Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

diesel5016

Na konci filmu jsem měl chuť vytrhat parkety. Film, z pohledu od odposlouchávacího experta, začíná jako "standardní" den, při práci týmu, který vede Harry Caul (Gene Hackman). Začátek je uvolněný, ale postupně roste atmosféra a člověk začne víc a víc přemýšlet. !SPOILER!: Nejlepší scéna je asi v hotelu, kde si celou dobu myslíte, že tam zabíjí tu hezkou holku z náměstí. Za mě plný počet, ()

JollyJOKER

Zvuky, obrazy, stíny a světla, obrazy, zvuky, zvuky,stíny , světla, obrazy....... příliš monotoní, divadelní, ale něčím přitahujicí jak magnet.... ()

honza.g

Kdo s čím zachází, také s tím schází. Aneb pěkně zdokumentovaný rozpad osobnosti odborníka, který "jenom" pracoval pro fízly. Fascinující byl ten veletrh špionského náčiní, ta lehkost a veselost prodejců i zákazníků. ()

Marlaa

Tento film ve mně probudil nostalgii. Nostalgii na filmy, které se už v současné době netočí a je to škoda. Při sledování jsem si vzpomněla na snímek Zvětšenina, patřící k mým oblíbeným. Gene Hackman je skvělý a docela mě mrzí, že se úplně vytratil z filmového plátna (nebo alespoň jsem ho v poslední době nikde nezaznamenala). Jeho postava mi přišla místy poněkud naivní (pero, žena vnucující se mu do postele...), když se jinak snažil být opatrný. Konečné rozuzlení filmu zasadilo tu třešničku na dortu. Jenom závěrečná scéna mi připadala zbytečná a nesmyslná. Možná to bylo vyjádření zoufalství osamělého člověka? ()

Benigni

Coppola vsadil nejlepší karty na svůj vzor - Antoniovu Zvětšeninu - a postavil film na podobné zápletce, ke které využil všechny své přednosti. Práce s tajemnem, mírnou přítomnost krve a násilí, skvělou kameru a výtečnou práci s hudbou. Filmu stačí jeden klavír a pouze pět jeho motivů. Kombinace mysteriózního filmu, psychologického dramatu a "kriminálky" skvěle vyvážená. Komorní svět filmu připomíná Ucho či např. Hubačovy filmy z uzavřených prostor, jako je Pasiáns, Raport, nebo Podezření. Pro milovníky mysteriózního filmu doporučuji, stejně jako např. film Medůza s Linem Venturou. ()

zajpton

Nesedlo mi to tak, jako třeba strukturově velmi podobný Kmotr. Mám problém se závěrem. Jde tu o jakousi metaforu, která mi tentokrát nestačila. Zpracované je to však dokonale. ()

A_Shearer

Tohle je ale precizní věc. Na ne moc známý film mě nalákal Slavoj Žižek ve svém perverzním průvodci filmem. To, co jsem čekal, že bude začátek příběhu je ovšem téměř finále. Ale jaké. Z počátku hodně zdlouhavý film se postupně rozjíždí, přičemž klíčové není drama, ale paranoická psychologie profesionála, do níž se stále více ponořujeme. Dvojitý dějový twist je práce par exellance, přičemž poslední scéna z bytu tomu nasadila pomyslnou korunu. Vynikajíc psychologický film o odpovědnosti, soukromí a lovci, který se snadno může stát lovnou zvěří. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů