Kráska v ružovom

• Česko Kráska v růžovém (viac)

Andie Walshová je osmnáctiletá studentka, která se musí postarat nejen o sebe, ale i o svého povalečského otce, který je nešťastný z útěku své manželky a neustále slibuje, že si najde práci. Andie je díky tomu jiná než její spolužáci. Sama si vlastnoručně tvoří všemožné růžové kreace a tím je stále všem na očích. Má svůj vlastní vkus a sebevědomí. Přesto ale zatím v životě nepoznala moc lásky. Jednoho dne se ale život Andy naprosto změní... (Lencha)

arkie

Scénář je kapku pomalejší, než je v dnešní době zvykem, a ta barva přinejmenším podezřelá. Ale Jon Cryer tančí, hraje a obléká se, jakoby to byl jeho první a poslední film (a to mu bylo pouze 21). Přidejte slizkého Jamese Spadera v bílém obleku (26 tou dobou, to taky není zlý) a z osmdesátek máte krásných devadesát procent. ()

haWranka

Nádherná ukázka 80. let. Hudba, móda, příběh. Pro toho, kdo se na něco takovýho rád podívá (jako třeba já) je to silnější průměr, taková milá oddychovka. Myslím, že za zmínku ale stojí hlavně James Spader - jeho postava je perfektně slizká. ()

Argondia

Mám ráda ten roztomile trapný disko styl osmdesátých let ať už jde o účesy, módu, nebo některou hudbu. Hlavní hrdinka se obléká jako pošahaná úča ve středních letech a taky mi přijde, že má hrozně podobné rty a úsměv jako Neve Campbell. Jon Cryer se opět vyžívá v roli nechtěného vyvrhela, jak ho znám ze seriálu "Dva a půl chlapa", kde se v jedné epizodě setkal s Harrym Deanem Stantonem, zde otcem Andie. V seriálu by si přál, aby byl jeho kamarád, tady zase tchán, ale ani jedno se mu nesplní. Jamesa Spadera jsem snad v žádném filmu neviděla jinak než jako nesympatického slizouna. Hlavní příběh je podobný jako "Řekni cokoliv..." s Johnem Cusackem, jen naopak. ()

neo93

Pohodová americká romantická komedie z bláznivých 80. let. Přestavuje všechno to, co jsme mohli vidět v těchto letech. Šílené účesy, módní kousky všech křiklavých barev a tvarů, ale i různě zvláštní automobily, které brázdily tehdejší silnice. Hlavní hrdinkou je mladá dívka Andie, která právě doplácí na poněkud výstřednější šatník, díky čemuž také není úplně oblíbená mezi svými spolužáky. Její současný problém, mimo to že vlastně živý svého otce, který je docela na dně, je že nemá žádného přítele, se kterým by mohla jít na místní školní ples. To se však zanedlouho změní, což také ale sebou přinese řadu nečekaných komplikací. Jednoduchá oddechová zábava s koncem, jak jinak než se šťastným. ()

DadysGirl

Ty jo... Osmdesátý léta byli drsný... Hudba, oblečení, účesy... Námět dobrej... Kdyby se toho ujal někdo dneska, dokážu si představit, že je to hit... Ale i na tehdejší dobu si mslím, že to muselo být úspěšný... Každopádně přátelství, škola, trable a první lásky s trochou sociálního dramatu... Rozhodně nelituju té hodinky a půl... ()

Brooks

Tuctová hughesovka, bez nejakej výraznejšej zápletkovej inovácie, čiže bez šance vyrovnať sa jeho klasikám. Posledná veľká úloha pre Molly Ringwald, teen idol 80-tych rokov, ktorá sa časom úplne vytratila. A prvá pre začínajúce, budúce filmové/seriálové stálice Jamesa Spadera, Jona Cryera a Ginu Gershon. ()

Dashiella

Neviem, koľko som mala rokov, keď mi utkveli v pamäti scény ako si Andy šije ružové šaty, pre ktoré by som vtedy zabíjala. Dnes som si to opäť z nostalgoe pozrela, ale tak ako tie šaty, už ani ten film nie je čo býval. ()

Sagisia

Rok 1986 je moje srdcovka. Je to nejen rok mýho narození, ale koukám že i rok parádního vkusu :)) To, co Andie udělala s těma krásnýma růžovýma šatičkama, by mělo být trestný. Film jsem si ale zamilovala, ty osmdesátky jsou prostě návykový. Včetně hudby - soundtrackový Wouldn´t it be good od Danny Hutton Hitters je fakt pecka. ()

drtickaa

Majstrovský scenár, v ktorom aj napriek klišéovitej linke zvíťazí originálny záver a v ktorom je toľko životných múdrostí, že Hughes môže mať na Facebooku viac inspirational quotes než Steve Jobs. 80% ()

Hawaj

Fajn 80. kousek z gymplu podle jednoduchý šablony, kde se nic světobornýho nestane, ale taky se celkem nic nepodělá. Herci jsou zajímavý a sociální témata jen tak čechrají stejně jako osobní problémy. Zrzavá kráska má svoje kouzlo, ale ten její amant je teda fest unylej. Výsledkem je dobová klasika s celkem fajn muzikou. ()

Blazkowicz

Klasický 80's film pro náctileté. Scénář od Hughese jako vždy kvalita a v hlavní roli hvězda takovýchto filmů Molly Ringwald. Dohromady to ujde. 2+* ()

Charlinka

Kdyby nechali původní konec byl by to slušnej film, ale takhle mě akorát vytočili. Ten konec je v rozporu se vším co se v tom filmu předtím dělo a je naprosto nesmyslnej a vykonstruovanej. Jinak by to byl celkem slušnej film na tu dobu ve který byl natočenej. ()

mark.benford

Popravde, pozrela som si tento film iba kvoli odkazom z jednej mojej oblubenej knizky. Film samotny ma neohuril, napriek tomu, ze romanticke filmy vo vseobecnosti oblubujem. Bolo tam zopar pozeratelnych scenok, najma vsetky s Jamesom Spaderom (aj ked v roli zaporaka). Ako tinedzerska love story obstojne. ()

dalia

Milá, nostalgická vzpomínka na středoškolskou atmosféru. Kostýmy a účesy 80. let dnes působí už opravdu bizarně. Ačkoliv se tu určitá kýčovitost přímo nabízí, film naopak působí velmi upřímně a daří se mu nesklouznout do trapnosti ani laciného sentimentu. Závěr je trochu nečekaný, což ale vnímám spíše pozitivně. ()