! Místo kapitána Ahojky tu ale máme masového vraha se sekyrou, kterou se nebojí použít... A proto raději Ouija tabulku nepoužívat... ()

Han22

Solidní duchařina z doby, kdy to ještě neznamenalo japonské černovlasé holčičky se střihovým pohybem. Zdejší duch je vyvolán mladým párem, komunikuje skrz Oujiu a vstupní bránou do světa je mu člověk. Witchboard přichází s civilním, nebéčkovým a trochu nudným pojetím, ale je tu od všeho tak akorát - nějaké to hýbání předmětů, posednutí, pár pěkných vraždiček, odhalování minulosti s nečekaným zvratem a sympatické postavy. Finále je slabší, ale celkově jde o slušný průměr. PS: U Tawny Kitaen jsem dlouho přemýšlel odkud ji znám a nakonec bingo - hrála v Herkulovi s Kevinem Sorbem jeho ženu Deaneiru. ()

Adramelech

Hrátky se spiritistickou tabulkou bývají poměrně častým námětem mysteriózních filmů, takže by se téměř dalo hovořit o jakémsi jejich subžánru. Když se toto téma dobře uchopí, vznikají docela koukatelné filmy. Tento mě však zas až tolik neuchvátil. Mimochodem, spiritistické tabulky se dají koupit i u nás, i když zpravidla jen v anglické jazykové mutaci. Prodejci je nabízejí na internetu a na to, že jde o potištěnou lepenku a kousek dřívka s kolečky, bývají dost předražené. Viz Seznam/Zboží/spiritistická deska. Hlavní nebezpečí práce s takovou tabulkou spočívá v tom, že nekonzistentní odpovědi a chybné předpovědi „duchů“ experimentátora časem omrzí a zakoupený předmět se tak po nějaké době stane pouhým lapačem prachu. ()

Zevon odpad!

Myslím, že se při výběru filmu přestanu řídit hodnocením na tomto webu.Kdysi jsem tak mohl činit téměř s jistotou a případné rozdíly byly v toleranci a možná i mém vkusu.Bohužel časy se mění,změnila se i sestava hodnotících,zřejmě se prudce snížil i jejich věk, úroveň komentářů se propadla do jámy lvové a já osobně mám dojem,že ještě bude hůř a že změna k lepšímu je v nedohlednu.Buďto se tedy smířím s tím, že lépe už bylo,nebo časem budu rezignovat,jak většina starousedlíků, co web navštěvovala, byť jen pro informace (jako já).Vězte, že tohle není žádný horor,ani napínák, napružovák, pasta, knedlík či jak jsem to zde v jiných recenzích četl. Není to ani filmové béčko. Není to ani céčko. Je to strašlivý opruz všech, co s tímto filmem měli co do činění. Ochotnické divadlo poskládané z vesnické selanky Vás zaujme a pobaví víc. Celý film byl natočen podle mne jako vedlejší produkt a nízký rozpočet je tím nejmenším, čím trpí (vsadím se, že ti zoufalci hráli na fakturu a maskér byl současně i zvukař, osvětlovač a kameraman v jednom). Jedinný moment, který mne zaujal, byl konec, kde se ve dveřích objeví dementní policista v tesilových kalhotách zařezaných do rozkroku, s výrazem Vás ujišťujícím, že má každou kouli na jiné straně zářezu, další profesí pyrotechnik (já osobně bych mu nesvěřil ani prskavky na vánoční stromek), exorcista, eskamotér, policejní údržbář a spol., sběrač koňských koblih a šišatých kol, jak drží umělohmotnou pistoli a za ním mu přes rameno nakukuje půlka Matiční ulice. Vzhledem k tomu, že se ve filmu jinak vyskytuje jen tak půl tuctu osob, byl tohle skutečně výkon. Málem sem si nadělal do kalhot smíchem, tolik šmíry na jednom místě se hned tak nenajde, v které frontě se vyskytovalo takové hafo přiblbých obličejů pohromadě? A bát se? Nenechte se vysmát, víc Vás vyděsí Pat a Mat, když tapetují obývák. Nevěříte? Věřte! (Vyjel jsem si hodnocení od těch, co dali víc jak tři hvězdy, musím konstatovat, že je přesně opačné od mého názoru i ve všech ostatních filmech. Asi se ze mne stává paranoik, neměl bych na sobě zapracovat?) ()

beso74

Nie je hra ako hra. Aj keď sa vraví, že kto sa hraje, nezlostí, hračky si treba vyberať starostlivo. Žiletky, ruská ruleta a podobné srandičky totiž nie sú pre každého. A samozrejme aj ouija, tá na zoznam odporúčaných hračiek rozhodne nepatrí. Linda je už však na Barbiny pristará, priateľ Jim ja často v práci a tak si našla kámoša, síce je to 10 ročný chlapček, presnejšie povedané jeho duch, ale stále lepšie ako nič. Typický duchársky príbeh, v ktorom však nevystupujú tupí tínedžri, ale skupinka dvadsiatnikov. Je to bez digitálnych orgii či hektolitrov krvi, má to však celkom príjemné obsadenie, aký taký dej a hlavne pozvoľna gradujúce napätie. Problémom je vzťah ústrednej dvojice ex-kamarátov Jima a Brandona, ich neustále ťahanice a vysvetľovania film brzdia. Aj napriek tomu si spravil režisér Kevin S. Tenney svojim debute dobré meno. V podobnom duchu natočil aj dvojicu svojich nasledujúcich filmov - Night of the Demons and Witchtrap. Pre milovníkov hororov 80. rokov je pozrieť si túto trojici priam nutnosťou. ()

Agneszka odpad!

Já se omlouvám, ale nemůžu jinak. Taková ztráta času a zbytečné dráždění mých nervů! Mizerné efekty, mizerné herecké výkony, směšné rozuzlení. I s přihlédnutím na rok výroby, dovedu odpustit efekty, ale kde je kompenzace v podobě napětí? Zbytečné a směšné jak televizní noviny. ()

GothRot

Hurá, konečne som sa pri filme bál. Nešlo však o strach vyvolaný lakačkami (aj keď aj to sa stalo), ale skôr o neuveriteľne intenzívne napätie ktoré ma ťažilo v podstate od začiatku do konca a dosiahlo vrchol pri scéne "očistnej" seansy. Námet ma potešil, jeho zrealizovanie nesklamalo. Okrem toho sa na Tawny ohromne dobre pozeralo... V niektorých momentoch síce serióznosť snímku pokrivkávala ale výsledný dojem je viac než dobrý a lepší ako pri moderných pseudo-ázijských amerických horroroch. Jeden zo zabudnutých filmov, čo stoja za to. 7,5/10 ()

Pollini

Toto patří k velmi dobrým duchařským filmům ve své věkové kategorii. Atmosféra je skvělá od začátku do konce, dokonce mě mrzeli mrtví v průběhu filmu, což se hned tak nestane po vykrmení akčních trháků, kde jsou mrtvoly jen číslo na statistice. Závěr je zajímavý, i když se dá trochu čekat. ()