Agent FBI Art Jeffries (Bruce Willis) bol nespravodlivo preložený na inú prácu, pri ktorej sa dostal do konfliktu s mocnou Národnou bezpečnostnou agentúrou. Dôvodom bol deväťročný chlapec Simon, geniálny autista, ktorého mal chrániť. Dešifroval totiž prísne tajný kód Mercury, ktorý bol zriadený pre prácu amerických spravodajských služieb. Fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlaný zbaviť sa nielen malého lúštiteľa, ale tiež všetkých nepohodlných svedkov udalosti. Art sa preto musí so Simonom skrývať a v súboji s všemocnou mašinériou riskuje úplne všetko. Jeho jedinou nádejou v súboji s časom je Simonov výnimočný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie krásky, ktorú stretli úplnou náhodou. (TV Markíza)

bloodline

Dve veci mi ohľadom tohto "skvostu" vŕtajú v hlave. Ako je možné, že na TOTO sa dal nahovoriť pán Willis a ako je možné, že pán Becker dostal od kompetentných úradov "občiansky", pretože zmasakrovať takto slušný námet sa nepodarí hocikomu len tak každý deň a navyše bez použitia motorovej píly (to si aj zaslúži palec hore :) Inak zaslúžená malina Bruce za toto účelové NIČ pre masy... ()

Tommassi3

"Art je cizí !! Art je cizí !!" Vůbec ne špatná čistá žánrovka s výborným Brucem Willisem a naprosto famózním prckem Miko Hughesem v roli autisty Simona vedle poněkud rutinní režie Harolda Beckera, který však s dětmi točit umí a především si hravě tyká s napětím, doplácí především na ty tuny zbytečných a hlavně nadbytečných klišé - Mám na mysli hlavně toho traumatizovaného poldu alkáče, jehož hrál Bruce celou dekádu tak často, že snad zaslouží i policejní rentu !! - vedle jinak i samostatně velmi potenciálně nosného a originálního tématu.. Přes všechny nedostatky, v čele s tím uslzeným finále, mám tenhle kousek opravdu rád, mimo výborného soundtracku klasika Johna Barryho potěší i casting nájemných zabijáků, a tak si v jejich rolích jeden může užít xfilesového Lindseyho Gintera s Peterem Stormarem.. Takže slabší čtyři kousky.. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +výtečný Bruce Willis, námět, zajímavý záporáci, reálný děj -je to již starší film, málo akce, nenabízí nic nového/// Dle vašich ohlasů jsem čekal průměrný nudný film. Ovšem dostal se mi celkem zajímavej kousek do Willisovi zbírky. Přiznám se, že jsem čekal trošku jinej děj, než jen standartní thriller, ale i přes žádné překvapení se na to dalo dívat. Jen akční scény nevybočují nijak z průměru a hudba je na tenhle snímek celkem standartní. Řeknu to asi tak, být to nový snímek a vidět jej v kině, nejspíš bych byl zklamán. Na sobotní večer u televize se však jedná celkově o příjemný film./// Celkem 62%/// ()

Anderton

Slovenský dabing k tomuto skrz naskrz priemernému filmu bol príšerný. Nemám na mysli hlasy hercov, ktoré poznáme, ale neuveriteľne uvrešťaný dabing dieťaťa. Film som v originále nikdy nevidel, takže našim hercom možno krivdím, pokiaľ je to také aj v angličtine, tak si film tie dve hviezdy zaslúži. Skutočne tu nie je nič, čo by sa vymykalo pojmu prevarené klišé. ()

lesumir

Pred deseti lety, kdyz jsem film videl, jsem se pomerne dost vylekal, jak muze dopadnout obycejna rodina kvuli jednomu telefonatu. Dneska uz to tolik nebastim, ale jako napinavy snimek dobry, napeti v tom bylo, ale casem, kdy se to prehouplo pres druhou pulku, sel cely film do pryc. Bohuzel, Bruce a deti nejdou dohromady. ()

• Miko Hughes kvůli své roli strávil nějaký čas s autistickými dětmi ve speciální škole. Také pracoval s chicagským dětským psychologem, aby lépe pochopil, jak má stvárnit autistické dítě. (HappySmile)