Nadšený staviteľ Paul Wagner (Andy Armstrong) buduje v Honkongu tunel spájajúci ostrov s pevninou. Tesne pred dokončením ho však zavraždí mafia spolu s manželkou Katherine (Sarah-Jane Varleyová) a obchodným partnerom Nigelom Griffithom (Alan Scarfe). Z dažďa guliek ako zázrakom uniknú len Wagnerovi malí synovia Chad (Alicia Stevensonová) a Alex (Paul Aylett). Jedného zachráni domorodá žena, druhého rodinný priateľ a bodyguard Frank Avery (Geoffrey Lewis). O 25 rokov neskôr sa Alex a Chad (v dvojúlohe Jean-Claude Van Damme) znovu stretnú, aby na výzvu Franka Averyho pomstili smrť svojich rodičov. Najskôr sa však musia dohodnúť medzi sebou, pretože fyzicky sú si navlas podobní, ale povahy majú celkom rozdielne. Z Alexa urobil život na ulici tvrdého a nedôverčivého cynika, Chad, žijúci v prepychu Frankovho domu, je ľahkomyseľný a mierne naivný mladík. Poraziť bezcitného mafiána Raymonda Zhanga (Philip Chan) a jeho kumpánov však znamená spojiť svoje sily a naučiť sa vzájomnej dôvere. A boj to nebude ľahký, pretože proti nim stojí bezcitný a krutý Zhangov zabijak s prezývkou Moon (Bolo Yeung)... (TV JOJ)

peto12

Výborný akčný film s van Damme, v ktorom sa bratia stretnú po 25. rokoch odvtedy, čo im zabili rodičov. van Damme ma v tomto filme nezklamal. Bolo Yeung bol tiež dosť dobrý. ()

Martin741

Na Van Damme -ho to ma pomerne slusny scenar, reziser Sheldon Lettich taktiez vyzera, ze sa do filmu vyzna /dokaz v podobe Double Impact/. Aj ked Van Damme moc hrat nevie, a dejova linia je slabucka, chvalim perfektne akcne sceny, zaporaka Bolo Yeung-a a orientalne prostredie. Zral som to ako decko a zerem aj po 12 - 15 rokoch. Hodnotim ako celkom chutne filmove zradlo 84 % ()

Figu

To co mě přepadlo po letech s Chadem a Alexem, byly pocity úžasu a uchvácení!!! Van Damme v nejlepší formě a to hned dvakrát. Takhle má vypadat pořádnej akční filmek! Jednoduchej příběh, skvělí záporáci v čele s Bolo Yeungem, spousty soubojů a tvrdých ran! Paráda! Jean-Claude válí, kope, tříská, hází otočky, přesně střílí... Boží!!! Úžasnej odvar, kterej zůstane nesmrtelným, kor když máme ještě jako bonus jednoho Van Damma navíc! Pojďme se všichni přidat k pomstě dvojčat a nakopat ty žlutý prdele!!!... 90% ()

bourec

Připomenutí tohodle fláku sem si plánoval už dlouho. Těsně po vzniku jsem měl doma kopii na vhs. Pak jsem ale dělal čistku, a tohle a spousty tehdejších filmečků z hong-kongu zmizelo na smetišti. A co těch filmů tehdejší doby bylo. Je pravda, že tohle patří k tomu lepšímu. U mě ovšem pouze tři hvězdice. Na víc to nevytáhnu. 50%. ()

Wormboy

Prvy zo Jean Claudovych "klonovych" uloh. Ukladna vrazda rodicov,zjazveny Bolo Yeung, dvakrat Jean Claude Van Damme a mlatenica moze zacat :) Len ten Jean Claude ako Alex je nasmiech, ruzove sortky,pritepleny hlas s belgickym akcentom,uplna parada...Samozrejme ten hlas si clovek uzije len v orgininaly. ()

c.tucker

Díry ve scénáři opravdu nepřehlédnutelné, ale dvojrole je super a hlavně jejich rvačka. Nahá těla se tam taky objevují. Všude střelba, kopy a jiné údery a ještě sympatický Geoffrey Lewis s perfektní přehledme o situaci. ()

dr.fish

Po dvaceti letech obnovená premiéra Dvojitého zásahu a myslím, že tenhle film je lahůdkou. Pobavil jsem se. Velká spousta scén se objevila ve Žhavých výstřelech, Naked Gun a Trpaslíkovi. Je to klasika. Závěrečná likvidace padouchú nemá chybu. 75% ()

otík

Rozhodně jeden z naprosto nejlepších snímku tohoto nabušeného Belgičana, který byl v devadesátých letech ve vrcholné formě a v tomto filmu to ukázal nejlépe. Obě dvojčata jsou v jeho podání typickými jeho hrdiny - buď nebezpečný drsňák nebo pohodový šoumen, oba ale umí výtečně rotačky, kopy a boj zblízka. V tomto příběhu si navíc dobře zastřílel a zřejmě zázračně osvícený béčkař Sheldon Lettich dostal z Van Damma neuvěřitelnou akční průtrž. Jedno z nejlepších akčních béček, jaké kdy vzniklo, jeden z Van Dammových a Lettichových klenotů. Hudba: Arthur Kempel ()

sir-dave

Na dvojitém zásahu byl slibný pouze začátek, než se na scéně objevil Jean - Claude, vlastně dva Van Dammové. Replikant mi přišel podstatně vydařenější. ()

panMartin

Nejlepší Damma film který jsem viděl asi 150 krát a vždycky si to strašne moc užívám! Dvojrole dobrý nápad a taky úplně odlišní lidi jeden vyfešákovanej slušnák druhej pouliční grázl. Parádní byl záverečný boj mezi Bolo Yeung a Van Dammem. ()

Deyw

dvakrat vandam je lepsi nez jeden.. :D ja tohle vzdy zral..moje srdcovka miluju to a davam plno! :D na 5 to rozhodne neni ale proste to je srdcovka :D jinak tak na 3/5 max :D ()