Přece neutekl od pařížských mafiánů, aby se stal terčem pro amazonské zabijáky! Francoisi Perrinovi se vždy podařilo nějakým způsobem své dluhy z karet zaplatit. Život na vysoké noze přece jen něco stojí. Ale tentokrát těch sto tisíc dolarů ne a ne sehnat. Mafiánské dluhy bývají mnohem nebezpečnější než dluhy u banky. První výstraha se ještě přežije, ale druhá… Perrin má starostí až nad hlavu, nebo lépe řečeno o hlavu, a tak, když si ho v noci uprostřed Paříže vybere polonahý Indián jako muže, který má zachránit jeho duši kdesi v Amazonii, je to pro něj jen špatný vtip v nejméně vhodnou dobu. Avšak velmi brzy a rád přijme závazek, který mu pomůže zbavit se mafiánských vymahačů. Čeká ho cesta k brazilským indiánům, kde má, uprostřed deštných pralesů, najít šamanovu duši. V té chvíli ještě tento lehkovážný pohledný muž zdaleka netuší, že při záchraně duše toho druhého je jen krůček k nalezení duše vlastní... Hvězdami filmu režiséra Francise Vebera jsou Jean Reno a herec a zpěvák Patrick Bruel. (Česká televize)

MikO_NR_1909

Taká milá a prostá dobrodružná jazda, ktorá sa chvalabohu neberie vážne. Nepôsobí ani nejak extra blbo, skôr je bláznivá tým, že dbá na všakovaké rituály a tým, že nie je fekálna sa na ňu dá aj pozerať. Veber už toho dokázal viacej, zasadenie Jaguára do okolitého prostredia však filmu svedčí. Len nechápem to nasadenia od Rena, snáď nechce ašpirovať na sequeli Terencea Hilla a Buda Spencera, ale skôr k váženejším rolám. Od 1996teho sa toho ale zmenilo a nič z toho neplatí. Čiže brať to s úsmevom a nie ako dáku enviromentálnu agitku. To je potom smrteľný prístup :). ()

papadoce

Pre mňa má tento film zvláštnu príchuť. Po celú dobu na mňa pôsobí úžasne optimisticky, vzbudzuje pocity že všetko bude dobré a že všetky tie sračky okolo sú bezvýznamné. Navyše je to podľa mňa nádherne francúzsky vtipné, ak Vám tento humor sedí. Funguje tu dokonale každý detail, no na druhej strane chápem prečo to mnohí ohodnotia ako priemer. Žije sa dnes v takej záplave blockbusterov, že už je úsudok pokrivený a čokoľvek vymykajúce sa väčšine pôsobí priemerne ak nie béčkovo. Jaguár je v mojej osobnej filmotéke klasikou, ktorú si nedám vziať. Ungamurunga, kunpaua. ()

novoten

Reno umí utáhnout film zcela sám, vždyť se mu už několikrát povedlo udělat z nadprůměrných filmů dokonalé a z vyloženě špatných pak koukatelné. Jaguár je bohužel ten druhý případ a bez charizmatu vyhlášeného drsňáka by v něm nezbylo dobrého skoro nic (snad jen vedlejší role Patricie Velasquez a Dannyho Treja). Obstojná dobrodružná komedie by se z něj možná stala, kdyby Bruelův Perrin nebyl pořád takový had a nesnažil se ze všeho zbaběle vykroutit. ()

Oskar

Jaguár je docela milá dobrodružná komedie, ale řekl bych, že podstatně zábavnější je v první, městské části. Příběh se pak přesune do džungle a tam už to taková legrace není. Francis Veber se ostatně pravidelně osvědčuje v konverzačních, bytových scénách. Odborníkem na džungli je ve francouzské kinematografii Phillipe DeBroca. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +několik zábavných scének a situací, pěkný příběh -Patrick Bruel mi docela lezl krkem, hodně jsem se nudil/// Čekal jsem příjemnou zábavu, bohužel jsem se po celou dobu dost nudil. Fakt mě to moc nebavilo. Neustálá změna v chování hlavního hrdiny byl dost protivná. Jean Reno se taky moc nepředvedl. Z filmu mám hroznej pocit, ale možná je to únavou./// Celkem 42%/// ()

• Jméno hlavní postavy François Perrin (Patrick Bruel) používá režisér Francis Veber ve svých filmech téměř pokaždé. Několikrát se takto v jeho filmech jmenoval Pierre Richard. Ještě častěji potom Veber ve filmech používá jméno François Pignon. (korbitch22)
  • Danny Trejo (Kumare) má jako jediný ze všech indiánů na konci filmu při souboji na těle „válečné“ barvy. To pouze proto, aby zakryly jeho výrazné tetování na hrudi a obou pažích. (korbitch22)