Když byl v roce 1969 natočen historicky první český dětský televizní seriál, zachycující současné děti a jejich starosti, okamžitě vzbudil u diváků ohlas. Ukazoval obyčejné dětské kamarádství, vztahy mezi dětmi i dospělými, zachytil atmosféru pražské Malé Strany (natáčel se v okolí Jánského vršku i pražských barokních zahrad v podhradí) a „nastartoval“ například i hereckou kariéru Marka Ebena v roli Válečka. (Česká televize)

Prochazka19

Seriál by byl vynikající, i když celkový dojem poněkud kazí Marek Eben, který se sice poctivě snaží hrát, ale oproti dalším dětským účinkujícím působí příliš strojeně, až bych řekl toporně. Svoji roli odříkává jako básničku před tabulí a moc často se dívá přímo do kamery. Inu, byla to jeho první role. To takový Michal Michálek a samozřejmě Tonda Navrátil už měli své první filmové role za sebou. Přidanou hodnotu seriálu představují – dnes již historické – záběry nejen Malé Strany, ale i části Pražského hradu a Hradčan. Některé scény už by se dnes natočit nedaly, leda v ateliéru. ()

valisimek05

Dětství mých rodičů, a také moje. Bydlím na Malé Straně od malička a vždy jsem chtěla být součástí takové party a zažívat taková dobrodružství. Trochu mě mrzí, že Ferda už nebyl ve druhé série. Byl můj oblíbený. Tu první sérii mám proto raději. I tak dávám plný počet. ()

vinducha

Člověk si to tak nějak pamatuje , hlavně tu znělku ,  a vlastně narozdíl od dnešních děťátek , když něco vyvedli , vždycky to bylo spíš k pousmání , jsem už opravdu starej , protože musím říct , jo časy se mění  . Pak už mi jen vyvstane ten mezník , jak paní režiserka vykopla z pokračování Ferdu a to byl dle mého ten nejsprávnější raubíř. ()

nobodyx

Krásný seriál o partě, která prožívá na staré Praze. Doporučuji dnešním mladým, aby viděli co je to parta bez hulení trávy a pití alkoholu a že i bez toho se dá prožít plno hezkého. ()

JARDAHONDA

Čtveřice nerozlučných kamarádů z Malé strany : Gábina,Ferda,Honza a dobromyslný Váleček v podání nezapomenutelného Marka Ebena,který je s touto rolí spojován celý život..,,,,,,,,,,Hezká vzpomínka na školní léta **** ()

horskejvlk

Velké mínus za mizernou kvalitu čb materiálu, použit nejlacinější ceuloidový film z Rumunska. Další rozostřenost a už vše jen dodělali. Plus za opravdu pěknou hudbu, velká plus za krásnou Malou stranu. Lítání po členitých barokních domech jejich půdách, schidištích a dvorcích, takové dětství v klidných časech socialismu kdy Praha byla v podstatě jen velké maloměsto zvláště pak “malá Strana” by stálo za to. Dnes díky přehršli pohádek tento seriál díky své mizerné obrazové kvalitě nemůže obstát snad jen pro ročníky 60 a výš kteří tento seriál sledovali dětskými očima při nulové konkurenci dětských pořadů. Kdyby to byla kvalitní barva film Kodak byla by to pěkná kronika Malé strany. Dnes by byla výzva film přetočit udělá remake ale tak aby kouzlo barokní Malé strany bylo umocněno. ()