Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

Radeck

Moc krásný film kde nechybí nic co bych neměl rád. Vše je tak dokonale zabaleno do humorného i poučného příběhu se skvělými herci, režii, scénářem atd. no a to mi stačí abych tomuhle filmu ke kterému se rád vždycky vracím udělil zaslouženě plný počet hvězdiček. ()

honza.g

Americká mutace Dostojevského Idiota. Občas docela vtipné. Ale v podstatě romantika se šťastným koncem. Naštěstí to skonšilo krátce po t=, co děj začal být nudný. ()

sun.eagle

Příjemná komedie, těžící se zajímavého námětu, pokud vám nevadí šklebení Frasera, ale to bohatě vyvažuje krásná Alicia Silverstone. Začátek kdy hrdina bojuje s "nepřátelským světem" tam venku a otrkává se je to nejzábavnější na celém filmu, ke konci to trošku upadá, ale pořád je to fajn komedie na víkendové odpoledne, kdy venku prší nebo se vám prostě nikam nechce a chcete jen  chillovat na gauči. ()