Royal Tenenbaum a jeho žena Etheline vychovávají dva vlastní syny a adoptovanou dceru. Všechny děti jsou velice nadané, při troše nadsázky by se dalo říci geniální. Jednoho dne však Royal, gurmán života a milovník žen, rodinu opustí, což jak se později ukáže, poznamená jeho potomky víc, než by si kdo myslel. Uplyne dvacet let, Etheline se chce vdávat za dlouholetého přítele rodiny, dcera Margot se rozchází se svým manželem a vrací se do rodného domu, podobně jako její ovdovělý bratr Chas se svými dvěma malými syny, o které se panicky bojí (jeho manželka tragicky zahynula). A najednou se objeví na scéně zestárlý Royal, který rozházel všechny peníze a vzal by zavděk i chladnoucím rodinným krbem. Nikdo ho nevítá s nadšením, ale když prozradí, že je těžce nemocný, rodina se nad ním slituje. Z dalekých cest se vrací domů i další syn Ritchie a tak jsou všichni zase pohromadě pod jednou střechou. Jenže každý si nese v sobě traumata svého života, dětské vzpomínky i minulé vztahy a celá ta rodinná pospolitost se začíná proklatě komplikovat. Napovrch vyplouvají skutečnosti, o nichž nikdo neměl odvahu mluvit... Inteligentní, svěží a vtipná komedie o složitosti rodinných vztahů a síle rodinných vazeb s výborným Genem Hackmanem (Zlatý glóbus) v hlavní roli a hvězdným obsazením dalších postav byla kritiky prestižního listu New York Times označena jako nejlepší film loňského roku. (oficiálny text distribútora)

beaverkiller odpad!

O čem to sakra je? Po půl hodině jsem začal přetáčet. a nakonec radši ani nedokoukal. Neskutečně nudné a ani trochu vtipné. Na to, že tam hraje spousta hereckých hvězd, tak to je celkem solidní chujovina. ()

Rimi7

No nevim. Nejak me tenhle film nedostal. Jestli jsem se tam zasmal, tak mozna jednou... Cekal jsem tedy vic. Chvilemi i docela nuda. Stacilo videt jednou a dost. ()

Péča

Ten film prostě miluju! Suchej a černej humor spojenej se sarkasmem, do toho bezprostřední vážnost a posranost celý rodiny za několik let. Je v tom ten správnej říz, ale musí na to mít člověk buňky a pochopit to. Kdyby takovej filmů tohodle druhu bylo víc, tak by nemuselo bejt tolik vymazanejch lidí ze sraček co pouští Nova. Protože, tohle jsou víc reálnější příhody ze života! Určitě doporučuju shlédnout. ()

Rathe

Herecké obsazení bylo skvělé. A poměrně zajímavý byl i příběh, párkrát jsem se i zasmál. Ty zvláštnosti tam dost vynikali a mě se líbili, ale mohlo to být i lepší. ()

eoj

Nebylo to vyloženě špatné, ale pokud jste ještě neviděli Grandhotel Budapešť, tak si raději pusťte ten. Slabší 3* ()

Mischak

Wes Anderson je pan režisér. Jeho filmová tvorba má své fanoušky i odpůrce. Nicméně The Royal Tenenbaums jsou vzorovým filmem, kde naleznete všechno, co poznáte ve všech Wesových filmech. Ať už jsou to precizně vyšperkované kulisy, detaily věcí, které používají hrdinové filmu nebo i jejich podivná chování, hudba atd. Dialogy pro někoho možná nic moc: ale pro fajnšmekry, to prostě nemá chybu ... Trojúhelník Gene-Anjelica-Danny, paráda. Dokonce i G. Paltrow zde hraje. Pokud jde o zbytek: Willson, Willson, Stiller, Murray ... každý si najde tu svou postavu, ze šílené rodiny Tenenbaumových, která vůbec vlastně nefunguje, ale i tak se všichni milují. Padouch nebo hrdina, jsme jedna rodina! ()

Sejkorka

Taková normální příprava na Grandhotel Budapešt. Zdařilá, řekl bych. Chvílemi nevíme, co je realita a co si kdo (hlavně Royal) vymýšlí. Nicméně děj tu je a hepyend k tomu. A Gwyneth hraje trochu jinou roli, než u ní bývá zvykem. I vizáž (údajně inspirovaná Nico) je jiná a ona je taková drsnější. Ale jako vždy, super. ()

opatstviolov

Anderson je jeden z mých oblíbených režisérů a opět mě nezklamal. Sice to není Grandhotel, ale za zhlédnutí to rozhodně stojí... A chápu, že některým se jeho filmy nemusí líbit, ale podle mě jsou naprosto geniální. 8/10 ()

tein

Docela zdařilý pokus Amíků udělat "Britskou" komedii, ale pořád tomu hodně chybí nějaký ten (vtipný) typicky černý humor. Atmosféru, anglickou konzervativnost / sucharství i mnoho té hlouposti Američanů to sice má, ale jako celek to až tak moc nefunguje, ikdyž se to tváří hodně rafinovaně na vyšší úrovni než to ve skutečnosti je. Takhle je to teda jen běžný průměr, spíš hořce (občas) úsměvný film nežli komedie, ale i snaha se cení. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson a superhvězdná parta

Wes Anderson a superhvězdná parta

30.12.2012

Letošním Až vyjde měsíc přesvědčil nejen oddané fanoušky svého jedinečného stylu a navíc si připsal svůj druhý nejúspěšnější film po Takové zvláštní rodince. Není divu, že jeho novinka nazvaná The… (viac)