Royal Tenenbaum a jeho žena Etheline vychovávají dva vlastní syny a adoptovanou dceru. Všechny děti jsou velice nadané, při troše nadsázky by se dalo říci geniální. Jednoho dne však Royal, gurmán života a milovník žen, rodinu opustí, což jak se později ukáže, poznamená jeho potomky víc, než by si kdo myslel. Uplyne dvacet let, Etheline se chce vdávat za dlouholetého přítele rodiny, dcera Margot se rozchází se svým manželem a vrací se do rodného domu, podobně jako její ovdovělý bratr Chas se svými dvěma malými syny, o které se panicky bojí (jeho manželka tragicky zahynula). A najednou se objeví na scéně zestárlý Royal, který rozházel všechny peníze a vzal by zavděk i chladnoucím rodinným krbem. Nikdo ho nevítá s nadšením, ale když prozradí, že je těžce nemocný, rodina se nad ním slituje. Z dalekých cest se vrací domů i další syn Ritchie a tak jsou všichni zase pohromadě pod jednou střechou. Jenže každý si nese v sobě traumata svého života, dětské vzpomínky i minulé vztahy a celá ta rodinná pospolitost se začíná proklatě komplikovat. Napovrch vyplouvají skutečnosti, o nichž nikdo neměl odvahu mluvit... Inteligentní, svěží a vtipná komedie o složitosti rodinných vztahů a síle rodinných vazeb s výborným Genem Hackmanem (Zlatý glóbus) v hlavní roli a hvězdným obsazením dalších postav byla kritiky prestižního listu New York Times označena jako nejlepší film loňského roku. (oficiálny text distribútora)

DEXTER099

Ani nevím jestli to byla komedie nebo spíš drama,ale mě to nezaujalo ani nepobavilo,takže tenhle film bych spíš nedoporučil.Za mě 55 % a tři hvězdy. ()

mis-ko

Tvári sa to ako komédia, ale nesmejete sa. Tvári sa to ako dráma, ale nenúti vás premýšlať. Mohlo to byť o vzťahu otca k "zabudnutým" deťom, ale je to len o otcovi. Mohlo to byť o ľúbostnom vzťahu medzi nevlastnými súrodencami a to je vlastne jediné čoho sa dočkáte a stojí to za to. Príliš dlhá reklama na Adidas. ()

Cimr

Teda zasmál jsem se podstatně víc než třikrát, ale přesto mě tohle dílko nijak zvlášť neoslnilo. Zpočátku se mi líbila rozpustilost příběhu, ale pak mi to celé tak nějak zevšednělo. O to víc mě to mrzí, že tam hrají mí oblíbenci Stiller, Wilson a Murray. Vím, co chtěl Anderson filmem říci (rozpad rodiny, pokřivené vztahy mezi nejbližšími, odpouštění..), ale přesto se mnou konec nehnul. Na to je to příliš povrchní. ()

baribal

Skvělí herci, zajímavé prostředí, ale to je asi tak všechno. Co se autor snažil divákovi sdělit nevím, Wes Anderson má velmi osobité filmy a většina se mi jich velmi líbí, ale tento film nedosahuje kvalit at už života pod vodou nebo moonrise kingdom. Ale přece jen je to aspon originalni. ()

kobejn

Tak z Wesovejch filmů se mi tendle líbil nejvíc - tady to myslím byla trefa do černýho - dokonalá esence absurdity, černého a suchého humoru - tendle svět, který tu Wes vytvořil, je zcela originální a má své vlastní pravidla, která jinde neplatí a ani v jeho jiných filmech tak dokonale nefungují, navíc maličkost - všichni herci byli skvělí, takže jo, to se povedlo. ()

ivishka

Stejně jako to je zvláštní rodinka tak tenhle film byl opravdu zvláštní. Nejen že mě ničím nezaujal(i když mám ráda herce a režiséra Bena Stillera a jeho film Reality Bites naprosto zbožňuju)ale také mě neskutečně nudil a snad ani jednou jsem se nezasmála. Spíš jsem na to nechápavě zírala...Prostě celkem dost nudný film...Dvě hvězdy za pár celkem dobře zahraných rolí. ()

Lamiczka

Rodinka Tenenbaumovic je opravdu tak trošku zvláštní. Vše začíná tím, kdy bohémský otec Royal opouští manželku a děti. Po dvaceti letech z dětí vyrostly individuální osobnosti se specifickými vlastnostmi, matka se znovu zamilovala a chystá svatbu a otec se ocitá na pokraji krachu. Shodou okolností se všichni členové rodiny začínají vracet do rodného domu, který obývá matka. První z nich je ovdovělý syn Chas se svýma dvěma syny, trpící až chorobným strachem, aby se nikomu nic nestalo. Druhou vlaštovkou v hnízdě je adoptovaná dcera Margot, která již od svých 12 let úzkostlivě tají své kouření (zatím úspěšně) a momentálně se rozchází se svým o dost starším manželem. Posléze přijíždí z dalekých cest i úspěšný tenista, syn Richie. Komplet rodinu uzavírá otec Royal, který se do rodiny vnutí s tím, že je smrtelně nemocný a poslední dny života chce strávit právě se svými nejdražšími. To vyvolává především mezi sourozenci válku argumentů. Spolu s otcem se pod společnou střechu vrací i spoustu nedořešených problémů z minulosti a tak se zdá, že tohle by mohla být ta správná příležitost vše urovnat a dát do pořádku. Jednou se český překlad filmu trefil do černého. Tahle rodina je totiž všechno, jen ne normální. Každý jedinec je silnou osobností, která má na plátně čestné místo. Počínaje rodiči, kteří rozhodně nemohou být příkladem pro spořádané rodinky. Chválím výborné herecké obsazení, všichni své role zvládli na výbornou a celkový dojem je takový, že je scénář ušitý hercům na míru. Příběh je bláznivý, režie střízlivě balancuje na hraně kýče a originality. Upřímně jsem se bavila od začátku do konce - pozor ale, jedná se o vytříbenou situační komedii a zároveň i drama, plné lidskosti, životních starostí i radostí, nevšedních i každodenních okamžiků, které divákovi přibližují běžný život jedné excentrické rodiny. ()

