Gideonov meč

(TV film)
  • Česko Meč Židů (viac)
všetky plagáty

Špionážní thriller vychází z události, která svého času otřásla světem. Na letních OH v roce 1972 vtrhli v Mnichově do objektu obývaného izraelskou výpravou palestinští teroristé ze skupiny Černé září a zastřelili 12 sportovců. Izraelská tajná služba Mosad sestavila speciální komando, které má zlikvidovat všechny, kdo se na útoku podíleli. Pachatelé jsou roztroušeni po světě, pátrání je však neúprosné a pomyslný meč mstitelů dopadá na jednu hlavu za druhou. K realizaci tohoto televizního filmu se spojila koprodukce šesti zemí. (woody)

Dextwer

Meč Gideonův anebo-li Meč Židů. Původně jsem nevěděl, že Mnichov od Spielberga je remakem na tento film. I když jsem viděl Mnichov a opravdu se mi líbil, tak jsem zjistil, že je to jen okopírovaný od Meče Gideonova. Tímto nechci snižovat kvalitu Spielbergova Mnichovu, jen Meč Gideonův je ten originální nápad na natočení. Každopádně tento silný příběh o tragédii na Mnichovské Olympiádě 72 a pozdější protiakci je opravdu excelentní a myslím, že si získá každýho obdivovatele blízkovýchodní problematiky. Moje hodnocení: 75 % ()

chosan

Velmi dobře zpracovaný film u kterého jsem si představoval hrdiny z knh Daniela Silvy, který v té době samozřejmě ještě nepsal. Dávám pěkných 70%. ()

Rodney McKay

viděno verzi 173 minutovou. Film, ač přes svou délku je velice poutavý od začátku do konce, který spíše než na efektivně ztvárněné akční scény(mnichov od spielberga) se snaží poměrně věrohodně příblížit události spojené s "honem na teroristy" .Scenář je velice dobře napsán a s ohledem na dobu svého vzniku velice zdařile udělaný snímek. V neposlední řadě bych rád okomentoval výkon Stevena Bauera v tomto snímu, jelikož jde o jeden z jeho prvních filmů, musím říct, že to asi byla jeho nejlepší role, ač dosti toporná, zejména v první půlce filmu. Což trochu kazí celkový dojem a poměrně přesvědčivě ho předčí právě M. York. ()

Agnostik

Výborný film zakládající se na faktech kolem masakru na OH v Mnichově,kde Izraelský Olympijský Team byl povražděn Palestinskými Islamistickými Radikály a o honu a odvetě která následovala potom ze strany Izraele a tajné služby Mossad.Jak vidno i věhlasný režisér Spielberg později o téměř dvě desetiletí natočil věrný remake tohoto filmu. ()

MamoulianX

Hodně naivně a ne moc dobře natočený film o "charakterních" agentech Mosad, Amanu a Šin Betu, ze začátku to šlo a i tam události celkem odpovídali skutečnosti, ke konci se na to už ani nešlo dívat a šlo to do kopru. U podobného filmu bych očekával alespoň částečnou realističnost a ne scény typu rodinná pouta. ()

honzahucin

Při zhlédnutí filmu je potřeba si uvědomit, že vznikl hluboko před 11. zářím, pak nám nebude připadat místy tak naivní. Celkově mi ovšem i tak připadá jako ne úplně dobře smíchaná směs dramatických a akčních scén s filosofováním a vlasteneckým sentimentem. Možná je problém v tom, že nežiju v Izraeli ani v USA. Každopádně "špionážní" rovina je velmi nevěrohodná. Koho by v reálu proboha napadlo posílat na takovou akci člověka, jehož manželka čeká dítě? Jak to, že profesionální izraelský voják se po nalezení mrtvoly spolubojovníka v parku aspoň nerozhlédne po nejbližším okolí? Jak to, že na něho nikdo nezkusil zaútočit hrubou silou nebo si na něho počíhat na "základně", když dokázal narafičit tři bomby? Jak je možné, že by si jeden z nejhledanějších lidí světa mohl v poklidu žít v New Yorku, nechávat manželku s dítětem v pohodě jít pro kávu? Čekal jsem, že se na konec aspoň něco stane, třeba že taxík vyletí do povětří, ale nic, jestli ještě nezemřeli, žijí tam dodnes. ()

kaladze77

Dobrý film, ale neviem či fakt takto prebiehali veci po Mníchovskej olimpiáde, ale ako som čítal tak asi podobne. Je pravda že TV film čo má 3 hodiny, ale diváka postupne upútáva a tak to prešlo že ani som si to nevšimol. Viem to odporúčať. ()

andy60

Film jsem poprvé viděl před mnoha lety ještě na VHS kazetě. Tehdy byl rozdělen na dva díly a již tenkrát ve mě zanechal velmi pozitivní dojem. Současná podoba na DVD je taková, že oba díly byly spojeny v jeden celek. Na to, že se jedná o televizní film, je to velmi dobře natočené. ()