Berlín, 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné, čemu se intenzivně věnuje, je amatérský box. Šanci dostává v okamžiku, kdy se setkává s chápavým Voglerem, který sdílí jeho boxerskou vášeň a učí na elitní nacistické střední škole Nationalpolitische Erziehungsanstalt (Napola). Ten zajistí, aby tam byl Friedrich přijat, a stává se jeho mentorem. Friedrichovým novým přítelem se stává syn vysoce postaveného nacistického pohlavára Albrecht Stein - citlivý mladík, který před ním neskrývá své pochybnosti o ideologii, kterou si ostatní studenti nechávají bezmyšlenkovitě vtloukat do hlavy. V každodenní konfrontaci s tvrdým a námitky nepřipouštějícím drilem se Albrecht stále zřetelněji dostává do konfliktů. Friedrich pochopí, že kamarád si svůj osud zvolil i za cenu sebezničení. Rozhodne se, že využije posledního zbytku svobody, který mu osud nabízí, a pokusí se žít čestný život. (oficiálny text distribútora)

mrksik

Film s podobným námetom, podobným feelingom a dokonca aj s podobnými hercami, ako má švédsky snímok Zlo, zo vzájomného porovnania ale vychádza horšie. ()

Martin741

Cuduj sa svete, Nemci vyprodukovali kvalitny film! Sice je to predvidatelne ze az, ale pribeh je neskutocne silny, rezia pana Gansela je na urovni. No a sympatak Max Riemelt je proste vyborny herec! Takze som maximalne spokojny . 95 % ()

bogomira

MOŽNÝ SPOILERY! Téma přímo volá po hvězdičkách, ale já jich víc nedám. Co tenhle filmik u mě sráží do kolen je scénář. Je tam pár takovejch podivnejch věcí, který tak zaváněj nesmyslem, až mi v uších hvízdá. Nevím, možná naci-faši-němci dokázali všechno možný, ale zastřelit chlapa, co přeběh horizont, to snad ani oni ne. Trénovat omladinu "ledovým" způsobem, to taky těžko. No, zkrátka pro mě to ani Bousov nezachrání víc, než na tři. ()

DruidKarel

Tak tohle je podle mě super film. Kvalitní herecké výkony, dobrý scénář a super ozvučení. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů na téma "jak dostat ideologii do mladých". Super počin a hlavně super pokoukání. Tohle je podle mě neměcký film a ne Holky to chtěj taky a podobný krávoviny... 5* ()

Amroth666

21.3. 2010 - Napola je opravdu zvláštní a rozporuplné dílo. Je to sice na pohled docela slabý příběh, ale uvnitř má obrovskou sílu, která je hodně ovlivněna psychykou. Tento film opravdu je hodně na psychyku. Bylo to v té době a v Hitlerově Elitě opravdu nabité samými potencionálními Němci, kteří chtěli být později SS služebníci a Hitlerovy opory. Max Riemelt - toto pro mě neznámé jméno jsem si zapamatoval výborným výkonem. Určitě nejlepší scéna byla v ringu, kdy došlo k takovému psychyckému bloku mladého kluka. Určitě nejemotivnější pasáž. Ostatní věci byly přesně, jak to bylo v té tobě a prostředí, to bylo mrazivé a mělo to fantastickou atmosféru. ()

C0r0ner

Ne všichni náckové byli rasističtí, fanatičtí magoři, ale většina jo. Napola, jakožto líheň elitních SSáků by jich teoreticky měla být plná, ale pár normálních lidí se přece jenom našlo. Film je brutálním obrázkem toho, co válka dokáže napáchat i ve vlastních řadách. Němci bodují, ač je to u nich výjimečný stav. 95% ()

BUD-SFIS

Na film, jsem se po dlouhé dobé rozhodl podívat po dokumentu v televizu o lidech z těch škol. Film byl nadprůměrný, zajimavý ale dějová linie byla jasně daná, takže nic nepřekvapovalo. To neznamená, že byl špatný, mé hodnocení tomu napovídá. Určitě jsem se dozvěděl něco nového. Zajímavý příběh o dětské rebelii proti režimu, která nic nezmění. ()

zette

Spousta scen je maximalne pritazena za vlasy a filmy, kde chteji umele tlacit na divakovy city me zacinaji nudit. Takovy ten klasicky prumerny film. ()