gojackill

Zpočátku jsem se v tomto příběhu ztrácel a obával se, jestli jsem vybral dobře. To byl však pouze prolog, který uvede v krátkém čase tuto netradiční rodinu. Film pak zpomalý a zaměří se na postavy ve filmu, jejich příběh a pohnutky. Jejich perličky, které tam na jejich dně jsou. Někdy ten život, přesněji svůj příběh miluju, tyhle prchavé okamžiky přicházejí většinou z nějakého důvodu, že se třeba něco vydařilo. Někdy však přijdou naprosto nečekaně, jako když se hlavní hrdina podívá na kančí hlavu v kumbále, která mu zřejmě něco hezkého připomíná. Usměje se. V takovém příjemném okamžiku (někdy) pohlížím na sebe a na svou cestu tímto nečitelným světem jakoby z vnějšku, téměř jako bych byl součástí filmu. Tento Andersenův film považuji za jedno z nejlepších uměleckých přiblížení tomu pocitu z bytí, který se tu snažím popsat. Tento film je blízko našim příběhům, a to nemusíte mít s rodinnými osudy v tomto filmu pranic společného. ()

Maq

Ze všeho nejvíce mi toto dílo připomíná Cimrmanovu operetu Proso. Což je zvláštní, protože ji neznám. Nikdo ji nezná. A tento film není opereta. Je to spíše film. Přesto není třeba si to vyčítat. Není to ničí vina. A naopak. Ano, tak je to výstižné. ()

Damiel

Nebylo to tak třeskuté, jak jsem očekával, ale přesto si myslím, že pro průměrného diváka je Rodinka stravitelnější než pozdější Život pod vodou. Některé "vtipy" bych ale vyhldil, protože mi přišly jako úplně zbytečné tlačení na pilu. ()

PogoJoe

V tomhle filmu se sešla partička tolika bezva herců, že jsem ho jednoduše musel vidět, a nebyl jsem zklamán. Možná trošičku zezačátku, než jsem si zvykl na opět poněkud odlišný wesandersonovský styl, ale na konci jsem měl pozitivní pocit, který mívám po dobrém, pohodovém filmu. ()

Toshiro

Filmy Wese Andersona jsou žánr sám pro sebe, kategorie komedie se na ně určitě nehodí. Za trochem absurdna je to dobrej film o rodině, vztazích a problémech. ()

Skip

Docela slušná komedie, která nenudí, ale také ničím nijak zvlášť nezaujme. Herci odehráli své role v rámci toho, co jim bylo umožněno, velmi dobře, a tak je to film, který nezklame tím, že by člověka nudil a měl chuť ho vypnout. ()

Vědma

Strašně ráda bych věděla čím to je, že mě tak míjí poetika a humor Wese Andersona. Asi to bude můj problém, ale já se u všech jeho filmů nudím. Sice občas nějaký nápad je fajn, ale vcelku se mi zdá, že to prostě není můj styl. Ale herci byli skvělí, takže za ně a za to, že můj syn jeho filmy miluje, dávám ***. ()

Dont

Taková zvláštní komedie, přesně v duchu českého názvu filmu. Pokud na to člověk nemá správnou náladu, tak to asi nedá. Humor je hodně suchý a mezi jednotlivými scénkami se prakticky nic neděje. Dokoukal jsem to až další den a když jsem věděl, co mě asi tak čeká, užil jsem si zbytek filmu mnohem více. Prostě jsem napodruhé přistoupil na Andersonův styl a našel si tam vtipné momenty. I tak se ale nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě mnohem vtipnější, už jen s ohledem na zúčastněné herce. Více se dalo vytěžit z komediálního potenciálu Bena Stillera, tuze málo prostoru dostal Bill Murray a i originální postava Gwyneth Paltrow se dala využít ještě lépe. ()

Eldrick

Andersonova poetika a humor mi jaksi uniká, po celou stopáž jsem se tak nesnesitelně nudil... Dokoukal jsem jen z povinnosti. Asi jsem divnej. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson a superhvězdná parta

Wes Anderson a superhvězdná parta

30.12.2012

Letošním Až vyjde měsíc přesvědčil nejen oddané fanoušky svého jedinečného stylu a navíc si připsal svůj druhý nejúspěšnější film po Takové zvláštní rodince. Není divu, že jeho novinka nazvaná The… (viac)