Pokračování původních Kamarádů z roku 1969 v zajímavých dobrodružstvích nám všem známých Gábiny, Válečka, Ferdy a Honzy v českém seriálu určeném především mládeži. (Karlos80)

francis odpad!

Právě jsem viděl epizodu Nejhezčí táborák a bylo to tak ubohý, až je mi z toho zle. Je to zahraný tak děsně, že by moh závidět i Walker Texas Ranger, navíc je to hovadina. Lituju sám sebe, protože si pamatuju, že když jsem byl malej, normálně jsem na to občas koukal. Hlavně nechápu, jak můžou ty děti hrát tak děsně a nepřesvědčivě, když to je poslední díl druhý série, tudíž už musej mít něco za sebou. Co tam proboha ta režisérka celou dobu dělala? Jako z jinýho světa působí scény, kdy Marek Eben v roli Válečka hraje na banjo - najednou je suverénní a dává na chvilku zapomenout na tu trapnost okolo (přestože ty songy taky stojí za houby). No nic. Jdu si umejt pusu mejdlem. ()

Lupes odpad!

Ach, to je ale agitační sr..ka! Dobrý je Ebenův herecký projev, jeho začlenění do pionýrského kolektivu už tak dobré není. Umělé, nevěrohodné, nereálné. A "správný pionýrský vedoucí" Štěpánek vám bude zaručeně lézt na nervy. Ze strany režisérky je to jednoznačná úlitba Normalizaci. A lezla jim tam pěkně. ()

kingik

Kamarádi se nám krapátek za socialismu utrhli ze řetězu a nepřiznané soft porno pro mládež je na světě. Když sexuálně náruživou Gábinu obhospodařovali Ferda s Honzem, bylo jasné, že do téhle sehrané trojky už nikoho nepřiberou. Jenže to riskli s obtloustlým klukem, který po nevydařených hrátkách dostal přezdívku Váleček. Slovo dalo slovo a ti tři si navždy přísahali, že nikdy nesmí vyjít najevo jejich bisexualita. Gábina třeba nic nepozná a oni dál zachovají ten podivný čtyřúhelník. Díly Sklep, Garsonka, Strýčkova chata a Podkroví u bratrance byli asi nejlepší. Mé hodnocení: 40% ()

MM_Ramone

Pokračovanie pôvodného televízneho seriálu pre deti a mládež "Kamaráti" obsahuje sedem epizód: 1. "První taneční", 2. "Besídka", 3. "Miminko", 4. "Váleček v televizi", 5. "Prázdniny", 6. "Přepadení", 7. "Nejhezčí táborák". Režisérka Vlasta Janečková ich natočila v roku 1973. Prekvapuje ma vysoké hodnotenie toho titulu, pretože ja som si ku nemu nikdy nedokázal vypestovať pozitívny vzťah. Silne ma iritoval najmä pubertálny neherec Marek Eben v úlohe obtlstlého, premúdrelého Válečka. * ()

cold

"Eben jako váleček, čumí jako prase(*), kamarádi starý mladý chodí za ním zase. Když to vezmu kol a kolem, špatná doba dobrý dojem. Eben se teď stydí, ať se zeptá lidí. Vzpomínájí Ebene na tebe, ne že ne. Potom také vzpomenou, na tu paní schrbenou. Pochvalíme pilnou Věrku, naší známou režiserku.Děkujeme za tu srandu, bereme to jako švandu." ________(*) pardón pane Ebene použito jen pro účel nejapného verše. ()

• Prázdniny tráví svazáci-kamarádi v Obci Štětkovice, která se nachází v okrese Příbram. (sator)
  • V závěrečných titulcích 5., 6. a 7. dílu je herec Josef Bláha uveden jako Karel. (jexik)
  • V minulé epizodě Prázdniny (1973) Váleček (Marek Eben) vybílil chalupu vápnem a v tomto díle už má zase stejnou malbu jako před vybílením. (sator)