Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Spazz

No podle me je cela potterovska serie o ... . Rowlingova by udelala lip, kdyby nechala jen jeden dil. Je to porad jedno a to same. No..ale film je docela zabavny, az an ten konec, ktery podle me nema vubec zadnou atmosferu a ze by byl nejak efektne natocen se taky rict neda. Mimochodem mi Radcliffe neprijde jako moc dobry herec, narozdil od Grinta, napriklad.... ()

gédé

Columbus to nějak neumí trefit, harrypotterovská jednička byla příšerná nuda a dvojka je zase taková drsárna, že mrňousové v kině brečeli strachy. Ale mně se to docela líbilo. :))) ()

Mrxyz

Hezká výprava, hezké triky, hezká britská angličtina - celkově ale jen velmi působivá a na efekt vytvořená forma. Děti jsou z toho asi programově a marketingově nadšeni a mnozí kritici taky, když přistupují na poněkud nekritický obdiv tohoto mediálního kultu. Herci dělají, co mohou, děj má spád a všechny detaily dobrodružného žánru jsou v něm až ´příliš´ moc správně a vykalkulovaně vyvážené. ()

FISSSH

Film, který nijak neurazí a pokud jste ochotni se dívat na pohádky, tak tohle je přesné. Dobby nemá chybu...a K. Brannagh coby Lockhart taky ne. ()

Goodlooker

Tajemná komnata byla i ze všech knih pravděpodobně nejslabší a film mi navíc přišel až neuvěřitelně podobný prvnímu dílu. To ovšem neznamená že film není pěkný, herecké výkony výborné (Zvlášť Kenneth Branagh je více než k pousmátí). Kamera a podobné věci také strhující, jen jsem si už připadal jako v nějakém rodinném filmu pro děti, než ve fantasy baladě pro všechny věkové kategorie... Změna režiséra byla již na čase. Good-Bye Columbus ()

cactiforme

Mám to nějaké ohrané. Opět se mi pár scén nelíbilo a opět se mi přespříliš líbila hudba. Dobby mě těší vždy, když se objeví a učitelé.. ti jsou už raritou.. Není to velkolepé, ale zase nic víc od zfilmování knih nečekám.. na to je to povedené. Dalo by se nadchnout víc, ale přesto fajn.:) ()

Trinculo

Děti rostou a s nimi roste příběh. Ještě je to pořád víceméně taková hra v podstatě a stín se teprve blíží. Prostě pokračování, které je nesporně lepší než první díl. Samotná předloha je ještě rozumně veliká a vcelku dobře zfilmovatelná.. ()

májovec13

Pro mne platí totéž co o prvním dílu. Možná o něco strašidelnější, ale zas méně vtipné. Kennetha Branaghe je pro takovou roli škoda. ()

Miyamoto

Zpracování jedné z mých nejoblíbenějších knih o Harrym, není moc co dodat, děj ještě není tak zuřivě zestručňovaný jako později, slušné **** ()

Boss999

Harry Potter a Tajomná Komnata bola moja prvá Potterovka ktorú som videl tak som si vtedy povedal, že to je Good film a preto je to môj najoblubenejši film. :-) ()

HennessyVSOP

Slušný film a povedenější než jednička. Herci hrají lépe, atmosféra potemněla, triky se zlepšily a děj je lepší. Tenhle díl si přesto divák příliš nezapamatuje, neobsahuje žádné wow scény a navíc ten Lockhart je opravdu otravný. 70% ()

rigby

Další příběh z Bradavic. Oproti prvnímu dílu je značně slabší jak obsahově, tak zpracováním. Ale stále je lepší, než současný průměr. Ne o moc. 3+ ()

pursuer

Tajemná komnata mi nikdy k srdci nepřirostla. V minulosti kvůli absenci čehokoliv nového, nějakého zvratu, zajímavosti. Jako bych koukal pouze na další epizodu seriálu. V současnosti, tedy nezdravě sentimentálním věku, oceňuju zachování skvělé atmosféry prvního filmu, ovšem v mých očích daleko více vyčnívá nedospělost a naivita zpracování. Herci nehrají, jen se o to zatím letmo pokouší. Střihy jako ze špatného filmu ze 70. let. je to škoda, protože film trpí přehnanou pedantností na britském stylu. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)