Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

Superpero

Už od suprových úvodních titulků jsem věděl, že mě to bude bavit. Ten film je prostě fajn. Začátek v bunkru je moc hezky udělanej a Christopher Walken se Sissy Spacek jsou geniální manželskej pár. No a nejlepší je, že i Brendan Fraser drží tempo a je fakt skvělej naivní dobrák. Ta romantická linie nezklamala a byla taková příjemně uvěřitelná. Alicia Silverstone byla sympaťačka. Prostě skvělej film na odreagování. ()

tron

„Vedela som, že to takto dopadne. Si ako stratené šteňa.“ Každý film s dobrou tanečnou scénou v mojich očiach automaticky stúpne aspoň o pár bodov. Ale PRÍCHOD Z MINULOSTI by bol fajn aj bez nej. Okrem cukríka Brendana Frasera, ktorý je na zahryznutie, ktorý je tu kúzelne na zahryznutie i pre tvrdých heterosexuálov, sa vydaril aj scenár. Síce operuje s mnohými klišé filmov o „cudzincovi v našom svete“, ale sú obohatené sviežimi drobnosťami (hrdina síce 35 rokov prežil v podzemí, ale nie je to žiadny blbec a páli mu to). Potešilo ma tiež kvalitné herecké obsadenie (vrátane Alicie Silverstone, obvykle extra nesympatickej) a niektoré vtipy takmer ako z Monty Python (náboženská sekta, boxovanie Nathana Filliona). ()

blackrain

Výstižný název. Adam se narodil v protiatomovém krytu, který jeho otec před strachem ze studené války postavil na zahradě. Brendan Fraser v roli mladíka nezkaženého a nepolíbeného. Snaží se dohnat, co se dá a taky to dožene.Je sladký a okouzlující. Ta jeho taneční kreace v baru byla super. Sissy Spacek neustále pijící šampaňský koktejl. "Kdo si?" "Matka" "Je to matka". Výborná oddechovka se zajímavým nápadem. ()

Pethushka

Tenhle film nabízí spoustu vtipných situací a skvělé herecké výkony. Obzvlášť Brendan Fraser mě mile překvapil. Největší výhrou je ale originální námět. Možná mohl být využit ještě o trochu lépe a scénář se mohl obejít bez těch pár ohraných klišé. Ale ikdyž tomu chybí nějaká ta "svoucnost", je to jedno velké překvapení. 3,5* ()

bloodcountes

Výbornej film, přestože mám neodbytný pocit, že by se ze zápletky dalo dostat mnohem mnohem víc:) Nejvíc si mě získal Brendan Fraser, který byl totálně přirozený, zatímco jeho protějšek střídal jednu grimasu za druhou a občas byl na facku:)))) Rodičové k zulíbání, hudba vynikající, celkově velice příjemný oddychový film. ()

• Adamov (Brendan Fraser) kabát, ktorý ušila jeho mama, bol vyrobený z rovnakej látky, z ktorej je ušitá obliečka jeho rodičov. (Pat.Ko)
  • V televizi byl párkrát vysílaný pod názvem POLOČAS ROZPADU. (bo.rec)