Americký televízny film je voľnou a miestami trochu neobvyklou adaptáciou slávneho biblického príbehu o zničení hriešnych miest Sodomy a Gomory, o potope a mužovi menom Noe. Ten je síce obyčajným robotníkom, ale jedného dňa počuje Boha, ktorý pre neho má osobitnú úlohu. Bol totiž jediným poctivým človekom, ktorého Boh našiel medzi hriešnym obyvateľstvom pyšných miest Sodomy a Gomory a preto práve jeho varoval, keď sa rozhodol vyčistiť hriešne mestá a poveril úlohou nájsť ďalšieho poctivca. Lenže Noe ich medzi susedmi príliš nenašiel a tak varoval aspoň Lota a jeho ženu Sarah. Boh im povedal, aby šli, oni šli a za chrbtom počuli desivé zvuky skazy oboch miest, na ktoré Boh zoslal ohnivé gule ... (TV Markíza)

karel46

Tak tohle je slátanina v tom nejryzejším slova smyslu.A tváří se to naprosto seriózně.Chybí snad už jen Pavka Korčagin spolu s predátorem. ()

Hopkins

Hodnotím to jako bečkový film z produkce hallmarku . Nečekejte žádné přemštěné triky a nějaký hollywodský trhák ale námět byl dobrý a koukat se na to rozhodně dá. ()

kratina

Chtěl jsem si po té letošní nepodařené potopě spravit chuť, ale nespravil. I tahle verze potopy znalce bible zřejmě znechutí, kované ateisty moc nerozesměje (těch pár rádoby vtípků to nevytrhne), fanoušky Jona Voighta příliš neuspokojí a diváka konzumenta bůhvíjak nezasytí. Zlatý Darren Aronofsky a jeho mainstreamové necky roku 2014. ()

Kariya

První film, resp. část je celkem dobrou podívanou, která se sleduje naprosto v pohodě. Ale ta druhá, to je jen nastavování minut, desítek minut naprosto nudných a zbytečných. Jednoduše mletí z posledního. Spolu s archou, co se po tak dlouhém a vyčerpávajícím kroužením v ničem kolem ničeho s vypětím všech sil zastavila na pevnině, jakoby se i dotočily všechny rezavé rozvrzané kamery a dosvítily reflektory a štáb jakoby jen s obrovským oddychem dopadl na zem a řekl si: ,,Uff, konečně to máme za sebou." Tak nějak ten konec nedopal jak asi měl....65% ()

Lewaso

Můj názor je, že když vám někdo na pozlaceném podnose podá příběh, který nemusíte luštit z Velké knihy, sluší se poděkovat. Pohled je, pravda, netradiční, ale předvedená show neurazí a sdělí téměř vše, co jste si přáli vědět a báli jste se zeptat. ()

Merenre

Tenhle film jsem měl rád. Hallmark měl na ty mytologické příběhy prostě talent, tohle se sice nemůže ani v ve snu vyrovnat dokonale brilantnímu Končalovskiho Odysseovi, který je pro mě zatím nejdokonalejším zpracováním mytologické látky (at už jakékoli) v historii filmu, ani vynikajícímu Merlinovi, ale je dobře se na to dívá, odsejpá to a nese se to celé v takovém komickém duchu s velmi příjemným, upřímným a nevynuceným humorem. ()

Renciasko

Súhlasím s komentárom od Austen.. Jednu hviezdu dávam za snahu podať tento príbeh trochu v inom štýle, komicky. Ale pritom dopustiť sa tak veľkého časového prečinu? Spojiť príbeho Noeho s Lotom?? Absolútne nekriticky vykonštruovaný príbeh, ktorému uverí každý, kto o tomto nemá ani zdanie. To je ako keby sme skĺbili do filmu Svätopluka a Štefánika. absolútne nepochopiteľné. ()

soukyd33

Zkáza Sodomy a Gomory, je známou katastrofou pro lidstvo, a první ze dvou zkáz. Tou druhou je Světová potopa, kde bude hrát hlavní roli právě loď Archa. Příběh se drží silné pouto, a staví proti sobě dobro a zlo lidstva. Scény jsou dobré, a herci také. Herecké výkony průměrné, ale stačí to. Hudba není špatná, melodie též. Poznámka: Na Arše musel být dobrý blázinec. Poznámka: Boží hlas je i zde velmi důrazný, a děsivý. Ale má to své důvody. Zajímavost: Podle příběhu je duha, smlouva s Boha s lidstvem, že už nikdy nezasáhne do osudu lidstva. Každý člověk si jde svou cestou. Ve filmu ale už před potopou, je duha jasně viditelná. 🤔 (Nevím jestli je to schválně, nebo chyba ve filmu.🤔) Hvězdiček 3 ()