Plukovník Jason Rhodes (Gene Hackman) má už 10 let noční můry. Jméno jeho syna je zaneseno v archívech z Vietnamské války pod nápisem "Ztracený v akci". Po několika neúspěšných apelováních na vládu se plukovník Rhodes rozhodne vzít věci do vlastních rukou. S finanční podporou Texaského naftového magnáta (Robert Stack) a s pomocí pěti mariňáků, přátel svého zmizelého syna, se Rhodes připravuje k uskutečnění své mise. Po měsících tvrdého výcviku, sedm neohrožených veteránů odjíždí do Laosu. Poslední bitva Vietnamské války začíná. (oficiálny text distribútora)

FritoleXx

Pro některé průměrné americké vlastence možná užasné pokoukaní, jací jsou hrdinové a po 10ti letech je napadlo se vrátit pro válečné zajatce do Vietnamu. Pro všechny ostatní jen podprůměrný akční film, který v televizi běží v hodinách, kdy se na ni nikdo nedívá. ()

JohnSmith

Trauma Ameriky z prohrané války ve Vietnamu. Snaha o záchranu pohřešovaných vojáků. Nebylo to moc dobře natočené, ani napsané. A co mě dostalo, jak byli američtí zajatci po deseti letech v zajetí čerstvě oholeni. ()

Ravi

V době, kdy se všichni snaží na Vietnam zapomenout, vyráží plk. Rhodes na neuvěřitelnou anabázi pro záchnanu syna a nejistý úspěch. Během několika dějových zvratů mu zůstává jen pár peněz a banda odhodlaných veteránů, kteří chtějí pokračovat v záchraně vězňů za každou cenu. Film, co nenadchne, ani neurazí a výborně baví. Velmi dobře natočené béčko, kterému například ani mnohem mladší "Slzy slunce" nesahají na paty. Dávám 70% = 4-/5 ()

Han22

Klasická rambovina typická pro 80. léta. Plukovník Gene Hackman a parta žoldáků se připravuje na akci, aby zachránili vězně z Vietnamské války. Pro tyhle filmy mám slabost, tady je všechno, co takový film má mít - seznamovaní s hrdiny, trénink i skvělá finální akce. ()

Pavlík

12. 05. 2012 (131.); pana Hackmana jsem viděl po delší době, byl jsem opět spokojen, ale ve skutečnosti by ti neohrožení měli více problémů ()

divak84

naprosto fantastický film. ano v dnešní době neobstojí, ale před 20 lety to byla šupa.... hlavně začatek a konec. ujížděl jsem na něm v mládí docela solidně ()

Kovaja

Béčkový akčnák???Panečku ale jaký??Na konci sem musel slzu zamáčknout.Hackman povolal do osvobozující mise za svého syna sympatáky,to se musí nechat.Každou minutou sem film hltal víc a víc.Všimli jste si jak váleční veterání v boji dávali prsty ze spouští při přemístnování se z místa na místo???Nějakýho poradce rejža mít musel.To bez debat.Jasný,závěrečná šalovačka je klasická americká pitomost ale mě se fakt líbila.Smekám:-))) ()

mourinho

Je mi jasné, že k takovéhle misi je třeba tvrdého výcviku, vše se musí pořádně připravit, nacvičit........no, každopádně věnovat tomuto více než polovinu stopáže, to mě přiznám se trochu vadilo a hlavně nebavilo. Ale jinak se to dá. ()

MickeyStuma

Vedle Chucka Norrise a Sylvestera Stallouna se bez problémů zařadil Gene Hackman se svým snímkem o záchraně amerických zajatců ve Vietnamu. Hraje tu otce, který se rozhodl najít svého syna vedeného ve spisech jako nezvěstný. Silný příběh, který nenechá na pochybách svojí kvalitou a výstředností. Každá scéna je vyobrazena velice realisticky, čemuž dopomohli i výborné herecké výkony. Podařený je výcvik naverbovaných veteránů. To se jen tak nevidí. A zvlášť, když je cvičí někdo, kdo ve vietnamském pekle nikdy nebyl. Toho výborně ztvárnil Patrick Swayze, který v té době ještě nebyl tak známý. Útok na tábor je vskutku tvrdý a zásadový. Otec nasazuje krk, aby našel syna, ale zatím má jen čtyři vysvobozené pološílené vojáky. Konec je nečekaný a překvapující. Citový výjev proniká do smyslů a dává divákovi najevo, že takový konec prostě musel být. Jedná se o velmi povedené dílo po všech směrech. Norris a Stalloune se svými ryze akčními kousky můžou jít stranou. Tady jde především o lidskost a rodičovství. Jaký jiný otec by tohle dokázal udělat. Pro českého diváka je zajímavostí, že v 53 minutě stopáže se na scéně objeví i Jan Tříska. ()

vozralec

Dobrý akční film. Hackmanova banda se vydá osvobodit zajatce. Tříska jim pak v Thajsku prodá zbraně. Téměř za čtyři hvězdy. ()

johnsnow

podarený film. Síce výcvik je trošku dlhší než by sa patrilo ale má fajn scény aj fóry a potom dôjde na parádnu akciu a dojímavý záver. Za 5*. ()

Blazkowicz

Další z řady akčních béček z prostředí Vietnamu. Teda spíš Laosu abych byl přesný, ale kdo pozná rozdíl. Rákosníci jsou všude. Jako celek to patří v rámci žánru k tomu lepšímu. 3* ()

Saxos

Jediný z amíků, kdo trávil s radostí svůj pobyt na rudých vietnamských rýžových polích, byl kromě Chucka Norrise samozřejmě John Rambo. Ostatní to tam moc nebavilo. Záchranná operace dopadla dobře. Počet zachráněných čtyř kusů se plně vyrovnal počtu obětovaných, když nepřipočítáme rodinu šikmoočka drogového dealera. Klady: klasické béčko osmdesátek, které neurazí; křoví Jana Třísky. ()

Kosta

Sedm statečných ve vietnamské džungli. Co dodat. Až na Hackmana, který předvádí svůj standartní nadprůměrně buldočí výkon, jsou výkony ostatních herců silně nepřesvědčivé. Amerického patriotismu až na půdu. Přesto takový film jednou za čas diváka pobaví. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)