Juto

Hrdina (s tou správnou dávkou pubertálnej bezstarostnosti v podaní Maxa Riemelta) je chlapec z robotníckej triedy prijatý na jednu z akadémií pre svoje impozantné boxerské schopnosti a režisér Dennis Gansel prostredníctvom neho zachytáva obyčajnosť Hitlerových priaznivcov. 6/10 ()

BoXBe

Řekl bych, že jsem viděl dobrý film. Velmi mě potěšily bonusy na DVD o průběhu natáčení, za které udílím jednu hvězdu navíc. Není to košer, ale ten lidský přístup k natáčení mě zaujal. Samotný film toho moc o Německu neřekne. Používá více klišé, než originální přístupy a odvypráví to, co už bylo desetkrát viděné a slyšené nebo dokonce co si umíme i sami domyslet. Čtyři hvězdičky si zaslouží proto, že ač není originální, stále je řemeslně dobře ztvárněn a co chce říct, prostřednictvím šikovných herců řekne. A každý divák nemusí být sečtělý a nemusí být kinofil a zrovna takovému divákovi bych Napolu doporučil, bude se mu líbit a může otevřít dveře k jiným a zajímavější snímkům a třeba i knihám. ()

dr.fish

Film o nacistické elitní škole v areálu zámku Bouzova (ve filmu Allenstein). Poměrně dobře natočená úvaha o tom, co vedlo děcka ke vstupu do podobných akademií, a proč pak někteří oddaně bojovali do posledního dechu za už mrtvé ideály svého Vůdce. Obyčejný příběh jednoho kluka, který dobře boxoval a dostal šanci jít do dobré školy. No a pak ty chvíle, které z chlapců dělají muže- ty rovné i ty pokřivené. Tak touhle cestou by německý film mohl klidně jít, to by mi nevadilo...75% ()

tom88

Veľmi silný príbeh o chlapcovi, ktorý sa dostane na vysnenú nacistickú školu, po ktorej si myslí, že sa bude mať ako prasa v žite a bude mať kopec peňazí. Pri výcviku už možno aj trochu ľutoval, že tam vlastne šiel. Vo filme nechýbajú silné scény. Je to pohľad na surový výcvik, ktorý robí z mladých chalanov bezcitných nacistov. Výborný film. 80%. ()

adams89

Po skvělém Bílém peklu další příjemné překvapení z Německa. Do té doby, co jsem tento film viděl poprvé, jsem ho vůbec neznal a proto mi vyrazila dech přítomnost Maxe Riemelta, a ještě k tomu v hlavní roli. Pamatoval jsem si ho už z Holek to chtěj taky a upřímně, moc mě tehdy nezaujal. Říkal jsem si, jak může asi takový herec obstát ve filmu z druhé světové války? Jenže ono zdání klame, a v tomto případě to platí dvojnásob. Max Riemelt svou roli zahrál na výbornou a ukázal se jako velký příslib do budoucnosti německého filmu. Co se týče tohoto snímku, tak je velice kvalitní a z doby, kdy se příběh odehrává, dokázal vytěžit víc než dost. Jenom ten konec se mi moc nezdál - u filmů takového formátu bych čekal něco více emotivního. Jinak proti filmu nic nemám a s klidem ho můžu každému doporučit.80% ()

farmnf

Velmi kvalitně udělaný snímek (3/4 štábu Češi). Natočeno na Bouzově a v Praze. Kamera profesionální. Hudba nadprůměr. Má to myšlenku, i závěr jak je hlavní hrdina ze školy vyražen mi připadá reálný. Po dlouhé době slušné dílo za 42 Kč. ()

rockwoman

"Máma říkávala, že všechno co napíšu je nádherné, ale nic z toho nedočetla. Byl bych rád, je to jako bys vyhrál zápas bez bojování. Ne, je to jako když ti někdo dá na krk medaili, protože tě nechce vidět bojovat." ... Ne Albrecht, ale jeho otec byl tady tím sobeckým slabochem. Silný příběh stejně jako přátelství dvou kluků, kteří se rozhodli zachovat si svou lidskost a čest. Max Riemelt & Tom Schilling předvedli skvělé herecké výkony, které díky nim byly působivé, nezapomenutelné a dotkly se mého srdce. ()