Kubula a Kuba Kubikula

Animovaný / Rozprávka
Československo, 1986, 57 min (Minutáž: 7–9 min)

Před dávnými lety chodil po světě medvedář a jmenoval se Kuba Kubikula. Doprovázel ho medvěd Kubula. Byl to velký neposeda a velký mlsoun. Kuba si s ním už nevěděl rady a tak na jeho nezbednosti vymyslel medvědí strašidlo Barbuchu. A tím to vše začalo. (Česká televize)

otík

Recenze na delší půlhodinovou verzi: Mix sedmi dílů nabídl seznámení se s hlavními postavami, zrodem strašidla Barbuchy a pár jejich příběhů (putování po světě, ve městech, ve vězení, závěrečné osudy). Animák naivní, pro hodně malé děti, větší už nemůže zaujmout. Haničinec příjemný, animace bídná. Hudba: Josef Celba ()

Gemini

Nejdrsnější z drsňáků v českých Večerníčcích je zkrátka Barbucha. Navíc si nevybavuju jiný Večerníček, který by jel po nějaké centrální příběhové lajně... ()

Oskar

Kubula je čepičář s hlavou jako lívanec a Kuba Kubikula medvěd, s nímž žije v harmonickém vztahu (proslýchá se, že svatba bude na Kubě). Obliba tohoto večerníčku jasně hovoří o toleranci Čechů k sexuálním menšinám. ;-) 80% ()

Karlos80

Vy jste my ale banda ! A co blechy, blechy nemáš? Celkem roztomilý, ale neříkám že nejlepší večerníček mého mládí, ač Haničincův projev se mě tu velice líbil...Čarodějnice však byla lepší nemůžu si pomoc..Námět: Vladislav Vančura. Výtvarník: Zdeněk Smetana. Hudba: Josef Celba. ()

berg.12

Knížku jsem měl moc rád, i díky úžasným ilustracím. A to je hlavní důvod, proč mi tenhle večerníček nepřirostl moc k srdci. Ani ten dabing za moc nestál, hlavně ten uhuhlaný a vůbec ne strašidelný Barbucha. Ad. Gemini - třeba "Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni" nebo "Malá čarodějnice". ()

Ded@M@tes

Nikdy jsem neměl tento večerníček nějak rád. Asi Barbucha svůj účel plnil. / Viděné epizody *7.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Davies182

Jeden z mála večerníčků, u kterých jsem byl obeznámem i s knižní předlohou. Hraná podoba pak nezůstala té papírové nic dlužna. ()

Hrabka

Další z mnoha československých Večerníčků. Žádný není úplně špatný, některý jen baví víc a některý míň. Při vzpomínce na chvilky strávené u těchto krátkých příběhů se každému vybaví něco jiného a každý si vzpomene právě na ten svůj oblíbený. Jak říkám, koukalo se na všechny Večerníčky, protože to byla "povinnost", ale každý si vytvořil svých pár nejoblíbenějších, na jejichž reprízy se nemohl dočkat. Kubula patří pro mě osobně spíše mezi ty, které jsem moc nemusel. ()

paascha

Proč tu nikde nemůžu najít ani zmínku o předchůdci tohoto nepovedence? Původní seriál, na kterém jsem vyrostl, byl totiž stejný jako ilustrace v knížce, tedy od Millera a tudíž parádní. Nic proti Smetanovi, K&V a spousta dalších figur se mu moc povedla, ale tohle radši neměl dělat. ()

Campbell

Nevíce mi na tomhle seriálu vadila poslední epizoda, ted už ani nevím proč. KAždopádně jsem si seriál celkem užil, sice je pravda že jsem na něj zapoměl a než jsem si to ted pustil jsem si nevzpoměl na nic, ale kniha mě bavila kdysi více než tenhle seriál. ()

roswelll

Laskavý a milý, někdy trochu strašidelný televizní animovaný seriál ale v podání pana Petra Haničince se musí líbit všem dětem od 0-90let. ()

Džejkop

Nevím proč, ale tenhle večerníček mě ani jako malého kluka (který jinak na večerníčkách vyrostl) nijak zvlášt nezaujal. Už od malička mě ty animace přišly nudné a fádní. Zachránit to nedokázala ani Barbucha se svým bar, bar, bar.... ()